XXVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MALARSTWA NIEPROFESJONALNEGO IM. IGNACEGO BIEŃKA

Zapraszamy - jak co roku - malarzy - amatorów do wzięcia udziału w kolejnej edycji popularnego Konkursu Malarstwa. Konkurs o zasięgu ogólnopolskim odbędzie się w okresie od 4 lutego do 12 marca (zmiana terminu składania prac). Planowany termin ogłoszenia wyników, połączony z otwarciem wystawy - 29.04.2021 - może ulec zmianie, w związku z sytuacją epidemiczną w naszym regionie. O zmianach poinformujemy na stronie DK Włókniarzy oraz na Facebooku.

Szczegóły Regulaminu Konkursu oraz Karta zgłoszenia do pobrania poniżej.

Tegoroczna edycja będzie miała temat przewodni, związany z jubileuszem 70-lecia połączenia dwóch miast w jedną całość : "Bielsko-Biała - dwa miasta, jeden organizm". Oczywiście jest to temat nieobowiązkowy i dopuszczamy jak co roku pełną dowolność tematyczną malarskich prac.

Początek składania prac konkursowych przypada na 4.02.2021r. i potrwa do - UWAGA !! - 12.03.2021r.

Szczegóły Regulaminu Konkursu oraz Karta zgłoszenia do pobrania poniżej.

Zapraszamy serdecznie.

Regulamin Bieniek_2021

Karta zgłoszenia 2021

--------------------------------

Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka jest imprezą o charakterze ogólnopolskim skierowaną do artystów różnych środowisk twórczych. Ma na celu wspieranie rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego. Inspiracją do powstania konkursu była postać bielskiego artysty malarza Ignacego Bieńka, propagatora ruchu amatorskiego.
Po raz pierwszy konkurs ogłoszono w 1995r. W pierwszej edycji konkurs skierowany był do twórców z terenu byłego województwa bielskiego, a później po reformie administracyjnej jego zasięg objął obszar województwa śląskiego i małopolskiego. W 2004r. w dziesiątą rocznicę istnienia potwierdzonego dużym zainteresowaniem, a więc sensownością kontynuacji tegoż zadania, konkurs osiągnął rangę ogólnopolską.

04.02. - 12.03.2021

DOM KULTURY WŁÓKNIARZY

ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała

(+48) 33 812 56 93