Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
S.Bielsko
Wapienica
Włókniarz
B&B

Dom Kultury w Olszówce

ZESPOŁY / ZAJĘCIA

FORMA

MDK

Celem zajęć jest poznawanie wiedzy technicznej dotyczącej tańca, nabywanie umiejętności rozumienia ruchu, świadomości ciała i dostosowanie technik tanecznych do możliwości i predyspozycji fizycznych uczestników. Zajęcia w grupie młodzieżowej dają możliwość zapoznania się z zaawansowanym poziomem tańca współczesnego, modern, jazzu, strechingu. Są skierowane do osób, które kontynuują swoją przygodę z tańcem.

Informacje o zespole: Forma to grupa tańca współczesnego, która pracuje w Domu Kultury od 2011r. Występowała na Zimowych Impresjach w Hałcnowie (II 2013r), na Festiwalu Tańca Freestyle w Katowicach (V 2012r) oraz otrzymała kwalifikacje do udziału w Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Mielcu (XI 2013r). Solistka zespołu Hanna Pająk zdobyła Nagrodę Główną podczas Konkursu Strefa Tańca w Bielsku-Białej (V 2012) oraz kwalifikację na Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego w Mielcu.

ZESPÓŁ TANECZNY „FORMA”  pod kierownictwem pani Sabiny Gwizdały
rozwinął skrzydła zdobywając nagrody w wielu konkursach, m.in:

III Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Pląsy Dramy” 24.10.2015r -wyróżnienie II stopnia
II Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych „Magia Tańca”28.11.2015r
II miejsce - II Festiwal Tańca Inspiracje III.2016
I miejsce – VI Turniej Tańca Freestyle .VI 2016
I miejsce dla duetu Tamary Berdarich i Julii Marek „Karnawałowe Duety” 2016
I miejsce - Talizman Sukcesu XI 2016
I miejsce - IX Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Power Dance Bełchatów – XI.2016
wyróżnienie I stopnia- Magia Tańca III Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych XII.2016
III miejsce Forma za układ „Czekając na...” I 2017 Zimowe Impresje w Hałcnowie
wyróżnienie Forma za układ „Dobrze że jesteś” I 2017 Zimowe Impresje w Hałcnowie
II miejsce dla Tamary Berdarich i Julii Marek, II 2017 Przegląd Taneczny w Kętach
III miejsce Marlena Berdarich i Milena Pudło, II 2017 Karnawałowe Duety w Komorowicach
Wyróżnienie Marlena Berdarich, II 2017 Karnawałowe Duety w Komorowicach
Wyróżnienie Tamara Berdarich i Julia Marek, II 2017 Karnawałowe Duety w Komorowicach
I miejsce Julia Marek, IV 2017 Ogólnopolski Festiwal Roztańczona Metropolia w Świętochłowicach
II miejsce Amelia Zięba, IV 2017 Ogólnopolski Festiwal Roztańczona Metropolia w Świętochłowicach
II miejsce duet Tamara Berdarich i Julia Marek, IV 2017 Ogólnopolski Festiwal Roztańczona Metropolia w Świętochłowicach
III miejsce duet Roksana Ślęzak i Amelia Pupar, IV 2017 Ogólnopolski Festiwal Roztańczona Metropolia w Świętochłowicach
wyróżnienie Julia Marek, V 2017 Konkurs choreograficzny STREFA TAŃCA DK im. W. Kubisz
wyróżnienie Amelia Zięba, V 2017 Konkurs choreograficzny STREFA TAŃCA DK im. W. Kubisz
II miejsce FORMA, VI 2017 VII Turniej Tańca Freestyle w Katowicach
wyróżnienie Julia Marek, VI 2017 VII Turniej Tańca Freestyle w Katowicach
wyróżnienie Amelia Zięba, VI 2017 VII Turniej Tańca Freestyle w Katowicach
Wyróżnienie na XIII Miedzynarowym Festiwalu Twórczości „Kalejdoskop Talentów” w Żywcu – XI 2017r
II miejsce dla Julii Marek na Miedzynarowym Festiwalu Ywórczości „Kalejdoskop Talentów” w Żywcu – XI 2017r
III 2018 –  solo II miejsce dla Julii Marek - Ogólnopolski Festiwal Tańca Viverso w Rybniku
III 2018-    II miejsce Ogólnopolski Festiwal Tańca Viverso w Rybniku
III 2018 –  wyróżnienie Festiwal Inspiracje w Czerwionce – Leszczyny
IV 2018 –  II miejsce Ogólnopolska Gala Taneczna w Wodzisławiu Śląskim
V 2018 –   II miejsce dla choreografa Sabiny Gwizdały Strefa Tańca Bielsko-Biała
V 2018 – duet wyróżnienie Julia Marek i Tamara Berdarich Strefa Tańca Bielsko-Biała
V 2018 – solo wyróżnienie Amelia Zięba STREFA TAŃCA Bielsko – Biała
VI 2018 – duet wyróżnienie Roksana Ślęzak i Amelia Pupar XVI Międzynarodowy Festiwal Taneczny Ballo Żory
VI 2018 –  solo wyróżnienie Amelia Zięba XVI Międzynarodowy Festiwal Taneczny Ballo Żory
VI 2018 –  I miejsce Ogólnopolski Spotkania Taneczne Dwa Razy Więcej -Bielsko-Biała
I 2019 - II miejsceXIV Międzynarodowy Festiwal Taneczny "Świat bajkowych cudów"
II 2019 – III miejsce Zimowe Impresje Taneczne w DK w Hałcnowie  
II 2019 – III miejsce Oliwia Wojciechowska i Alicja Rdest Karnawałowe Duety – V edycja konkursu tanecznego w DK w Komorowicach
II 2019 - 6 Beskidzki Festiwal Tańca w Kętach
5 miejsce - duet Amelia Pupar i Roksana Ślęzak
6 miejsce - duet Ala Rdest i Oliwia Wojciechowska
6 miejsce - duet Beata Nowak i Julia Biegun
III 2019r – VI miejsce II Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego GOLD CONTEST w Gliwicach
III 2019r VII miejsce duet: Beata Nowak i Julia Adamska –Festiwal Tańca dla solistów i duetów „Na dwie i cztery nogi” w Rybniku
III 2019r - 2 miejsce III Ogólnopolski Festiwal „Teatr Poza Słowami” w Domu Kultury w Kubiszówce
II miejsce - FORMA
VI miejsce - FORMA - mini formacja -
III Ogólnopolski Konkurs Tańca Nowoczesnego „PAWŁOWICE 2019” 27.04.2019r
wyróżnienie  FORMA -XII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych w Pszowie – 11.05.2019
II miejsce - Beata Nowak za choreografię „Samotnia” w kategorii SOLIŚCI
I miejsce - Amelia Pupar i Roksana Ślęzak za choreografię „Cel” w kategorii DUETY -VII Edycja Konkursu Choreograficznego „Strefa Tańca” w Domu Kultury im.Wiktorii Kubisz – 18.05.2019r
III miejsce - FORMA
Beatka Nowak (Forma) w półfinałach solówek -
II Ogólnopolskie Spotkania Taneczne "Dwa razy więcej" 08.06.2019
I miejsce i IV miejsce - FORMA VIII Ogólnopolskie Zderzenia Taneczne w Krapkowicach 07.12.2019
wyróżnienie I stopnia i  wyróżnienie III stopnia FORMA - Zimowe Impresje Taneczne w DK w Hałcnowie 15.02.2020
III miejsce Amelia Pupar i Roksana Ślęzak - Karnawałowe Duety w Komorowicach 22.02.2020

 

Jesteśmy na Facebook

https://www.facebook.com/FORMA-211507785714288/

 


WTOREK

19:05-21:00

PIĄTEK

19:05-21:00

DOM KULTURY W OLSZÓWCE

ul. Olszówka 20D, 43-309 Bielsko-Biała

(+48) 33 829 25 84

olszowka@mdk.bielsko.pl

Zapisy w sekretariacie

od poniedziałku do piątku

w godz. 8:30-18:00

Sabina Gwizdała choreograf

Dyplomowana instruktorka tańca współczesnego, absolwentka pedagogiki ze specjalizacją animacji społeczno-kulturalnej (Uniwersytet Śląski, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie). Przez 12 lat tańczyła w Teatrze Tańca Flex w Bielsku-Białej, wyróżnianym na konkursach choreograficznych (m.in. Grand Prix Polski). W 2008 roku podczas Ogólnopolskich IV Piotrkowskich Impresji Tanecznych otrzymała tytuł najlepszej tancerki w Polsce. Współpracowała  z Tomaszem Wesołowskim przy Studium Teatru Fizycznego jako asystentka choreografa. Od lutego 2010 roku współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, a od lutego 2013 roku z Teatrem CST w Cieszynie. Prowadzi zajęcia w Bielsku-Białej oraz warsztaty w innych miastach, m.in. w Siemianowicach Śląskich i Katowicach

Polecamy także

FORMA JUNIOR
MDK
MAŁA FORMA
MDK
TEATR PRZYSTANEK 1
MDK
KALENDARZ WYDARZEŃ MDK
ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ

OJCZYSTY - DODAJ DO ULUBIONYCH

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
16.04-25.09.2020

DK STARE BIELSKO - SEZON 2020/21

Dom Kultury w Starym Bielsku
24.08-25.09.2020

"WSPÓŁISTNIENIE". POLSKO-WĘGIERSKIE SPOTKANIA FOTOGRAFICZNE - WYSTAWA ZBIOROWA

Galeria Fotografii "B&B"
04.09-29.09.2020

INFRASTRUKTURA DOMÓW KULTURY - GRANT DLA KUBISZÓWKI

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
20.04-30.09.2020

ZAPISY NA ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE NA NOWY ROK SZKOLNY 2020/2021 W DK W WAPIENICY

Dom Kultury w Wapienicy
13.07-30.09.2020

TRWAJĄ ZAPISY NA ZAJĘCIA W SEZONIE KULTURALNYM 2020/2021

Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
01.09-30.09.2020

SEZON KULTURALNY 2020/2021

Dom Kultury w Kamienicy
24.08-30.09.2020

ZAPISY NA NOWY ROK KULTURALNY!

Dom Kultury w Hałcnowie
31.08-30.09.2020

TERMINY PIERWSZYCH ZAJĘĆ W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE

Dom Kultury w Olszówce
04.09-30.09.2020

ZAPISY NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA STAŁE W SEZONIE 2020/2021

Dom Kultury w Olszówce
22.07-30.09.2020

BĄDŹ Z MIKRĄ NA BIEŻĄCO!

Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
02.09-30.09.2020

ZAPISY NA ZAJĘCIA W ROKU KULTURALNYM 2020/2021

Dom Kultury Włókniarzy
03.08-30.09.2020

ZAPISY I ROZKŁAD ZAJĘĆ NA WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK

Dom Kultury w Lipniku
28.08-30.09.2020

RODZINNE SPOTKANIE PN. "ODPORNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO".

Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
02.10-02.10.2020

"JESZCZE JEDEN MAZUR DZISIAJ..." WARSZTATY POLSKICH TAŃCÓW NARODOWYCH DLA SENIORÓW

Dom Kultury w Hałcnowie
03.10-03.10.2020

AFISZ MDK
ZOBACZ TAKŻE
WYDARZENIA GALERII FOTOGRAFII B&B
Galeria Fotografii "B&B"
Koło Ratownika - bezpłatne zajęcia w Mikrze!
Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
PARTNERZY MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK

KONKURSY I FESTIWALE

MDK
MDK
MDK
MDK
MDK

A+
A-