WARSZTATY POROZUMIENIA BEZ PRZEMOCY

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz zaprasza na warsztaty POROZUMIENIA BEZ PRZEMOCY, które odbędą się w dniach 26-27 października br.

Warsztaty są częścią projektu „Granice języka – granicami świata" realizowanego przez Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych".

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz zaprasza nauczycieli, bibliotekarzy i animatorów kultury na Warsztaty POROZUMIENIA BEZ PRZEMOCY. Warsztaty odbędą się w dn. 26-27 października br. w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej i są nieodpłatne.
Poprowadzi je certyfikowana trenerka NVC, mediator i coach – Ewelina Ragiel.

Twórca metody, Marshall Rosenberg, dr psychologii i mediator, zwraca uwagę na to, jak język „przemocy”, inaczej język krytyki i ocen, wpływa na nasze relacje, utrudnia kontakt i docieranie do tego, co dla nas ważne. W zamian proponuje sposób komunikowania unikający słownej agresji, opierający się na obserwacji, kontakcie z własnymi uczuciami, wyrażaniu potrzeb i formułowaniu prośby.
Celem warsztatów jest zapoznanie nauczycieli i animatorów z podstawowymi pojęciami Porozumienia Bez Przemocy i zaproponowanie tej metody w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Szczegółowe informacje o warsztatach oraz formularz zgłoszenia znajdują się w załącznikach.

Zgłoszenie należy przesłać do dnia 21.10.2019 na adres: kubiszowka@mdk.bielsko.pl

O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

opis warsztatów

karta zgłoszenia:

karta zgloszenia NVC

26.10. - 27.10.2019

DOM KULTURY IM. WIKTORII KUBISZ

ul. Juliusza Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała

kubiszowka@mdk.bielsko.pl

Wielka Wymiana Ubrań w Kubiszówce
Promocja Kalendarza Beskidzkiego
28.11.2019
Przewodnik kulturalny, czyli jak rozwijać kompetencje kulturowe dzieci i młodzieży