ZAUŁEK z WOLUMINEM            

Co już za nami

PROTOKÓŁ - XII Komorowicki Przegląd Kolęd i Pastorałek KOLĘDA 2019

PROTOKÓŁ - XII Komorowicki Przegląd Kolęd i Pastorałek KOLĘDA 2019

 

 

 

XII Komorowicki Przegląd Kolęd i Pastorałek

KOLĘDA  2019

 


.Termin 11 stycznia 2019 rok

 

PROTOKÓŁ

XII Jubileuszowego Komorowickiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

organizowanego w MDK DK Komorowice w dniu 11.01.2019 r

W Przeglądzie udział wzięło 13 zespołów,44 solistów i 1 duet.

Łącznie uczestniczyło około 208 osób.

Jury w składzie :

 

Miriam Arbter – Korczyńska – redaktor Radia Anioł Beskidów, Przewodniczący Jury

Karol Markowski – Przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu,

Radny Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, muzyk ,

Joanna Iskrzycka – Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie,

muzyk, instrumentalista, pedagog,

Barbara Marcinkiewicz – sekretarz

 

przyznało następujące miejsca i wyróżnienia

w pięciu kategoriach wiekowych:

 

NAGRODA

Dyrektora Miejskiego Domu Kultury

w Bielsku-Białej

ZBIGNIEW HENDZEL

Nina Kumorek

III LO im. S. Żeromskiego

Bielsko-Biała

„Lulajka”

 

Nagroda Radia Anioł Beskidów

dla NAJLEPSZEGO INSTRUKTORA

Renata Kumorek

 

Nagroda Rady Osiedla Komorowice Krakowskie

Zespołu Wokalnego KONTRASTY

Dziecięcego Chórku PINOKIO


KAT I

Dzieci przedszkolne oraz klasa „0”

 

I MIEJSCE

Przedszkole NR 40

w Bielsku-Białej

Grupa 4 latków

„Przybieżeli do Betlejem”

 

WYRÓŻNIENIE

Ewelina Strządała

DK Komorowice

„Zostań Jezu mym braciszkiem”

Sofia Drobisz

Świętoszówka

„Gdzie mieszkasz Jezu”

 

KAT II

Dzieci Szkoły Podstawowej klas I-III

I MIEJSCE

SP 29 KLASA 1 a

Bielsko-Biała

„To już pora na Wilijum....”

 

II MIEJSCE

Oliwia Chojna

DK Komorowice

„Gwiazdki świecą nad stajenką”

 

III MIEJSCE

Zespół wokalny BEMOLKI

DK Olszówka

„Przybieżeli do Betlejem”

 

WYRÓŻNIENIE

Dziecięcy Chórek PINOKIO

DK Komorowice

„Gloria, gloryja..”

 

Milena Szołtysek

Chorzowskie Centrum Kultury

„Kolędnicy wędrownicy”

 

Wiktoria Lubas i Aleksandra Słońska

SP 29 KL.I a

„Bosy pastuszek”

 

KAT III

Dzieci Szkoły Podstawowej klas IV-VI

 

I MIEJSCE

Lena Leśniewska

SP NR 37 w Bielsku-Białej

„Złota Jerozolima”

 

I MIEJSCE

Zespół wokalno-instrumentalny PĘTELKA

wraz z zespołem instrumentalnym fletów

SP NR 37 w Bielsku-Białej

„Śpij Jezu”

 

II MIEJSCE

Julia Rączka

Fundacja Wspierania Dzieci, Młodzieży i Dorosłych

WŁÓCZYKIJE

„Hej w Dzień Narodzenia”

 

III MIEJSCE

Weronika Gawęda

DK Komorowice

„Jadą kolędnicy”

 

WYRÓŻNIENIE

Zespół wokalny KONTRASTY

DK Komorowice

„To jus pora na Wilijum”

 

Jan Pyc

SP NR 25 Bielsk-Biała

„Zaśnij dziecino”

 

Małgorzata Grajek

Siemianowickie Centrum Kultury

„Gwiazdki świecą nad stajenką”

 

Nadia Stefańska

SP NR 1 w Tychach

„Wigilijna tęsknota”

 

Zespół wokalny

SP NR 25 w BielskuBiałej

„Pasterze mili”

 

KAT IV

Dzieci Szkoły Podstawowej klas VII,VIII i Gimnazjum

 

I MIEJSCE

Aleksandra Bielewicz

DK Komorowice

„ Z wysokiego nieba "

 

II MIEJSCE

Natalia Luzak

DK Włókniarzy

„Szara kolęda”

 

II MIEJSCE

Wiktoria Walczakowska

Dom Dziecka w Bielsku-Białej

„Mario czy już wiesz?”

 

III MIEJSCE

Magdalena Homa

DK Komorowice

„Sianko na stół”

 

WYRÓŻNIENIE

Kapela Mała Wapienica

DK Wapienica

„W Betlejem przy drodze”

 

KAT V

Młodzież Licealna i dorośli

 

II MIEJSCE

Agata Foltyn

Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej

Ognisko Muzyczne  w Pszczynie

Szara kolęda”

 

III MIEJSCE

Dorota Jagosz

DK Włókniarzy

„Kolęda cisza”

 

WYRÓŻNIENIE

Zespół wokalny NIŻEJ

DK Włókniarzy

„Święta to biele”

 

Marek Okręglicki

Bielsko-Biała

„Kolęda na ten rok”

 

Powrót

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury
w Komorowicach

ul. Olimpijska 16
43-300 Bielsko-Biała
Telefon: +48 33 815 87 38; e-mail: komorowice@mdk.bielsko.pl
Termin:  2019-01-11
Godzina: 09:00:00

Do pobrania / Multimedia

Regulamin
Pobierz
Karta zgłoszenia
Pobierz