Dom Kultury w Wapienicy

SZTUKA OP-ARTU- INTERNETOWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

SZTUKA OP-ARTU- internetowe zajęcia plastyczne DK w Wapienicy

Plastyczka z naszego Domu Kultury Pani Alina Chałupniak-Bednarska ma propozycję bardzo ciekawych zajęć plastycznych, inspirowanych sztuką OP-ARTU.
Potrzebne będą następujące materiały:
biała i czarna kartka, czarny marker lub kredka, nożyczki i klej. Wykonanie - wycinamy lub rysujemy wg.wzoru dowolne paski, które stworzą nam zamierzony kształt np: serce, dłoń lub inne abstrakcyjne wzory. Prace mogą mieć też niektóre elementy przestrzenne. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni. Udanej zabawy !!!
Jeszcze kilka słów co to jest sztuka
OP-ART: jest to jeden ze współczesnych kierunków w sztuce. Z języka angielskiego znaczy optical art, czyli sztuka optyczna, wizualna. Oficjalnie nazwa została nadana przez amerykańskich krytyków sztuki w 1964 roku. Kierunek ten zauważalny jest na różnych polach sztuki, m.in. w grafice, modzie oraz malarstwie. Artyści op-art chcą w jak największym stopniu wpłynąć na doznania wzrokowe odbiorcy, dlatego w tym celu stosują niezwykłe efekty wizualne w postaci zestawień figur geometrycznych czy różnych faktur. Powstaje w ten sposób złudzenie optyczne, odbiorca ma wrażenie przestrzenności obrazu lub ruchu. Często warunkiem zauważenia danego efektu jest przemieszczanie się i obserwowanie dzieła z różnych miejsc. Op-art szczyt popularności miał w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku, głównie w na terenie Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

Dom Kultury w Wapienicy
02.06. - 09.06.2020

DOM KULTURY W WAPIENICY

ul. Cieszyńska 398, 43-382 Bielsko-Biała

wapienica@mdk.bielsko.pl

ABORYGRŃSKIE KAMIENIE- internetowe zajęcia plastyczne
Wyniki konkursu plastycznego "NA TROPIE BOHATERÓW BIELSKICH KRESKÓWEK"
01.06.2020
Słonik - zawieszka na szczęście, internetowe zajęcia plastyczne w DK w Wapienicy.
03.06.2020