DĘBOWIEC- MAŁE CENTRUM ŚWIATA ŚLĄSKA CIESZYŃSKIEGO

11.03.2020 otwarcie wystawy poplenerowej Dębowiec - małe centrum świata Śląska Cieszyńskiego.

W programie wykład o architekturze Dębowca w kontekście dziedzictwa architektury na Śląsku Cieszyńskim

Wystawa to 37 prac w różnorodnych technikach. Dzieła przedstawiają architekturę i panoramy Dębowca oraz Simoradza na Śląsku Cieszyńskim.Celem pleneru był powrót do dobrej tradycji rysowania odręcznego, będącego zawsze domeną zawodu architekta. Malownicze pejzaże Dębowca, dwór, kościoły, stodoły, zabudowania gospodarcze, stara remiza strażacka, tężnia solankowa, most na rzece Knajce warte były utrwalenia i zaprezentowania szerszej publiczności, a także - wypromowania pięknej, ciekawej wsi znajdującej się niedaleko Skoczowa i Cieszyna w kontekście nie tylko historii, ale i dziedzictwa architektury Śląska Cieszyńskiego.

Organizatorzy pleneru: Iga Herok-Turska (Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej)
Dr hab., prof. PŚ Magdalena Żmudzińska-Nowak (Politechnika Śląska)

Autorzy prac: Paulina Błaszczyk, Julia Giżewska, Alina Grzybowska, Andrzej Grzybowski, Jurand Jarecki, Małgorzata Malanowicz, Bogusław Małusecki, Ryszard Nakonieczny, Justyna Wojtas-Swoszowska, Tomasz Wagner, Katarzyna Wiercińska, Jerzy Wojewódka, Magdalena Żmudzińska-Nowak.

11.03. - 11.03.2020

DOM KULTURY W OLSZÓWCE

ul. Olszówka 20D, 43-309 Bielsko-Biała

(+48) 33 829 25 84, (+48) 571 229 431

olszowka@mdk.bielsko.pl

FOTOrelacja z koncertu Riffertone w Domu Kultury w Olszówce
VIII TURNIEJ SZACHOWY W OLSZÓWCE
21.03.2020
Kostaryka w krainie długowieczności. Spotkanie w Domu Kultury w Olszówce.