PEWNEGO RAZU W BIELSKU-BIAŁEJ... - KONKURS LITERACKI

Kubiszówka zaprasza dzieci i młodzież do udziału w 2. edycji konkursu literackiego Pewnego razu w Bielsku-Białej, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Bielska-Białej pan Jarosław Klimaszewski.

Serdecznie zachęcamy do podzielenia się z nami rodzinnymi historiami lub stworzenia fikcyjnych opowieści i legend z naszym miastem w tle. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody! Na zgłoszenia czekamy do 28 maja br.!

Nasze miasto jest wyjątkowo piękne i ma niezwykłą historię. Chcielibyśmy, abyście jego
zabytki i ważne kulturowo miejsca ożywili mocą swojej wyobraźni. Co tu się kiedyś zdarzyło lub mogło się wydarzyć? Jakie przygody przeżywali, mieszkający tu ludzie kilkaset lub kilkadziesiąt lat temu?
Zapraszamy Was do wymyślenia opowiadań lub legend, które toczą się w naszym mieście i które przeniosą nas w czasie. Możecie sięgnąć aż do XIV wieku, kiedy książę cieszyński Przemysław Noszak postanowił zbudować tu zamek lub przenieść akcję opowiadań do wieku XVIII, kiedy miasto Bielsko zostało podniesione do rangi księstwa. A może zechcecie opowiedzieć, jak w mieście pojawił się pierwszy dyliżans pocztowy, który dwa razy w tygodniu jeździł z Brna do Bielska?
Pasjonująca jest historia z początku XIX wieku, kiedy pojawiły się tu pierwsze maszyny tekstylne, a przedsiębiorcy zaczęli zakładać fabryki sukna. Jakość powstałych wyrobów zainteresowała samego cesarza Napoleona!
Zapytajcie też swoich dziadków o historie Waszych rodzin z tamtych czasów. Mogą posłużyć na materiał pasjonujących opowieści. W co się bawili, gdy sami byli dziećmi, jakie przygody przeżywali, jak wyglądało wtedy nasze miasto? Podzielcie się z nami rodzinnymi wspomnieniami!
Ważne, byście wykorzystali w swoich tekstach motywy historyczne, zabytki, czy po prostu różne miejsca naszego miasta. Może to być również np. Cygański Las, rzeka Biała lub inny element lokalnej przyrody. Możecie też uczynić bohaterami swych opowieści postaci historyczne.
Praca może opisywać prawdziwe historie i wspomnienia lub zawierać wątki fikcyjne, a
nawet fantastyczne, jeśli zdecydujecie się na napisanie legendy lub opowiadania
fantastycznego.
Zapraszamy do literackiej podróży w czasie!

Konkurs jest  organizowany  w  dwóch  kategoriach  wiekowych  dla  dzieci  od 7 do 12  lat i młodzieży od 13 do 18 lat.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 11 czerwca 2021 r., natomiast uroczyste wręczenie nagród nastąpi jesienią br.

KARTA ZGŁOSZENIA

08.04. - 09.06.2021

DOM KULTURY IM. WIKTORII KUBISZ

ul. Juliusza Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała

kubiszowka@mdk.bielsko.pl

KUBISZÓWKA ŚNIADANIOWA! - czyli Kraina Baśni wirtualnie!
05.04.2021
CO SŁONKO WIDZIAŁO
16.04.2021
Wystawa on-line Kolekcji Fundacji ŚLĄSKIE OBRAZY
15.05.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA NA NOWY ROK SZKOLNY :):)

15.07-30.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA 2021/2022

16.08-30.09.2021

MÓWIĘ ŁADNIE I POPRAWNIE - SPOTKANIE Z LOGOPEDĄ W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE

01.10-01.10.2021

WARSZTATY JĘZYK A NOWE MEDIA

09.10-09.10.2021

PREMIERA SPEKTAKLU: DO TRZECH RAZY CZECHOW

15.09-10.10.2021

XI MAŁY FESTIWAL SZTUKI WYSOKIEJ "WOLNO MI!"

16.09-12.10.2021

WOKÓŁ GITARY- WARSZTATY MUZYCZNE