XXIX BIELSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

DOM KULTURY W KAMIENICY

XXIX BIELSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

Bielskie Spotkania Teatralne-protokół i fotorelacja!

XXIX

BIELSKIE SPOTKANIA

TEATRALNE

30.03.2019

PROTOKÓŁ XXIX BIELSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH

W dniu 30 marca 2019 roku w Domu Kultury w Bielsku-Białej Kamienicy odbyły się XXIX Bielskie Spotkania Teatralne.

Jury w składzie:

JADWIGA GRYGIERCZYK- aktorka Teatru Polskiego

KATARZYNA POHL- aktorka Teatru Banialuka

EWA BĄTKIEWICZ – teatrolog

po obejrzeniu 8 spektakli zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Spotkań postanowiło przyznać:

Złotą Kurtynę” i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł Zespołowi Teatralnemu PO KROPCE

z Młodzieżowego Domu Kultury w Zabrzu, za spektakl w reżyserii Katarzyny Boroń pt „ Tato”.

Igraszka Teatralnego ” i nagrodę w wysokości 500 zł Dziecięcemu Teatrowi PTAK

z Domu Kultury w Olszówce za spektakl pt „ Białe ziele” w reżyserii Krystyny Popławskiej.

Wyróżnienie im. Józefa Argasińskiego dla „ największej osobowości teatralnej Spotkań”

i nagrodę w wysokości 500 zł zdobył Teatr MANUFAKTURA z Domu Kultury w Kamienicy

za prezentację pt. „ Po prostu Mili” w reżyserii Anny Maśki

Ponadto przyznano równorzędne nagrody po 150 zł;

• Teatrowi WYJŚCIE AWARYJNE z SP nr 3 w Bielsku-Białej

• Zespołowi Teatralnemu ISKIERKA z SP nr 37 w Bielsku-Białej

• Grupie Teatralnej BEZSPINY z Domu Kultury w Lipniku

• Teatrowi MINIATURKA z SP nr 37 w Bielsku-Białej

• Teatrowi SCENKA z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej im. W Kopalińskiego w Bielsku-Białej.

Wszystkie prezentujące się grupy teatralne otrzymały pamiątkowe dyplomyi „Kurtyny”,

a w młodszej kategorii– Igraszki.

Uwagi końcowe

Jury XXIX Bielskich Spotkań Teatralnych z dużym zainteresowaniem obejrzało wszystkie prezentacje konkursowe doceniając wysiłek młodych miłośników teatru i ich opiekunów.

Poziom prezentacji był bardzo dobry i wyrównany. Zespoły wykazywały się odwagą w sięganiu po trudne tematy, a instruktorzy ciekawie wykorzystywali muzykę, elementy plastyczne i światło aby stworzyć teatralną rzeczywistość.

Większość młodych aktorów posiadała duże umiejętności i sceniczną świadomość, co przekładało się na tworzenie ciekawych ról. Pragniemy jednak przypomnieć, że w spektaklach, w których głównym nośnikiem treści jest słowo konieczna jest dbałość o staranną dykcję i praca nad emisją głosu.

Dziękujemy uczestnikom za udane poszukiwania twórcze i interesujące przedstawienia we wszystkich grupach wiekowych, a organizatorom za zapewnienie doskonałych warunków do scenicznych prezentacji oraz stworzenie niepowtarzalnej atmosfery teatralnych spotkań.

KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI

NAZWA TEATRU