DOM KULTURY W KOMOROWICACH

POLIGLOTA 2007

DOM KULTURY w KOMOROWICACH jak co roku organizował Przegląd Twórczych Form Pracy dla Dzieci i Młodzieży w Językach Obcych

Informacja o przebiegu
VI Edycji Przeglądu
Twórczych Form Pracy Dzieci i Młodzieży
w Językach Obcych
który odbył się 14 kwietnia 2007 roku
w Miejskim Domu Kultury w Komorowicach.

W Przeglądzie wzięło udział 14 zespołów reprezentujących 12 szkół w tym: jedna szkoła podstawowa, 8 gimnazjów i 3 szkoły średnie z miejscowości: Bielska-Białej, Żywca, Cieszyna, Bystrej, Wilamowic.

Prezentacje nawiązujące w tematyce do historii znanych postaci, obrzędów i folkloru regionu, oraz „wartości ponadczasowych” - autorytet, szacunek, przyjaźń, tolerancja - wykonywane były w języku angielskim lub niemieckim.

Jury w składzie:

• Dorota Moore - język angielski (przewodnicząca jury)

• Joanna Bieniek - język niemiecki

• Jadwiga Grygierczyk - ocena artystyczna

wszystkie prezentacje oceniło jako bardzo twórcze, przedstawiające duży wachlarz pomysłów inscenizacyjnych oraz wysoki poziom pod względem językowym i artystycznym.

Decyzją jury przyznano następujące nagrody:

Nagrodę Główną Przeglądu

ufundowaną przez Panią Grażynę Staniszewską Posłankę do Europarlamentu otrzymało

Gimnazjum Towarzystwa Szkolnego
im. M. Reja w Bielsku-Białej

za przedstawienie w języku angielskim pt: "The secrets of Podbeskidzie" („Tajemnice Podbeskidzia”) przygotowane pod kierunkiem Pani Agaty Ewak

Jest to wyjazd do Europarlamentu pięcioosobowej drużyny wraz z opiekunem w dniach 8-12 września 2007.

Katolickie L.O. im. Św. M. Grodzieckiego
w Cieszynie

za przedstawienie w języku angielskim pt.: "A friend in need is a friend indeed" („Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”) przygotowane pod kierunkiem Pani Joanny Drewek.

Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Staszica
w Żywcu

za przedstawienie w języku niemieckim pt.: "Robin Hood und seine Kamaraden" („Robin Hood i jego kompania”) przygotowane przez Panie Katarzynę Rachwalską i Dorotę Wójtowicz.

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych
w Żywcu

za przedstawienie w języku angielskim pt.: "Reactivation - Żywiec journalist`s documentary" („Żywiec reaktywacja, reportaż dziennikarski”) przygotowane przez panie Iwonę Nogę-Bardyńską i Anitę Drobisz-Węglewską.

Indywidualność przeglądu:

Za szczególne umiejętności posługiwania się językiem angielskim przyznano Mateuszowi Zawadzkiemu z Zespołu Szkół im. J.Tuwima w Bielsku-Białej.

Indywidualność przeglądu:

Za szczególne umiejętności artystyczno-językowe przyznano Annie Wieji z Gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

2007-04-16