ZAUŁEK z WOLUMINEM            

Zespoły

 ART DANCE SENIOR 

ART DANCE SENIOR

Adresat zajęć: młodzież w wieku 16-26 lat z doświadczeniem tanecznym.

Termin zajęć: wtorek i czwartek w godz. 17.00 - 20.00.

Instruktorka: Elżbieta Barwicka-Picheta
Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach (studia podyplomowe w zakresie artystycznych form aktywności ruchowej). Uczestniczka trzyletniego kursu doszkalającego w technice Marty Graham, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Baletową w Gdańsku.

W programie:
Zespół tańca współczesnego.
Głównym zadaniem realizowanym w zespole jest rozwijanie umiejętności tancerza i kształtowanie jego osobowości poprzez:

  • zaznajamianie z różnymi technikami tańca,
  • stosowanie ćwiczeń ruchowych (joga, gyrokinesis, pilates, elementy gimnastyki akrobatycznej),
  • rozwijanie sprawności i świadomości ruchu,
  • zaznajamianie z elementami gry aktorskiej,
  • rozwijanie postaw twórczych, współtworzenie choreografii dla zespołu,
  • wyrabianie wrażliwości muzycznej i nauka obcowania ze sztuką.

Informacje o zespole:
Zespoły Art działają nieprzerwanie od 1993 roku i mają na swoim koncie mnóstwo osiągnięć (m.in. najwyższe wyróżnienie kategorii „S” podczas Wojewódzkich Przeglądów Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych dla Art Dance, Art II i Art III w latach 1993-1999). W styczniu 2013 roku odbył się uroczysty jubileuszowy koncert z udziałem aktualnych formacji Art ; z tej okazji ukazał się też pamiątkowy album na temat zespołów.

Sukcesy:

2011
- I miejsce na IX Ogólnopolskich Spotkaniach Zespołów Tanecznych „Zatańcz z nami” w Częstochowie.

2012
- Grand Prix na X Jubileuszowych Ogólnopolskich Spotkaniach Zespołów Tanecznych „Zatańcz z nami” w Częstochowie,
- Wyróżnienie na X Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha” w Rzeszowie,
- Grand Prix na V Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych „Bełchatów Power Dance 2012” w Bełchatowie,
- I miejsce na VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego „Power Dance 2012” w Katowicach dla Art Dance Senior oraz nagroda najlepszej tancerki turnieju dla Julii Walusiak.

2013

  • dwie nagrody w IX Międzynarodowych Jesiennych Spotkaniach Artystycznych TALIZMAN SUKCESU 2013:
    I miejsce ex aequo w kategorii: inscenizacja taneczna oraz II miejsce w kategorii: taniec współczesny.

2014

  • I miejsce w X Jubileuszowych Zimowych Impresjach Tanecznych 2014 w Hałcnowie;
  • wyróżnienie w kategorii powyżej 15 lat w XX Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Tanecznych Małogoszcz
  • II miejsce w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych o Puchar Burmistrza Miasta Grodzisk Mazowiecki,
  • I miejsce w X Międzynarodowych Jesiennych Artystycznych Spotkaniach „Talizman sukcesu” w Hałcnowie (w kategorii zespołów młodzieżowych).

2015

  • I miejsce i Puchar Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej w X Jubileuszowych Zimowych Impresjach Tanecznych 2014 w Hałcnowie (podczas tego przeglądu instruktorka prowadząca zespół Elżbieta Barwicka-Picheta została uhonorowana dyplomem dla najlepszego choreografa);
  • I miejsce w VIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego POWER DANCE 2015 w Katowicach;
  • I miejsce w X Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych o Puchar Burmistrza Miasta Grodzisk Mazowiecki.

2016
W X Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego Kontrasty w Mielcu zespół Art Dance zdobył:

  • II miejsce za układ Daj mi losie oraz wyróżnienie za choreografię Bez śladu umysłu,
  • Agnieszka Marynowska oraz Magdalena Jakubiec zdobyły także I miejsce za duet pt. Warkocz,
  • Agnieszka Marynowska (Nie słucham) oraz Magdalena Jakubiec (Kroki) za własne solowe choreografie wywalczyły wyróżnienia,
  • Magdalena Jakubiec została osobowością festiwalu.

2017

1. Podczas Zimowych Impresji Tanecznych grupa wywalczyła II miejsce za choreografię Śniąc siebie.

2W Przeglądzie Teatrów Tańca PrzeNikanie w Pyskowicach:

  • zespół ART DANCE za choreografię, świadome i dojrzałe wykonanie,
  • za ogólnie wysoki poziom artystyczny prezentacji (za choreografię Daj mi losie),
  • Agnieszka Marynowska wywalczyła nagrodę za ogólny wyraz artystyczny choreografii (układ Nie słucham),
  • Agnieszka Marynowska i Magdalena Jakubiec za konsekwentną realizację pomysłu w układzie Warkocz,
  • instruktorka grupy Elżbieta Barwicka-Picheta została doceniona za choreografię „Daj mi losie”. 

3. W I Festiwalu Teatr poza słowami organizowanym przez nasz dom kultury grupa zdobyła II miejsce za spektakl Daj mi losie.

 

Powrót

Galeria