ZAUŁEK z WOLUMINEM            

Co już za nami

Podsumowanie konkursu POCZTÓWKA z BIELSKA-BIAŁEJ w Domu Kultury w Olszówce

Podsumowanie konkursu POCZTÓWKA z BIELSKA-BIAŁEJ w Domu Kultury w Olszówce

 

 

Podsumowanie

 

Na konkurs napłynęło łącznie 210 prac, które jury w składzie:

 Ewa Kozak - Wydział Promocji Miasta Bielska-Białej; 

Franciszek Kopczak – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury; 

Monika Sowa – artysta plastyk; Tomasz Gawor– artysta plastyk

oceniło w 6 kategoriach wiekowych. Łącznie nagrodzono 53 osoby.

Wszyscy laureaci otrzymali: dyplomy, katalogi z konkursu, 

nagrody rzeczowe oraz książkę pt.: „Spacerem po Cygańskim Lesie”,

a także książki, kubeczki, magnesy i koszulki promujące nasze miasto.

Szósta edycja konkursu plastycznego pt. ,,Pocztówka z Bielska-Białej''

przyniosła bogaty plon zróżnicowanych stylistycznie 

prac, które zostały wykonane w technikach mieszanych.

Nowością były prace wykonane z ceramiki i sfotografowane 

w stylistyce przypominającej rynek oraz zabytkowe kamieniczki naszego miasta.

 

W większości z nich miasto Bielsko-Biała pojawia się jako motyw dominujący,

interpretowany plastycznie na różne sposoby. 

Prace najmłodszych uczestników konkursu po raz kolejny ujmują

,,świeżością spojrzenia'',są kolorowe, rysowane i malowane z dużą swobodą.

Wychodząc poza konwencję obrazują głównie zaobserwowane

i zapamiętane fragmenty architektury,

aczkolwiek pojawiają się też interpretacje krajobrazu i postaci ludzkich.

Zwraca uwagę fakt, iż na tak wczesnym etapie działań twórczych

realizowane są prace fotograficzne poddane obróbce cyfrowej.

 W tym roku wyjątkowo liczną grupą uczestników,

były dzieci i osoby dorosłe spełniające się w nowej 

technice dla tego konkursu a mianowicie w ceramice.

Były to prace zarówno indywidualne jak i grupowe.

Wszystkich zapraszamy do oglądania wystawy w Domu kultury w Olszówce

oraz banerów z nagrodzonymi pracami

w przestrzeni Lasu Cygańskiego do 30 czerwca 2018r.

Konkurs towarzyszy obchodom Dni Bielska-Białej.

Nagrody ,banery, dyplomy, katalogi oraz widokówki ufundowali:

Miejski Dom Kultury

Wydział Promocji Bielska-Białej

GESTIN Polska

Marcin Lisiński Radny Miasta Bielska-Białej

Studio reklamy Za 5

Delikatesy Centrum

Piekarnia-Cukiernia Czernichów

 

Patronat medialny:

Magazyn Ratuszowy w Bielsku-Białej

SUPER NOWA.pl

 

LISTA LAUREATÓW:

 

LP

Imię i nazwisko + wiek

Szkoła

instruktor

nagroda

 

I KATEGORIA: DZIECI PRZEDSZKOLNE

1

Tobiasz Hyra

 

 

I MIEJSCE PRZ.

 

2

Jerzy Salecki

DK w Olszówce

Anna Guzowska

II MIEJSCE PRZ.

 

3

Antoni Mieszczak

Przedszkole nr 41

Marzena Kasolik

III MIEJSCE PRZ.

 

4

Klaudia Wróbel

DK w Olszówce

Anna Guozwska

nagroda

 

5

Maria Trela

DK w Olszówce

Anna Guzowska

nagroda

 

6

Natasza Hyra

DK w Olszówce

Anna Guzowska

nagroda

 

7

Mateusz Guzowski

DK w Olszówce

Anna Guzowska

nagroda

 

8

Kora Gradowska

DK w Olszówce

Anna Guzowska

nagroda

 

9

Hugo Cieślawski

DK w Olszówce

Anna Guzowska

nagroda

 

KATEGORIA KLASA I-III

10

Jagoda Nykiel

DK w Olszówce

Anna Guzowska

II miejsce kl.1-3

 

11

 

 

 

12

Maria Rutkowska

DK w Olszówce

Anna Guzowska

II miejsce kl.1-3 praca grupowa

 

13

Alicja Podlipny

DK w Olszówce

Anna Guzowska

II miejsce kl.1-3 praca grupowa

 

14

Weronika Wolny

DK w Olszówce

Anna Guzowska

II miejsce kl.1-3 praca grupowa

 

15

Franciszek Wolny

DK w Olszówce

Anna Guzowska

II miejsce kl.1-3 praca grupowa

 

16

Karolina Rosner

DK w Olszówce

Anna Guzowska

II miejsce kl.1-3 praca grupowa

 

17

Mateusz Gawlas

DK w Olszówce

Anna Guzowska

II miejsce kl.1-3

 

18

Hanna Boruń

DK w Olszówce

Anna Guzowska

III miejsce k.1-3

 

19

Roksana Dobija

Szkoła Podstawowa nr 37

Renata Kumorek

III miejsce kl.1-3

 

20

Aleksander Lis

DK w Olszówce

Anna Guzowska

wyróżnienie

 

21

Dominika Owczarz

Szkoła Podstawowa nr 26

Barbara Wszołek

wyróżnienie

 

22

Laura Dyczek

DK w Wapienicy

 

wyróżnienie

 

23

Aleksandra Batorska

Szkoła Podstawowa nr 37

Renata Kumorek

wyróżnienie

 

KATEGORIA KLASA IV-VII

24

Wikotria Podlipny

DK w Olszówce

Anna Guzowska

I miejsce kl.IV-VII

 

25

Olimpia Lis

DK w Kamienicy

Monika Sowa

I miejsce kl.IV-VII

 

26

Malwina Lis

DK w Kamienicy

Monika Sowa

II miejsce kl.IV-VII

 

27

Weronika Kasprzak

DK w Kamienicy

Monika Sowa

II miejsce kl.IV-VII

 

28

Zofia Nowak

DK w Olszówce

Anna Guzowska

III miejsce kl.IV-VII

 

29

Lena Mynarska

DK w Hałcnowie

 

III miejsce kl.IV-VII

 

30

 

 

 

 

 

31

Zofia Nowak

DK w Kamienicy

Monika Sowa

Wyróżnienie kl.IV-VI

 

32

Dawid Giemuła

DK w Olszówce

Anna Guzowska

Wyróżnienie kl.IV-VI

 

33

 

 

 

 

 

34

Nadia Kliś

DK w Olszówce

Anna Guzowska

Wyróżnienie kl.IV-VI

 

KATEGORIA GIMNAZJA

35

Jan Drabek

SP nr 33

 

II miejsce gimnazjum

 

36

Anna Mirocha

Gimnazjum dwujęzyczne nr 2

 

II miejsce gimnazjum

 

37

Maja Guzowska

DK w Olszówce

Anna Guzowska

III miejsce gimnazjum

 

38

Agata Wierzbicka

Dk w Olszówce

Anna Guzowska

III miejsce gimnazjum

 

39

Regina Błachut

Zespół Szkół nr 17

 

Wyróżnienie gimnazjum

 

KATEGORIA PONADGIMNAZJALNE

40

Paulina Soduła

Liceum Ogólnokształcące nr 4 im.KEN

Aleksandra Kowalska

I miejsce szkoły ponadgimnazjalne

 

41

Roksana Waluś

Zespół Szkół Technicznych i Handlowych

Beata Godek

wyróżnienie

 

KATEGORIA DOROŚLI

42

Lidia Ciba

DK w Olszówce

Anna Guzowska

I miejsce - dorośli

 

43

Agnieszka Drożdż-Hyra

DK w Olszówce

Anna Guzowska

I miejsce - dorośli

 

44

Angela Przełomska

DK w Olszówce

Anna Guzowska

I miejsce - dorośli

 

45

Agnieszka Gałażewska-Trela

DK w Olszówce

Anna Guzowska

I miejsce - dorośli

 

46

Grażyna Rutkowska

DK w Olszówce

Anna Guzowska

I miejsce - dorośli

 

47

Beata Tomiczek

DK w Olszówce

Anna Guzowska

I miejsce - dorośli

 

48

Maja Guzowska

DK w Olszówce

Anna Guzowska

I miejsce - dorośli

 

49

Agata Wierzbicka

DK w Olszówce

Anna Guzowska

I miejsce - dorośli

 

50

Agnieszka Drożdż-Hyra

DK w Olszówce

Anna Guzowska

II miejsce - dorośli

 

51

Lidia Ciba

DK w Olszówce

Anna Guzowska

III miejsce - dorośli

 

52

Angela Przełomski

DK w Olszówce

Anna Guzowska

III miejsce - dorośli

 

53

Sebastian Nikiel

 

 

GRAND PRIX

 

 

 

 

 

 

Powrót

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury w Olszówce
ul. Olszówka 20D
43-309 Bielsko-Biała
Telefon: +48 33 829 25 84; e-mail: olszowka@mdk.bielsko.pl
Termin:  2018-05-30

Galeria


































Do pobrania / Multimedia

Regulamin konkursu
Pobierz
Karta zgłoszenia
Pobierz