ZAUŁEK z WOLUMINEM            

Co już za nami

XX x Bieniek Protokół 20 Konkursu Malarstwa im. I. Bieńka

XX x Bieniek Protokół 20 Konkursu Malarstwa im. I. Bieńka

 

 

 

 

PROTOKÓŁ z POSIEDZENIA JURY

XX KONKURSU MALARSTWA NIEPROFESJONALNEGO

IM. IGNACEGO BIEŃKA

 

Na tegoroczną 20-tą Jubileuszową edycję Konkursu Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka 146 autorów zgłosiło 365 prac.

Jury zwróciło uwagę na wyrównany poziom i wielość stylistyk w nadesłanych pracach.

Doceniono różnorodność konwencji – od malarstwa bliskiego sztuce naiwnej , poprzez typowe studia kolorystyczne, po autorskie i bardzo zaawansowane warsztatowo rozwiązania malarskie.

Wyróżnione i nagrodzone prace w ramach prezentowanych nurtów odznaczają się świeżością ujęcia , którą doceniono w werdykcie jury.

 

Jury w składzie :

 prof. Janusz Karbowniczek - przewodniczący

dr Aleksandra Giełdoń - Paszek

dr hab. - Krzysztof Dadak

 

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia :

 

NAGRODY :

 

I Nagroda dla KATARZYNY MISIÓRSKIEJ z Legionowa

za obraz „Lilie”

ufundowana przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej

Jacka Krywulta

 


II Nagroda
dla KRZYSZTOFA WEBSA z Gliwic

za obraz „Ulica Krótka”

ufundowana przez AQUA Spółkę Akcyjną z Bielska-Białej

 

 

III Nagroda dla BARBARY KOWALCZYK z Wodzisławia Śl.

za obraz „Piazza Della Minerva”

ufundowana przez Centrum Handlowo – Rozrywkowe

GEMINI PARK w Bielsku-Białej

 

 

IV Nagroda dla LIDII KOSIOREK z Olsztyna


za obraz „Dokąd zmierzamy”

ufundowana przez Przedsiębiorstwo Komunalne

THERMA Spółka z o.o. z Bielska-Białej

 

 

V Nagroda dla JADWIGI FASTNACHT z Zabrza

za obraz „Rodzinne spotkanie”

ufundowana przez Zakłady Tłuszczowe BIELMAR

Spółka z o.o. z Bielska-Białej

 

 

Nagroda rzeczowa

dla BARBARY ADAMIEC z Bystrej

ufundowana przez Sklep Zaopatrzenia Plastycznego MATEJKO

w Bielsku-Białej i Katowicach

 

 

 

WYRÓŻNIENIA :

 

dla JOLANTY KAPELA z Wilkowic

za obraz „Psia natura - nostalgia”

ufundowane przez AQUA Spółkę Akcyjną z Bielska- Białej

 

 

dla KAROLINY JELONEK z Bielska-Białej

za obraz „Zima”

ufundowane przez AQUA Spółkę Akcyjną z Bielska- Białej

 

 

dla KRYSTYNY KAMPCZYK z Bielska-Białej

za obraz „Nowe życie”

ufundowane przez Zakłady Tłuszczowe BIELMAR w Bielsku-Białe

 

 

dla SZYMONA BRODY ze Skoczowa


za obraz „Hradec Kralove”

ufundowane przez Centrum Handlowo – Rozrywkowe

GEMINI PARK w Bielsku-Białej




dla JACKA JAROSZA z Wadowic

za obraz „Śmierć kliniczna II”

ufundowane przez Centrum Handlowo – Rozrywkowe

GEMINI PARK w Bielsku-Białej

 

 

dla JOANNY ŻYWCZOK z Bielska-Białej

za obraz „Krok w nieskończoność”

ufundowane przez Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej

 

 

 

 

WYRÓŻNIENIA HONOROWE :

 dla MONIKI BALCER – KONIECZNEJ z Pszczyny

za obraz „Wenecja”

 

 

dla BOGUSŁAWY DZIUBAN z Olsztyna

za obraz „Szadź”

 

 

dla KRZYSZTOFA KUREK z Mysłowic

za obraz „Młyn”

 

 

dla ALICJI MACIEJOWSKIEJ – JOCHYMEK z Dulowej

za obraz „Baśniowy ogród dziadków”

 

 

 

 

 

Powrót

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury Włókniarzy
ul. 1 Maja 12
43-300 Bielsko-Biała
Telefon: +48 33 812 56 93; e-mail: wlokniarz@mdk.bielsko.pl
Termin:  2014-03-31
Godzina: 15:00:00

Galeria