S.Bielsko
B&B
Dom Kultury w Wapienicy

KONCERT ZESPOŁU THE THREEX W DOMU KULTURY W WAPIENICY.

22.11.2019 r. o godz. 18.00 zapraszamy na wydarzenie muzyczne sezonu - koncert zespołu The ThreeX ! Informujemy Państwa, że nie ma już zaproszeń na koncert.

Serdecznie zapraszamy Państwa w dniu 22.11.2019 r. o godz. 18.00 na wydarzenie muzyczne sezonu - koncert zespołu The ThreeX !

Gościnnie z zespołem wystąpi Czesław Jakubiec - śpiewak operowy, meloman i komik, obdarzony poczuciem humoru, od lat z powodzeniem łączy dwa światy – muzyczny i komediowy. Zespół wystąpi z programem muzyczno – kabaretowym.

Z przykrością informujemy Państwa, że nie ma już zaproszeń na koncert.

Tak piszą na swojej stronie : „Historia naszego tria rozpoczęła się w 2001 roku w szkole muzycznej w Bielsku-Białej. Byliśmy wtedy jeszcze piękni i młodzi, a także wystarczająco nieodpowiedzialni, by zacząć bawić się muzyką klasyczną. Po ukończeniu szkoły, kuszeni pomocą socjalną dla bezrobotnych muzyków, uciekliśmy za granicę. Studiując na uniwersytecie muzycznym w Wiedniu poznaliśmy wielu innych szalonych artystów jak Zoltan Kiss, Aleksey Igudesman, Hyung-ki Joo czy Adam Rapa, z którymi obecnie współpracujemy. Po wygraniu konkursu muzyki kameralnej w Japonii nie przysługuje nam już zasiłek, dlatego aktywnie działamy, gramy i dobrze się przy tym bawimy!”.

Jeśli lubią Państwo Waldemara Malickiego to polubicie także The ThreeX.  Rzadko występują w Polsce, częściej za granicą a my mamy to szczęście, że zobaczymy ich na naszej scenie w Domu Kultury w Wapienicy.

W skład zespołu wchodzą muzycy pochodzący z Bielska-Białej: Krzysztof Kokoszewski, Jacek Obstarczyk, Jacek Stolarczyk - absolwenci renomowanego Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, którzy mimo młodego wieku współpracują z największymi nazwiskami branży muzycznej. W przeciągu 17 lat istnienia trio występowało ponad 220 razy odwiedzając 16 krajów w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Różnorodność charakterów, świetny warsztat, obycie sceniczne i profesjonalizm jaki prezentują w każdym aspekcie gry, sytuują The ThreeX w światowej czołówce zespołów kameralnych tego typu, czego dowodem jest zdobycie złotego medalu na prestiżowym Osaka International Chamber Music Competition and Festa 2014 w Japonii. Trio ma w swojej dyskografii dwie płyty CD (Das Kleine Wien Trio 1oraz Unchained) oraz DVD (Mindbowing), a także nagrania telewizyjne dla TVP2, Nippon TV oraz YomiuriTV. The ThreeX jest również pomysłodawcą i współorganizatorem odbywającego się w Bielsku-Białej Festiwalu Muzyki Crossover, którego pierwsza edycja odbyła się w kwietniu 2016 roku. W 2017 roku zespół otrzymał „Ikara” - nagrodę Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki, a w 2018 stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska.

Trio The ThreeX w muzyczno-komediowym programie „Mindbowing”.
Zwariowane show na dwoje skrzypiec i fortepian, pełne humoru i wirtuozerii, z elementami
sztuk cyrkowych i tańca. Muzycznym środkiem wyrazu są własne aranżacje sięgające od
muzyki romantycznej, przez tango i jazz, aż po muzykę filmową i rozrywkową.

„Ten wspaniały zespół, w sposób niezwykle wyrafinowany, łączy różnorodne gatunki
muzyczne z elementami komicznymi, zachowując przy tym najwyższy poziom wykonawczy.
Słuchanie ich na żywo to niezwykłe artystyczne doświadczenie.”
Prof. Edward Zienkowski
(Wiedeński Uniwersytet Muzyczny)

„Ten świetny zespół znakomicie kontynuuje rozwinięte w Polsce elementy zabawy muzycznej,
począwszy od krotochwilnych dzieł XVII-wiecznego baroku, poprzez znane poczucie humoru
Chopina, a nawet z gruntu podejrzaną twórczość Waldemara Malickiego, który po usłyszeniuzespołu The ThreeX postanowił dobrowolnie oddać się w ręce organów ścigania."
Waldemar Malicki

„The ThreeX jest jedną z najlepszych grup muzyczno-komediowych na rynku."
Zoltan Kiss (Mnozil Brass)

22.11.2019

DOM KULTURY W WAPIENICY

ul. Cieszyńska 398, 43-382 Bielsko-Biała

ZAPRASZAMY DO ZESPOŁU WOKALNEGO - MUZYCZNY ODJAZD - nowa prowadząca

26.08.2019
Koncert - "LUBIĘ WRACAĆ..."- w wykonaniu aktorki scen muzycznych ANNY KĘDROŃ

Mikołajki z podróżnikiem- alpinistą Grzegorzem Gawlikiem

ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ

Kiermasz Bożonarodzeniowy w DK w Wapienicy.

09.12.2019

V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej "SINGALONG Movie themes"

09.12.2019

Kiermasz wyrobów z ceramiki.

10.12.2019

Warsztaty - "Robimy zapachowe mydełka" - OSTATNIE MIEJSCA

11.12.2019

Rodzinne warsztaty ceramiczne

13.12.2019

Zimowy Wieczór Teatralny

13.12.2019

Spotkanie opłatkowe w Świetlicy MDK Biała Północ

Świetlica w Bielsku-Białej - Północ
14.12.2019

Akcja Zima w Hałcnowie!

15.12.2019

Kiermasz Rękodzieła Artystycznego

15.12.2019

Kiermasz Świąteczny w Kamienicy

16.12.2019

Warsztaty kulinarne " PIECZENIE PIERNIKÓW"

19.12.2019

Uroczysta Wieczerza Wigilijna

20.12.2019

Spotkanie Świąteczne w Dziecięcej Grupie Twórczej Pajacyki w Domu Kulturyw Olszówce

20.12.2019

Koncert kolęd i pastorałek.

21.12.2019

V Międzynarodowe Zimowe Spotkania Artystyczne "Świat Bajkowych Cudów"

07.01.2020