"ŚLĄSKA FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA"

Będzie nam bardzo miło znowu spotkać się z Wami na kolejnym wernisażu w naszej Galerii. Już 2 października o godz. 18.00 (piątek) zapraszamy do udziału w wernisażu wystawy "Śląska Fotografia Artystyczna" oraz do spotkania z autorami wystawy i z Wojciechem Kukuczką, kuratorem tej wystawy.
WSTĘP WOLNY!!

"Śląska Fotografia Artystyczna” to projekt będący dowodem uznania dla śląskich fotografików, ale także efekt współdziałania z artystami i teoretykami.

Jego zwieńczeniem jest publikacja albumowa oraz wystawa prezentująca sylwetki szczególnie reprezentatywnych twórców tego regionu.

Poprzez inicjatywę, pragniemy zwrócić uwagę na wartości artystyczne, które wnosili

i nadal wnoszą śląscy fotograficy, stanowiąc wielki wkład w historię polskiej fotografii.

Fotografia jest różnorodna ze swojej natury, różnorodne są także aspiracje twórców, koncepcje prac, środki wypowiedzi i strategie ich interpretacji.

Im bardziej staramy się w nią zagłębić tym więcej pytań i niewiadomych staje nam na drodze.

Bez wątpienia fotografia eksplorująca śląską specyfikę jest ważnym wątkiem w naszej historii. Jednak środowisko śląskich fotografików oferuje znacznie większe zróżnicowanie w podejściu do sztuki.

Autorzy:

Wilhelm von Blandowski, Jakub Byrczek, Michał Cała, Anna Chojnacka,

Andrzej Gęrski, Waldemar Jama, Jerzy Lewczyński, Rafał Milach, Zofia Rydet

Kurator wystawy: Wojciech Kukuczka

02.10. - 03.11.2020

Wystawę można oglądać od 2.10.2020 do 3.11.2020 r.

Galeria czynna wt. - pt. 10.00 - 18.00, sobota 9.00 - 15.00

WSTĘP WOLNY!