Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
S.Bielsko
Wapienica
Włókniarz
B&B

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz (+48) 33 812 58 86 , (+48) 791 103 572

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kulturalną

Szczegółowe informacje na temat organizowanych zajęć oraz o wolnych miejscach w poszczególnych grupach można uzyskać w sekretariacie naszego Domu Kultury. Zapraszamy również na naszą stronę na

Dokumenty wymagane do zapisania sie na zajecia: karta zgloszenia, klauzula informacyjna.

PLASTUSIE
MDK

 Przygody w krainie wyobraźni przestrzennej. 

PRACOWNIA SZYCIA ZABAWEK
MDK

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia, podczas których będziemy szyć: przytulanki, gałganki, motanki i inne cuda! Nasza magiczna pracownia zaprasza! 

 

SENSOPLASTYKA
MDK

Zapraszamy na niesamowite i twórcze zajęcia, na których będzie superciekawie, kolorowo i naprawdę bardzo brudno! 

SOBOTNIA SENSOPLASTYKA W KUBISZÓWCE
MDK

Zajęcia SensoMaluchy to całkowita nowość w Kubiszówce! Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu, w soboty.

NAUKA GRY NA GITARZE
MDK

Nauka gry na gitarze – ćwiczenia, etiudy, utwory klasyczne, akordy, piosenki (różne style), podstawy teorii muzyki, zapis nutowy oraz tabulaturowy, gra zespołowa (od duetów do kwintetów).

JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI
MDK

W przyjaznej i wesołej atmosferze uczymy się podstaw języka angielskiego i doskonalimy nasze umiejętnośći w zakresie komunikacji w języku angielskim.

SZYCIE JEST PIĘKNE
MDK

Szycie jest wspaniałą metodą na spędzanie wolnego czasu i kreowanie własnego stylu.
Na zajęciach uczestniczki zaprzyjaźniają się z maszyną do szycia, a następnie, wykorzystując różnorodne materiały, szyją niepowtarzalne kreacje.

ENDORFINA
MDK

Gimnastyka dostosowana do potrzeb seniorów. Osoby starsze będą pracowały nad sprawnością i gibkością, wzmocnią mięśnie i kondycję fizyczną.

GRUPA TANECZNA S+
MDK

Zajęcia taneczne dla seniorów. Starsze osoby poprzez taniec i ruch wzmacniają swoją kondycję fizyczną i oczywiście – świetnie się bawią!

FLAMENCO DLA DZIECI
MDK

Nauka podstaw flamenco dla dzieci. W programie między innymi nauka podstawowych kroków tanecznych flamenco i muzyczne zabawy dźwiękiem, ruchem i rytmem.

ART DANCE JUNIOR
MDK

Zespół tańca współczesnego z elementami baletu. Głównym zadaniem realizowanym w zespole jest rozwijanie umiejętności tancerza i kształtowanie jego osobowości.

GRAFIKA KOMPUTEROWA
MDK

Uczestnicy zajęć poznają podstawowe pojęcia i terminologię z zakresu grafiki komputerowej, uczą się podstaw grafiki za pomocą profesjonalnego programu Adobe Photoshop.

ART DANCE
MDK

Zespół tańca współczesnego. Głównym zadaniem realizowanym w zespole jest rozwijanie umiejętności tancerza i kształtowanie jego osobowości.

GRUPA TEATRALNA NOWE KULISY
MDK

Zajęcia obejmują warsztaty teatralne oraz zdobywanie wiedzy o teatrze. Młodzież poznaje różne konwencje teatralne, pracuje nad ekspresją słowa i gestu, uczy się zasad ruchu scenicznego, ćwiczy dykcję i emisję głosu oraz interpretuje teksty literackie.

WALOR 1
MDK

Dzieci poznają różne techniki plastyczne, takie jak: malowanie akwarelą, temperą, rysunek pastelami suchymi i olejnymi itd.

WALOR 4
MDK

Grupy Walor mają w Kubiszówce wieloletnią tradycję. Od piętnastu lat zajęcia prowadzi Katarzyna Żaczek, również wychowanka Kubiszówki.

WALOR PLASTYCZNO-CERAMICZNY
MDK

Zajęcia plastyczne, podczas których dzieci poznają rózne techniki rysunkowe, malarskie i ceramiczne. Naucza się posługiwać rozmaitymi materiałami wykorzystywanymi w tych dziedzinach sztuki.

STUDIO OPEROWE
MDK

Zajęcia obejmują naukę klasycznego śpiewu solowego, dykcji i recytacji, podstaw gry aktorskiej oraz inscenizacje małych form wokalnych.

ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO MAŁA ENIGMA
MDK

Celem zajęć jest poznawanie wiedzy technicznej dotyczącej tańca, nabywanie umiejętności rozumienia ruchu, świadomości ciała i dostosowanie technik tanecznych do możliwości i predyspozycji fizycznych uczestników.

GITARA
MDK

Nauka gry na gitarze – ćwiczenia, etiudy, utwory klasyczne, akordy, piosenki (różne style), podstawy teorii muzyki, zapis nutowy oraz tabulaturowy, gra zespołowa (od duetów do kwintetów).

GRUPA WOKALNA FEELING
MDK

Grupa wokalna prezentująca różnorodne style muzyczne. Nauka śpiewu zespołowego i solowego oraz pracy z mikrofonem, praktyka zdobywana podczas koncertów i innych występów scenicznych.

PIANINO / KEYBOARD
MDK

Zajęcia rozwijają zdolności muzyczne uczestników, umożliwiają zapoznanie z podstawowymi wiadomościami o muzyce, rozwijają techniczną biegłość gry na instrumencie.

AKORDEON
MDK

Nauka gry na akordeonie obejmuje ćwiczenia, etiudy, utwory klasyczne, akordy, piosenki (różne style), podstawy teorii muzyki, zapis nutowy oraz tabulaturowy, gra zespołowa (od duetów do kwintetów).

ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO ENIGMA
MDK

Celem zajęć jest poznawanie wiedzy technicznej dotyczącej tańca, nabywanie umiejętności rozumienia ruchu, świadomości ciała i dostosowanie technik tanecznych do możliwości i predyspozycji fizycznych uczestników.

ZESPÓŁ TAŃCÓW BAŁKAŃSKICH KOLO
MDK

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych, podczas których uczestnicy zajęć poznają bogaty folklor narodów Półwyspu Bałkańskiego: Serbii, Chorwacji, Kosowa, Albanii, Macedonii i Bułgarii. 

GRUPA TEATRALNA HOKUS POKUS
MDK

Zajęcia dla dzieci stawiających pierwsze teatralne kroki, oparte na zabawach twórczych i ćwiczeniach aktorskich dostosowanych do mozliwości rozwojowych dzieci oraz ich potrzeb.

ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO MINI ENIGMA
MDK

Za pomocą zabawy i nauki podstawowych elementów zajęcia przygotowują dzieci do wkroczenia w świat tańca współczesnego. Podczas zajęć wykorzystywane są również: technika modern, jazz i taniec nowoczesny.

 

SPLOT - GRUPA ROBIENIA NA DRUTACH
MDK

W programie między innymi podstawowe ściegi i ich praktyczne zastosowanie. Prowadząca indywidualnie skupia się na każdym uczestniku, tak aby mógł realizować swój projekt (szalik, sweter, torbę, poduszkę etc.).

CERAMIKA MALUCHA
MDK

Warsztaty ceramiczne rozwijające wyobraźnię, koordynację wzrokowo-ruchową i tzw. małą motorykę niezbędną między inymi do rozwoju umiejętności rysowania i pisania.

DZIECIĘCA GRUPA TWÓRCZA KRAINA BAŚNI
MDK

Maluszki uczestniczą w różnorodnych zajęciach ogólnorozwojowych, a także w zajęciach plastyczno-technicznych, teatralnych i ruchowych.

WALOR 2
MDK

Dzieci poznają różne techniki plastyczne, takie jak: malowanie akwarelą, temperą, rysunek pastelami suchymi i olejnymi itd.

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO
MDK

W programie: decoupage, biżuteria, kartki scrapbookingowe, lampiony, maski, wianki, ozdabianie tkanin, zawieszki itp.  

KOŁO SZACHOWE
MDK

Nauka gry w szachy, poznanie historii szachów, poznanie sylwetek współczesnych szachistów i wybitnych szachistów z przeszłości, turnieje wewnętrzne, turnieje klasyfikacyjne.

KOŁO MODELARSKIE
MDK

Zajęcia rozwijają u uczestników zmysł techniczny, wyobraźnię i widzenie przestrzenne oraz takie cechy osobowe, jak: cierpliwość, wytrwałość, sumienność i staranność.

WALOR 3
MDK

Uczestnicy poznają różne techniki plastyczne, takie jak: malowanie akwarelą, temperą, rysunek pastelami suchymi i olejnymi, techniki mieszane, malowanie nietypowymi narzędziami, wyklejanka, wydzieranka, kolaż, frotaż, monotypia.

TRALALUSZKI
MDK

Grupa artystyczna łącząca zajęcia plastyczne z tanecznymi. W części plastycznej dzieci poznają narzędzia oraz techniki plastyczne, natomiast w części zajęć umuzykalniająco-tanecznych stwarza się dzieciom możliwość rozwoju poczucia rytmu i słuchu muzycznego.

GRUPA TEATRALNA IMPRO
MDK

Grupa teatralna dla dorosłych wykorzystująca różne techniki teatralne, ze szczególnym uwzględnieniem improwizacji.

PLANETA TAŃCA
MDK

Zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy uczą się świadomości ciała, ćwiczą plastykę ruchu.

KOŁO FOTOGRAFICZNE
MDK

Celem spotkań jest jak najlepsze poznanie działania aparatu fotograficznego, oraz zapoznanie się z zasadami oświetlenia planu zdjęciowego.

GRAFIKA KOMPUTEROWA
MDK

Uczestnicy zdobywają podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu grafiki komputerowej. Zapoznają się z programami i pojęciami graficznymi.

ATELIER
MDK

Adresat: dorośli zainteresowani rozwojem w dziedzinie rysunku i malarstwa. W programie między innymi rozwijanie umiejętności warsztatowych poprzez: rysowanie martwej natury, portretu i postaci ludzkiej na podstawie obserwacji, czy tworzenie prac plenerowych.

TEATR Z POTENCJAŁEM
MDK

Zajęcia realizowane z wykorzystaniem dramy, działań inscenizacyjnych, rozwijające wyobraźnię, kreatywność i zwiększające pewność siebie i umiejętność współpracy w grupie.

LATINO SOLO
MDK

Podczas zajęć uczestniczki poznają takie tańce, jak samba, cha-cha, rumba, jive, salsa czy bachata.

ZESPÓŁ TANECZNO-BALETOWY DOMINUTKI
MDK

Na zajęciach dzieci poznają podstawy baletu, który uczy prawidłowej postawy, dobrej prezencji w tańcu, rytmiczności i wytężonej pracy nad swoim ciałem.

FLAMENCO
MDK

Nauka pełnego ekspresji i improwizacji tańca flamenco uczącego pewności siebie i świadomości własnego ciała.

PERKUSJA
MDK

Adresat zajęć: dzieci, młodzież, dorośli zainteresowani nauką gry na zestawie perkusyjnym.

KROPECZKI
MDK

Dwugodzinny blok zajęć plastycznych i rytmicznych z elementami tańca. Podczas pierwszej godziny dzieci mają warsztaty plastyczne, podczas drugiej – rytmikę z elementami tańca. 

TRELE MORELE
MDK

Zabawa z piosenką połączona z pracą nad emisją głosu, dykcją, interpretacją piosenki oraz ruchem scenicznym.

ARTYSTYCZNE SOBOTY
MDK

Dzieci i młodzież podczas zajęć plastycznych będą wzbogacały wiedzę na temat różnych technik plastycznych, rozwijały zdolności manualne i pobudzały swoją wyobraźnię.

CERAMIKA
MDK

Uczestnicy zajęć poznają różne techniki lepienia z gliny ceramicznej, tworząc ciekawe figury i przedmioty codziennego użytku.

KLUB GIER PLANSZOWYCH
MDK

Zróźnicowana natura gier planszowych gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie!

KOMPUTEROWE ABC DLA SENIORÓW
MDK

Uczestnicy podczas zajęć uczą się jak założyć skrzynkę mailową, wydrukować informacje z internetu, kopiować pliki i zapoznają się z pakietem MS Office i mediami społecznościowymi. 

MUSICALOWA SCENA KUBISZÓWKI
MDK

Skorelowane zajęcia wokalne, teatralne i taneczne umożliwiające wszechstronny rozwój artystyczny. Efektem wspólnej zabawy będzie spektakl musicalowy.

ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO ENIGMA JUNIOR
MDK

Celem zajęć jest poznawanie wiedzy technicznej dotyczącej tańca, nabywanie umiejętności rozumienia ruchu, świadomości ciała i dostosowanie technik tanecznych do możliwości i predyspozycji fizycznych uczestników.

SŁODZIAKI
MDK

Zajęcia umuzykalniająco-taneczne z elementami rytmiki. Zajęcia dla najmłodszych rozwijające poczucie rytmu i słuch muzyczny, a także doskonalące zdolności ruchowe.

JĘZYK ANGIELSKI MALUCHA
MDK

Dzieci ucza się języka w oparciu o metodę Creative! Early English, która ma na celu wzbudzenie naturalnej ciekawości poznawczej, pasji i fascynacji uczeniem się języka angielskiego.

FLOJAMO - WARSZTATY KREATYWNEGO INŻYNIERA
MDK

Zajęcia rozwijające kreatywność przyszłych konstruktorów, inżynierów, wynalazców.

GUMISIE
MDK

Zajęcia taneczno-rytmiczne dla 3-4 latków.

Zajęcia rytmiczne stwarzają możliwość rozwoju poczucia rytmu i słuchu muzycznego u dzieci, a także kształtują prawidłową postawę i motorykę ciała. 

BALET DLA NAJMŁODSZYCH
MDK

Zajęcia taneczne z elementami baletu dla 5-6 latków.


KALENDARZ WYDARZEŃ MDK
ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ

WARSZTATY ARTYSTYCZNE w ramach Akcji Lato 2020

Dom Kultury Włókniarzy
06.07-17.07.2020

WAKACYJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE W KAMIENICY W RAMACH AKCJI LATO

Dom Kultury w Kamienicy
15.06-17.07.2020

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO ONLINE ZAKOLEGUJ SIĘ Z KOLAŻEM

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
30.06-19.07.2020

Warsztaty artystyczne w ramach Akcji Lato 2020

Dom Kultury w Komorowicach
15.06-24.07.2020

Letnie Warsztaty Artystyczne w Hałcnowie

Dom Kultury w Hałcnowie
06.07-24.07.2020

Galeria nagrodzonych obrazów XXVI Oólnopolskiego Konkursu Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka

Dom Kultury Włókniarzy
04.06-31.07.2020

WYNIKI KONKURSU "RODZINNA KREATYWNOŚĆ - ROBIENIE CZEGOŚ, CZEGOŚ PLASTYCZNEGO"

Dom Kultury Włókniarzy
26.06-31.07.2020

Wakacyjne Warsztaty w DK Lipnik

Dom Kultury w Lipniku
15.06-31.07.2020

Rodzinna ceramika w Mikrze od września

Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
02.07-31.07.2020

Rytmika i taniec w Mikrze

Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
03.07-02.08.2020

"Akcja Lato", czyli Wakacyjne Warsztaty Artystyczne w MIKRZE

Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
27.07-07.08.2020

Dom Kultury w Kamienicy przyjmuje zapisy do Dziecięcej Grupy Twórczej PLASTUSIE

Dom Kultury w Kamienicy
30.04-30.08.2020

Koncert pamięci Anny Jantar - Radość najpiękniejszych lat

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
26.09-26.09.2020

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
16.04-30.09.2020

XXIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Bohúňova Paleta 2020

Dom Kultury Włókniarzy
30.09-30.09.2020

AFISZ MDK
ZOBACZ TAKŻE
WYDARZENIA GALERII FOTOGRAFII B&B
Galeria Fotografii "B&B"
NAKRĘTKOWA GÓRA 2019 -VII edycja akcji społecznej
Dom Kultury w Olszówce
KOPERTA ŻYCIA dla seniorów
Dom Kultury w Olszówce
KSIĄŻKA W PODRÓŻY
Dom Kultury w Olszówce
Koło Ratownika - bezpłatne zajęcia w Mikrze!
Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
PARTNERZY MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
NASZE PROJEKTY, GRANTY, DOTACJE

Ojczysty - dodaj do ulubionych

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
16.04-30.09.2020

INFRASTRUKTURA DOMÓW KULTURY - GRANT DLA KUBISZÓWKI

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
20.04-30.09.2020

EtnoPolska 2020

Dom Kultury Włókniarzy
17.04-15.10.2020

BB DLA DZIECI W SIECI!

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
15.05-31.10.2020

Mozaika BB - nasz świat wartości

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
01.07-31.10.2020

KONKURSY I FESTIWALE

MDK
MDK
MDK
MDK
MDK