ZAUŁEK z WOLUMINEM            

Co już za nami

Konkurs Malarstwa im. I. Bieńka - protokół

Konkurs Malarstwa im. I. Bieńka - protokół

 

Protokół z posiedzenia Jury

XVII Ogólnopolskiego Konkursu

Malarstwa Nieprofesjonalnego

im. I. Bieńka

Kolejna edycja konkursu zyskała zainteresowanie 140 artystów z różnych ośrodków w Polsce. Do Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej nadesłano 368 obrazów.

Ciepło jako energia życia i radości” - hasło przewodnie tegorocznego konkursu w różnorodny sposób i w różnym stopniu zostało zinterpretowane w treści, znalazło swój wyraz w kolorystycznej gamie obrazu lub wpłynęło jako inspiracja na formę i indywidualny charakter wypowiedzi poszczególnych artystów.

Jury biorąc pod uwagę regulamin i kierując się własnymi odczuciami w poszukiwaniu artystycznej wartości dzieł, przyjmując metodę dyskusji i konsultacji, dokonało selekcji i zakwalifikowało do wystawy 124 obrazy119 autorów.

W kolejnym etapie zgodnie zostały wyróżnione prace, które zdaniem jury ujmowały autentyzmem, indywidualnym podejściem do tematu, jakością artystycznej wypowiedzi. Różnorodność stylistyczna nagrodzonej grupy obrazów stanowi bogactwo bieżącej edycji i jest jednocześnie reprezentatywna dla całości konkursu, a dla patrona stanowiłaby z pewnością radość z obcowania z twórczością bardzo osobistą, malarstwem tworzonym z pasją, która ujmuje poetyckim charakterem jak np. nagrodzony znakomity kolorystycznie obraz Mieczysława Grenia „Hej kolęda, kolęda...”



Jury w składzie : prof. MICHAŁ KLIŚ

prof. UŚ dr hab. ELŻBIETA KURAJ

dr KRZYSZTOF DADAK


obradujące w dniu 6.03.2011 r. z 368 prac

nadesłanych na konkurs przez 140 autorów ,

zakwalifikowało na wystawę 124 obrazy

oraz przyznało następujące

nagrody i wyróżnienia :


I nagroda MIECZYSŁAW GREŃ z Bielska-Białej

za obraz „Hej kolęda, kolęda...”

ufundowana przez Prezydenta Miasta Bielsko-Biała

JACKA KRYWULTA


II nagroda – IRENA HULBOJ z Jasienicy

za obraz „Duma”

ufundowana przez Spółkę Akcyjną

AQUA z Bielska-Białej


III nagroda - STANISŁAW KOGUCIUK z Pławanic

(pow. Chełm Lub.) za zestaw prac

Ostatnia wieczerza” i „Cztery pory roku”

ufundowana przez Centrum Handlowo-Rozrywkowe

GEMINI PARK w Bielsku-Białej


IV nagroda – MAGDALENA WYSPIAŃSKA

z Olsztyna za obraz „W głębi uczuć”

ufundowana przez Zakłady Tłuszczowe

BIELMAR Sp. z o. o. z Bielska-Białej


V nagroda – URSZULA KLIMCZAK z Bielska-Białej

za obraz „Smocze drzewo” ufundowana przez

Przedsiębiorstwo Komunalne THERMA z Bielska-Białej



VI nagroda – HALINA WORECKA z Kamesznicy

za obraz „Martwa natura z winem i jabłkami”

ufundowana przez Spółkę Akcyjną

AQUA w Bielsku-Białej


VII nagroda - rzeczowa – JERZY GŁUCH

z Bielska-Białej za obraz „Pejzaż za miastem”

ufundowana przez Sklep Zaopatrzenia Plastyków

MATEJKO” w Bielsku-Białej.


Nagroda specjalna w kategorii „CIEPŁO”


ELŻBIETA SUCHOWIECKA z Jonkowa za obraz „Bolero”

ufundowana przez Przedsiębiorstwo Komunalne

THERMA” w Bielsku-Białej

głównego sponsora tegorocznego konkursu.


Wyróżnienia :


ALICJA SMOCZYŃSKA z Bielska-Białej

za obraz „Pale” ufundowana przez

Centrum Handlowo-Rozrywkowe

GEMINI PARK Bielsku-Białej


KRYSTYNA KAMPCZYK z Bielska-Białej

za obraz „Babunia” ufundowane przez

Centrum Handlowo-Rozrywkowe

GEMINI PARK w Bielsku-Białej


ELŻBIETA BARAŃSKA z Zebrzydowic

za obraz „Zabawy dziecięce”

ufundowane przez Spółkę Akcyjną

AQUA w Bielsku-Białej


HALINA KLIMCZYK-GAWĘDA z Tychów

za obraz „Echo dzieciństwa”

ufundowane przez Spółkę Akcyjną

AQUA w Bielsku-Białej


JERZY KOZIOŁEK z Zabrza za obraz

W ten ciepły dzień”

ufundowane przez Przedsiębiorstwo Komunalne

THERMA” w Bielsku-Białej


SYLWIA CHROBAK z Pisarzowic za obraz „Zebra”

ufundowane przez Przedsiębiorstwo Komunalne

THERMA” w Bielsku-Białej


Wyróżnienia Honorowe :


WIKTOR BOGUNIOWSKI z Bielska-Białej

za obraz „Widzę, słyszę, czuję”

ufundowane przez Dom Kultury Włókniarzy


JOANNA ŻYWCZOK z Bielska-Białej za obraz „Powietrze”

ufundowane przez Dom Kultury Włókniarzy


BARBARA BĘDKOWSKA z Pińczyc

za obraz „Martwa natura”

ufundowane przez Dom Kultury Włókniarzy.

 

Obrazy następujących autorów 

znalazły się na wystawie

(kolejność alfabetyczna) :

 

 

Barbara ADAMIEC - „Ulotna chwila”

Irena BABUT - „Zachód słońca”

Elżbieta BARAŃSKA - „Zabawy dziecięce”

Barbara BĘDKOWSKA - „Martwa natura”

Natalia BŁASZCZYK - „Grzyb”

Aleksandra BOGUNIOWSKA-SAFERNA - „Kwitnące ałycze”

Wiktor BOGUNIOWSKI - „Widzę, słyszę, czuję”

Ewa BORZYSZKOWSKA - „Krzywa chata”

Krystyna BROMIRSKA - „Poranna impresja”

Janina CHMIEL - „Ciepłe barwy jesieni”

Sylwia CHROBAK - „Zebra”

Anna CYRAN-POLNIK - „Nieokiełznana energia”

Emilia CZYŻ - „Ojcowizna”

Agnieszka DEMBOŃCZYK - „W letnim ogrodzie”

Lucyna DOMARADZKA - „Jadzia”

Bernadeta DUDEK - „Wodospad”

Eugenia DUDZIK - „Ku słońcu”

Barbara DURAJ-ADAMIEC - „Woda i zieleń – nasza planeta”

Czesław FABER - „Uroczysko I”

Norbert FRAI - „Pogodny ranek”

Grażyna GABRYELEWICZ - „Słońce – Boża energia”

Maria GAWLIK - „Zmierzch”

Jerzy GŁUCH - „Pejzaż za miastem”

Mieczysław GREŃ - „Hej kolęda, kolęda...” ; „Konie”

Halina GRUDZIECKA - „Abstrakcja”

Grzegorz HAISKI - „Pywnica u ciaracha”

Irena HULBOJ - „Duma”

Władysława JANUS - „Góry Słowacji, w dole rzeka Białka w Jurgowie”

Halina JĘDRZEJCZYK- TOBIJAŃSKA - „Nie ujarzmiona”

Dobiesława JODZIO - „W letnie popołudnie”

Dorota JONKISZ - „Pod słońcem Toskanii”

Kazimierz JOŃCZY - „Podbeskidzie - Jest takie miejsce”

Krystyna KAMPCZYK - „Babunia”

Teresa KASZYCKA - „Ciepło gniazda rodzinnego I”

Urszula KLIMCZAK - „Smocze drzewo”

Halina KLIMCZYK-GAWĘDA - „Echo dzieciństwa”

Walentyna KLIMKIEWICZ - „Wrzask”

Adam KOGUCIUK - „Ukrzyżowanie Pana Jezusa”

Stanisław KOGUCIUK - „Ostatnia wieczerza” ; „Cztery pory roku”

Antoni KORYCIK - „W stronę słońca”

Teresa KOSMAN - „Lato, lato ...”

Józef KOTUŁA - „Młyn nad Czarną Przemszą”

Jerzy KOZIOŁEK - „W ten ciepły dzień”

Ewa KRAŃCZUK - „Inkubator”

Krystyna KRAWCZYK - „Rudnik – cichy zakątek”

Halina KRZYWOŃ - „Trzy róże pod murem”

Ewa KUCZEWSKA - „Słoneczny zakątek – Grecja”

Wanda KUDLASZYK - „W parku”

Teresa KUŚNIERZ – MICHAŁEK - „Las”

Elżbieta KWIATKOWSKA - „Matka i dziecko – energia życia i radości”

Mirosława LEONHARD - „W pracowni”

Magdalena LESZNER-SKRZECZ - „List”

Marta Janina MACIĄG - „Moja mała Ojczyzna”

Alicja MARCOL - „Ule”

Andrzej MARCOL - „Ogródki działkowe”

Eustachy MATEJKO - „Uroczysko”

Agnieszka MATUSZYK - „In-Jang”

Ilona MAZUR - „Energia II”

Alicja MIAZGA - „Krajobraz warmiński”

Krystyna MISALA - „Prapoczątek”

Katarzyna MISIÓRSKA - „Ciepłe wspomnienie I”

Michalina MUCHA - „Kościół w Zakopanem” ;„Wierzby”

Helmut MUELLER - „40º w cieniu”

Ewa NAJBOR - „Przemijanie”

Joanna NAJMIEC - „Nad Wisłą w Kazimierzu Dolnym”

Danuta NOWICKA - „Wspomnienie słonecznej Grecji”

Henryka Janina ORZEŁ - „Irys”

Fryderyk PARWICKI - „Ciepło jako energia życia i radości”

Ewa PAWLUS - „Kasztany”

Wanda PŁATEK - „Opustoszała plaża”

Irena PODSIADŁO - „Wiki”

Małgorzata POMORSKA - „Radość życia”

Jadwiga POŃC - „Rodzinne ognisko”

Zbigniew POPADIUCH - „Modlitwa”

Katarzyna POPIŃSKA - „Zaczarowany dziecka świat”

Barbara POTEMPA - „Ciepło jesieni”

Elżbieta PRUCNAL - „Foto sfera”

Krystyna RACHNIOWSKA - „Złota jesień”

Antonina RADZIĘDA - „Uśmiech słonecznego lata”

Bogdan REGUŁA - „Drzewa w słońcu”

Tycjan REGUŁA - „Kwiaty w słońcu”

Bożenna SANIEWSKA - „Jest takie miejsce”

Marlena SELIN - „Na Wyspach Solomona”

Stefan SKOMOROWSKI - „Wesołych Świąt”

Irena SMOCZNY-SIEMIENIEC - „Apokalipsa”

Alicja SMOCZYŃSKA - „Pale”

Piotr SMOGÓR - „List”

Krystyna SÓL - „Oczekiwanie”

Elżbieta SUCHOWIECKA - „Bolero”

Alicja SZCZUPAK – „Przemijanie” ; „Macierzyństwo”

Urszula SZOSTAK - „Widok przez fragment mostu”

Alina SZYBOWICZ - „Zima”

Alicja SZYMCZAK - „Rotunda romańska z XII w. w Cieszynie”

Iwona SZYMCZYK - „Żar”

Marcin SZYMONEK - „Ostatnie dni mojej jesieni”

Jan ŚMIŁOWSKI - „Góry”

Małgorzata TARAS - „Po sąsiedzku”

Małgorzata Ewa TUSZYŃSKA - „Przeniknięcie bożą energią istnienia”

Krystyna TYLEK - „Kwiaty polne”

Helena URBAŃCZYK – BOROŃ - „Przy kominku”

Genowefa WESECKA - „Pabla”

Jadwiga WIĘCEK - „Jachty o zachodzie - Zalew Borki”

Irena WILTOSIŃSKA - „Blask”

Stanisław WOJTAS - „Dmuchawce”

Halina WORECKA - „Martwa natura – obfitość skrzyni”

Halina WORECKA - „Martwa natura z winem i jabłkami”

Bożena WYSOCKA - „Feng shui”

Halina WYSOCKA - „Świt nad Łyną”

Magdalena WYSPIAŃSKA - „W głębi uczuć”

Bogdana ZAKOLSKA - „Chałupa przezimowała”

Lidia ZAREMBA - „Polskie pejzaże -Kapliczka”

Zbigniew ZIOB - „Udźwiękowienie ciepła”

Zbigniew ZUBEK - „Nad Doliną Chochołowską”

Tomasz ŻAGLEWSKI - „Płock - fontanna”

Wiesława ŻARNOWSKA-MOTYL - „Letnie opowieści”

Zofia ŻELEZIŃSKA - „Ciepło”

Jadwiga ŻEMŁO - „Słoneczniki”

Sabina ŻOŁUBAK - „Ptaszek”

Helena ŻUKOWSKA - „Istota ognia - Przejawienie boskości II”

Joanna ŻYWCZOK - „Powietrze”



Powrót

Miejsce wydarzenia

Dom Kultury Włókniarzy
ul. 1 Maja 12
43-300 Bielsko-Biała
Telefon: +48 33 812 56 93; e-mail: wlokniarz@mdk.bielsko.pl
Termin:  2011-04-01 - 2011-05-06
Godzina: 10:00:00

Galeria














Do pobrania / Multimedia

Ignac 2011 - Katalog
Ignac 2011 - Katalog
Pobierz