ZAUŁEK z WOLUMINEM            

Co już za nami

XV Konkurs plastyczny

XV Konkurs plastyczny

XV edycja konkursu plastycznego „Co słonko widziało” została zorganizowana przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz. Konkurs został ogłoszony dnia 8 marca 2018 r. Na konkurs zostało zgłoszonych  215 prac.

  W dniu 12 kwietnia 2018 roku Jury w składzie :

 Katarzyna Żaczek – przewodnicząca - plastyk

Agnieszka Kawecka –  członek Jury - plastyk

Alicja Wątor – członek Jury – scenograf, plastyk

Spośród 215 prac nadesłanych z 26 bielskich placówek:

1) Przedszkoli nr: 4, 7,8,12,26,27,29,35,56, i Małego Podróżnika

2) Szkół Podstawowych nr: 1,2,3,4,13,22,25,26,31,37, Szkoła Podstawowa nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Kopalińskiego, Niepubliczna Szkoła Sportowa MM Sport oraz Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa Oxford Primary School.

3)Domów Kultury : MDK – Dom Kultury w Wapienica, MDK – Mikuszowice Śląskie

5) Ognisko Pracy Pozaszkolnej
 

 Postanowiło nagrodzić i wyróżnić  prace :

 ZA ASPEKT EKOLOGICZNY :

W kategorii przedszkolaków :

NAGRODA EKO  - Łucja Gelner, 5 lat, Przedszkole nr 7 w Bielsku-Białej, nauczyciel:  Bożena Paleta

W kategorii klas 1-3 :

NAGRODA EKO  -  Julia Michałowska, kl.3, SP nr 37 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Renata Kumorek

WYRÓŻNIENIE EKO -  Antoni Marszałek, kl.3, SP nr 22 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Ilona Jamróz

WYRÓŻNIENIE EKO  - Nina Kowalska, kl. 3, SP nr 22 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Ilona Jamróz

WYRÓŻNIENIE EKO – Emilka Smolarska, 8 lat, Dom Kultury w Wapienicy, instruktor: Alina Chałupnik-Bednarska

 

W kategorii klas 4-7 :

NAGRODA EKO  -  Wiktoria Podlipny, kl. 6, SP nr 25 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Urszula Szafran

WYRÓŻNIENIE EKO – Oliwia Ligus, kl. 5, SP nr 26 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Barbara Wszołek

ZA ASPEKT ARTYSTYCZNY :

W kategorii przedszkolaków :

I MIEJSCE – Jerzy Salecki, Miejski Dom Kultury Olszówka, instruktor: Barbara Wrona

II MIEJSCE – Lena Szydło, Miejski Dom Kultury w Olszówce, instruktor: Barbara Wrona

II MIEJSCE – Igor Ormaniec, Miejski Dom Kultury w Olszówce, instruktor: Barbara Wrona

III MIEJSCE – Laura Jurek, Przedszkole nr 35 w Bielsku-Białej, instruktor: Iwona Stańco

III MIEJSCE – Karol Homel, Miejski Dom Kultury w Olszówce, instruktor: Barbara Wrona

WYRÓŻNIENIE – Marysia Dobrzycka, Niepubliczne Przedszkole Mały Podróżnik, instruktor: Sylwia Dubiel

WYRÓŻNIENIE  - Martyna Smajek, Przedszkole nr 56 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Bożena Lach

W kategorii klas 1 - 3 :

I MIEJSCE – Maja Andrzejak, SP nr 36 z Oddziałami integracyjnymi, nauczyciel: Magdalena Wrucha

II MIEJSCE –Melania Korczyk, SP nr 3 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Marzena Komorek

II MIEJSCE – Seweryn Karkocha, SP nr 3 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Agata Trochimiak-Przewoźnik  

III MIEJSCE – Iwo Gąstała, Kl. 1, SP nr 3 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Adrianna Głowacka

III MIEJSCE – Lilla Wróbel, Kl. 3 SP nr 3 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Marzena Komorek

WYRÓŻNIENIE – Mateusz Mucek, kl .3, SP nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku-Białej, nauczyciel: Magdalena Wrucha

WYRÓŻNIENIE – Anna Szczepaniak, Kl. 1, Oxford Primary School w Bielsku-Białej, nauczyciel: Agnieszka Zawada

WYRÓŻNIENIE– Franciszek Wesołowski, kl. 3 SP nr 22 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Ilona Jamróz

WYRÓŻNIENIE – Michał Rafanowicz, kl.2, SP nr 3 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Agata Trochimiak – Przewoźnik.

WYRÓŻNIENIE – Sebastian Kuś, kl. 1, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Bielsku-Białej, nauczyciel: Kamila Machnio-Zadora

W kategorii klas 4 - 6 :

I MIEJSCE – Bartosz Chromik, kl. 4, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej, nauczyciel: Anna Trzeszczyńska-Rodak

II MIEJSCE – Amelia Łoś, kl. 7, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej, nauczyciel: Sylwia Dubiel.

II MIEJSCE – Miłosz Pawełek, kl. 5, SP nr 25 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Sylwia Dubiel

III MIEJSCE – Paweł Żuchowski, kl. 5, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej, nauczyciel: Ewa Żydek

III MIEJSCE – Lilianna Pokusa, Kl. 7, SP nr 25 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Sylwia Dubiel

WYRÓŻNIENIE – Jagoda Witas kl. 5, SP im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej, nauczyciel: Ewa Żydek

WYRÓŻNIENIE – Kacper Willmann, kl. 4, SP nr 31 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Ilona Bezwińska.  

NAGRODA ZA EKSPRESJĘ:
 W kategorii przedszkolaków :

Amelia Golonka, Przedszkole nr 12 w Bielsku-Białej, nauczyciel: Iwona Sienkiewicz-Gola

W kategorii klas 1 - 3 :

Nikola Distel, kl 1. Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Bielsku-Białej, nauczyciel: Kamila Machnio-Zadora

W kategorii klas 4 - 6 :

Maciej Pająk, kl. 4. Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W.Kopalińskiego w Bielsku-Białej, nauczyciel: Anna Trzeszczyńska-Rodak

Nadesłane prace ocenianie były pod kątem ekspresji, oryginalności rozwiązań oraz samodzielności wykonania z uwzględnieniem możliwości rozwojowych dzieci. Jury dostrzega bardzo wysoki poziom świadczący o dużym zaangażowaniu dzieci oraz nauczycieli.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 26 kwietnia o godz. 10:00 dla uczniów szkół podstawowych, natomiast przedszkolaków zapraszamy na godz. 12:30!

 

Powrót

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
ul. Juliusza Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała
Telefon: +48 33 812 58 86; e-mail: kubiszowka@mdk.bielsko.pl
Termin:  2018-04-26
Godzina: 10:00:00