MOJA KWARANTANNA, KONKURS TANECZNY ON-LINE W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE

Na zgłoszenia czekamy do 15.06.2020 pod adresem: olszowka@mdk.bielsko.pl, ogłoszenie wyników 19.06.2020 na stronie Domu Kultury w Olszówce

Na konkurs wpłynęły prezentacje taneczne z całej Polski między innymi z Wadowic, Tychów, Pisarzowic, Czechowic-Dziedzic, Szczecina, Tarnowskich Gór i Bielska-Białej. Prezentacje taneczne - solówki oraz duety rodzinne, nagrywane były w w warunkach domowych lub w plenerze. Wszystkie w oparciu o styl współczesny i jazzowy. Jury w składzie: Jolanta Witkowska - choreograf i kierownik Domu Kultury w Wapienicy, Alina Jureczko – choreograf i instruktor MDK, Sabina Gwizdała – choreograf i instruktor MDK, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA SOLO 6-8 LAT

KATEGORIA DUETY

1 miejsce – Marlena i Magdalena Kwartnik

2 miejsce – Leon i Julia Staszek

Serdecznie gratulujemy! Dyplomy i nagrody można odbierać w Domu Kultury już od poniedziałku w godz. 8:00-16:00 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Laureatom spoza Bielska-Białej, prześlemy pocztą.

I ORGANIZATOR

Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej

II CELE KONKURSU

• rozwój artystyczny dzieci i młodzieży

• twórcza rywalizacja z rówieśnikami

• prezentacja talentów, uzdolnień i umiejętności

• rozbudzanie kreatywności i uzdolnień choreograficznych dzieci i młodzieży

• rozwijanie zainteresowań, pasji i talentów

• rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z tańcem i muzyką

• propagowanie tańca jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży

III TERMINY

Termin nadesłania prezentacji:

15.05.2020r. -15.06.2020r.

Rozstrzygnięcie konkursu (podanie wyników):

19.06.2020r.

IV UCZESTNICY

Konkurs przeznaczony jest dla tancerek i tancerzy amatorów i ich rodzin w oparciu o styl współczesny i jazzowy.

V WARUNKI UCZESTNICTWA

• Choreografia powinna trwać do 2 minut.

• Temat choreografii: „Moja kwarantanna”.

• Nagranie powinno być na neutralnym tle – (podłoga, ściana – bez mebli itp.) we wnętrzu mieszkania/domu lub na zewnątrz dla lepszego odbioru prezentacji. Nie nagrywamy pod światło, w zaciemnieniu! Najlepiej doświetlić tancerza dodatkowym światłem z przodu lub nagrać w dzień.

• Jedno z najważniejszych wymagań konkursowych to to, że choreografia, którą zatańczy tancerz lub tancerze musi być przygotowana przez nich samych. Układy gotowe lub przygotowane przez osoby trzecie nie będą oceniane!

• Prezentacje w dobrej jakości należy przesłać na adres e-mail: olszowka@mdk.bielsko.pl z dopiskiem „Moja Kwarantanna” Imię i nazwisko uczestnika” lub przez messenger Domu Kultury Olszówka.

• Plik wideo można przesłać przez wetransfer.pl lub jako link do dysku google ( w razie problemów prosimy o kontakt)

• Do nagrania należy dostarczyć wypełnioną kartę zgłoszenia – imię i nazwisko tancerza, rok urodzenia, tytuł choreografii.

VI KATEGORIE TANECZNE

1. SOLO - podział na kategorie wiekowe (według roku urodzenia)

• 6-8 lat

• 9-12 lat

• 13-15lat

• 16+ lat

2. DUETY RODZINNE – podział na kategorie: rodzeństwo, dziecko i rodzic, inne

VII OCENA I NAGRODY

1. Kryteria oceny:

• opracowanie choreograficzne

• technikę wykonania

• wyraz artystyczny, estetyka, dobór kostiumu

• dostosowanie repertuaru i muzyki do wieku i poziomu technicznego wykonawców

1. Organizator konkursu uhonoruje laureatów nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami (do odbioru w DK po wcześniejszym umówieniu terminu).

2. Udział w konkursie jest bezpłatny.

VIII PRZEPISY OGÓLNE

1. Każdy wykonawca wysyła tylko jedna prezentację taneczną w danej kategorii. (dopuszcza się prezentację- 1 solo i 1 duet, a nie dopuszcza się np. 2 solo czy 2 duetów lub 1 solo i 2 duetów)

2. Administratorem danych osobowych jest Miejski Dom Kultury w Bielsku Białej. Sposób przetwarzania danych osobowych opisano w Regulaminie konkursów i wydarzeń on-line na stronie http://www.mdk.bielsko.pl/rodo. Warunkiem udziału w konkursie jest akceptacja Regulaminów w formie oświadczenia w zgłoszeniu mailowym: Zapoznałem się z treścią oraz w pełni akceptuję zapisy i oświadczenia wynikające z Regulaminu konkursów i wydarzeń on-line w MDK w Bielsku-Białej oraz określone w Regulaminie Konkursu Tanecznego Duety Rodzinne i Solo on-line „Moja kwarantanna”.

3. Sprawy nieujęte regulaminem rozstrzyga Organizator.

MOJA KWARANTANNA regulamin

KARTA ZGŁOSZENIA

karta zgloszenia

15.05. - 19.06.2020