KURS KALIGRAFII CZARNO NA BIAŁYM

Zapraszamy do Kubiszówki na roczny kurs kaligrafii Czarno na białym. Jeśli chcą Państwo poznać średniowieczne techniki pisma oraz zdobyć podstawowe wiadomości z zakresu paleografii, kodykologii i historii kultury średniowiecza – dołączcie do elitarnej grupy uczniów mistrza Kamila Bachmińskiego!

Pierwsze zajęcia już 26 października 2019 r. o godz.10.00.

Spotkania będą odbywać się w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Rozpoczną się 26 października i będą trwać do czerwca 2020 r. W trakcie zajęć uczestnicy nauczą się pięciu średniowiecznych krojów pisma: uncjały, półuncjały rzymskiej, minuskuły karolińskiej, tekstury i rotundy. Zdobędą też podstawowe wiadomości z zakresu paleografii, kodykologii i historii kultury średniowiecza (z rekwizytami!) oraz garść praktycznych sztuczek warsztatowych, pomocnych w pracy kaligrafa.

Zdolności artystyczne ani doświadczenie kaligraficzne nie są wymagane!

Zajęcia poprowadzi Kamil Bachmińki, który zawodowo zajmuję się kaligrafią, iluminacją i grafiką komputerową. Kaligrafii i iluminacji uczył się od mistrzyni tych rzemiosł – Barbary Bodziony i obecnie jest stałym współpracownikiem Atelier Landowska & Bodziony, gdzie od 2016 roku uczy kaligrafii średniowiecznej. Prowadzi też zajęcia dla studentów w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie. Współpracuje m.in. z Birmingham Pen Museum i Fundacją Chronić dobro przy opactwie benedyktynów w Tyńcu.

Zapisy i informacje w sekretariacie Kubiszówki.

26.10. - 27.10.2019

Naiwne światy Ani Demianiuk