WARSZTATY JĘZYK - CZŁOWIEK - KULTURA, CZYLI JAK WPROWADZAĆ MŁODZIEŻ W ZAGADNIENIA Z ZAKRESU ANTROPOLOGII SŁOWA

Zapraszamy nauczycieli, bibliotekarzy, pedagogów, instruktorów i animatorów kultury na bezpłatne warsztaty z zakresu anytropologii słowa i socjolingwistyki w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz, 3 pażdziernika w godz. 10.00-14.00.

Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, bibliotekarzy, pedagogów, instruktorów i animatorów kultury oraz wszystkich zainteresowanych na warsztatay z zakresu antropologii słowa
i socjolingwistyki, które odbędą się 3 października 2020 r. w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej w godz. 10.00 – 14.00.

Warsztaty są bezpłatne. O przyjęciu decyduje kolejnośc zgłoszeń.

TERMIN: sobota 3 października 2020 r. godz. 10.00- 14.00.

MIEJSCE: Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz (Bielsko-Biała ul. Słowackiego 17)

Adresaci:

nauczyciele, instruktorzy, bibliotekarze, pedagodzy, wychowawcy, osoby pracujące z grupami dzieci, młodzieży i dorosłych, zainteresowane zagadnieniami z zakresu antropologii i rozwojem kompetencji językowych, poznaniem relacji między człowiekiem, językiem i kulturą.

ZAGADNIENIA WARSZTATOWE:

• wpływ języka na kształtowanie się kultur i społeczności,

• związki między różnorodnością języków i ich wpływem na myślenie i postrzeganie świata,

• relacje między odmianą języka mówionego i pisanego.

PROWADZĄCA: Dr hab. prof. UJ Aneta Załazińska – językoznawca, członek Zespołu Kultury Żywego Słowa oraz Koła Współpracowników Zespołu Języka Religijnego przy Radzie Języka Polskiego, członek Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komisji Języka Religijnego Międzynarodowego Komitetu Slawistów, juror Olimpiady Literatury i Języka Polskiego; sprawowane funkcje: adiunkt w Katedrze Teorii Komunikacji, kierownik kierunku studiów „język polski w komunikacji społecznej” członek Rady Programowej Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych; wykładowca Podyplomowego Studium Retoryki UJ, Podyplomowych Studiów dla Tłumaczy UJ, Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, Okręgowych Izb Radcowskich w Krakowie i Katowicach, lektor School of Medicine in English Collegium Medicum UJ.

Więcej informacji pod nr telefonu 33 812 58 86

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres kubiszowka@mdk.bielsko.pl

FORMULARZZGLOSZENIA

03.10. - 03.10.2020

sobota 3 października 2020 r. godz. 10.00- 14.00.

WARSZTATY LAS W SŁOIKU
8. FESTIWAL POEZJI SŁOWIAŃSKIEJ - KONFRONTACJE POETYCKIE W KUBISZÓWCE
16.10.2020
KONCERT OKTETU WIOLONCZELISTÓW NA FINAŁ PROJEKTU MOZAIKA BB - NASZ ŚWIAT WARTOŚCI