Dom Kultury w Wapienicy

MIKOŁAJKI Z PODRÓŻNIKIEM- ALPINISTĄ GRZEGORZEM GAWLIKIEM

W dniu 06.12. 2019 r. o godz. 18.30 zapraszamy na mikołajkowe spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Gawlikiem. W programie tradycje mikołajkowe na świecie oraz prelekcja multimedialna pt:"Gruzja i Kaukaz - mały, piękny kraj" - WSTĘP WOLNY !

Serdecznie zapraszamy na mikołajkowe spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Gawlikiem

w programie tradycje mikołajkowe na świecie oraz prelekcja multimedialna

pt:"Gruzja i Kaukaz - mały, piękny kraj" -

06. 12. 2019 r. o godz. 18.30 WSTĘP WOLNY !

GRZEGORZ GAWLIK - podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf.
Odwiedził 90 państw na 6 kontynentach. Zdobył ponad 60 szczytów 4-, 5-, 6-, i 7-tysięcznych m.in. w Himalajach, Andach, Pamirze, Kaukazie, w Atlasie Wysokim w Kordylierach, w Tanzanii i na Borneo. Zdobył 57 wulkany, w tym 40 aktywne oraz 105 miejsc wulkanicznych (np. pola geotermalne i lawowe) w ramach projektu "100 WULKANÓW", który jest jedynym takim projektem na świecie ! Grzegorz Gawlik realizuje ten projekt od 2006 r.  Eksploruje ponadto pustynie, tereny polarne, dżungle, morza i oceany, rafy koralowe, wodospady, kaniony oraz jaskinie.
Jako dziennikarz i podróżnik współpracował dotychczas m.in. z telewizją TVN i TVP. INFO, portalami: Interia.pl, Onet.pl, Interia 360.pl, prasą: NPM, Globtroter, Poznaj Świat, Gazeta Wyborcza.
Autor książki sensacyjno-przygodowej pt: „Kamień Zagłady” oraz licznych reportaży, felietonów, materiałów przewodnikowych, dzienników, relacji z wypraw i blogów. Laureat nagród dziennikarskich oraz plebiscytu „Absolwent z Pasją 2014”, zorganizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz ambasador Polish Working Dog Foundation w Bielsku Białej.

Laureat nagrody im. A. Zawady, przyznanej przez wybitnych przedstawicieli świata podróżniczego podczas 17-tych Ogólnopolskich Spotkań Podróżniczych, Żeglarzy i Alpinistów (KOLOSÓW) w Gdyni (2015 r.), członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Samodzielnie  organizuje wszystkie swoje wyprawy, obecnie organizator wypraw komercyjnych.

www.grzegorzgawlik.pl/

Dom Kultury w Wapienicy
06.12. - 06.12.2019

DOM KULTURY W WAPIENICY

ul. Cieszyńska 398, 43-382 Bielsko-Biała

wapienica@mdk.bielsko.pl

Zapisy na zajęcia artystyczne na nowy rok szkolny 2019/2020 w DK w Wapienicy
15.09.2019
Koncert - "LUBIĘ WRACAĆ..."- w wykonaniu aktorki scen muzycznych ANNY KĘDROŃ
Koncert zespołu The ThreeX w Domu Kultury w Wapienicy.