XV SZKOLNE IGRASZKI TEATRALNE

PROTOKÓŁ

14 marca 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Bielsku-Białej Kamienicy

odbyły się XV Szkolne Igraszki Teatralne. Spośród 7 grup teatralnych ze szkół

podstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego jury w składzie

Daria Polasik-Bułka

Konrad Ignatowski

Anna Maśka

postanowiło przyznać :

1/TEATROWI SCENKA z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej im. Kopalińskiego NAGRODĘ Przewodniczącego Komisji Edukacji i Kultury UM -Piotra Ryszki,

2/TEATROWI MINIATURKA GR. STARSZA z SP 37 nagrodę Marcina Lisińskiego – Radnego Bielska-Białej,

3/TEATROWI MINIATURKA GR. MŁODSZA z SP nr 37 -nagrodę Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej / kwota 200 zł/

4/ BIELSKIEJ SZKOLE AKTORSKIEJ nagrodę kwalifikującą do Bielskich Spotkań Teatralnych /kwota 100 zł/

5/TEATROWI STAROBIELSKIE JAŚKI z SP 31 - nagrodę za zapał i wprowadzenie w nastrój świąteczny / kwota 100 zł/

6/ TEATROWI PTAK z Domu Kultury Olszówka nagrodę za energię i wspaniałą współpracę międzypokoleniową /kwota 100 zł/

7/ TEATROWI REFLEKTOR z Domu Kultury w Kamienicy nagrodę 100 zł za zabawę formą i pobudzanie wyobraźni.

Uwagi końcowe:

Jury Szkolnych Igraszek Teatralnych z dużym zainteresowaniem obejrzało wszystkie prezentacje konkursowe doceniając wysiłek młodych miłośników teatru

i ich opiekunów. Z satysfakcją odnotowało bogactwo tematów podejmowanych przez zespoły oraz różnorodność środków wyrazu i form scenicznych. Na tegorocznych Igraszkach można było zobaczyć obok teatru tradycyjnego prezentacje z elementami teatru lalkowego, teatru ruchu a nawet teatru formy. Instruktorzy ciekawie wykorzystywali muzykę i światło aby stworzyć sceniczną rzeczywistość.

Warto przypomnieć, że istotą teatru są działania i znaki teatralne, które- wspólnie ze słowem- pełnią rolę nośnika idei i treści. Tekst literacki, który stanowi punkt wyjścia dla przedstawienia, powinien zawierać konflikt dramatyczny, wokół którego budowane są działania sceniczne.

Prezentacje powstające na podstawie tekstu literackiego wymagają dużej staranności dykcyjnej i artykulacyjnej oraz pracy nad emisją głosu, aby przekaz mógł w pełni wybrzmieć i trafić do widowni.

Jury dziękuje uczestnikom ”Igraszek” za poszukiwania twórcze i ciekawe przedstawienia, a organizatorom za zapewnienie doskonałych warunków do scenicznych prezentacji i wspieranie ruchu teatralnego w naszym regionie.

2018-03-14

KONKURS FOTOGRAFICZNY "WAKACYJNA FOTKA"

27.07-17.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Dom Kultury w Starym Bielsku
23.08-20.09.2021

ZAPISY NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA STAŁE W SEZONIE 2021/2022 W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE

23.08-23.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA NA NOWY ROK SZKOLNY :):)

15.07-30.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA 2021/2022

16.08-30.09.2021

RUSZYŁY ZAPISY DO GRUP TWÓRCZYCH W SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2021/2022

25.08-30.09.2021

PLENEROWE WIDOWISKO AUDIOWIZUALNE "SZTUKA WSPÓŁTWORZENIA" ODSŁONA 2.

02.10-02.10.2021

"MITY, BOHATERZY I WSPOMNIENIA, CZYLI JAK NASZA PAMIĘĆ MA SIĘ DO HISTORII?" - WYKŁAD W RAMACH PROJEKTU KULTURA DOSTĘPNA

02.10-02.10.2021

9. FESTIWAL POEZJI SŁOWIAŃSKIEJ - KONFRONTACJE POETYCKIE W KUBISZÓWCE