Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Klub Nauczyciela
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
Stare Bielsko
Wapienica
Włókniarz
Galeria B&B

WYDARZENIA


Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz

WOLNO MI! WERNISAŻ WYSTAWY PRAC KONKURSOWYCH XXII FESTIWALU SZTUKI WYSOKIEJ

Zapraszmy Państwa na wernisaż wystawy prac konkursowych XXII Festiwalu Sztuki Wysokiej, który w 2021 roku odbywał się pod hasłem WOLNO MI!
Wystawa jest do obejrzenia w Galerii "Na Piętrze" naszego domu kultury.

Wstęp wolny!

Festiwal jest organizowany przez Pracownię Stalowe Anioły oraz Fundację Śląskie Obrazy przy wsparciu finansowym Gminy Bytom. Przy organizacji wydarzenia każdego roku pracuje wielu pasjonatów i wolontariuszy reprezentujących rozmaite środowiska i grupy twórcze z terenu Polski południowej.

„Sztuka Festiwalu Sztuki Wysokiej jest bardzo różnorodna – profesjonalna i naiwna, elitarna i popularna. (…) Na festiwal przyjeżdżają twórcy reprezentujący różne sposoby rozumienia sztuki. W przedsięwzięciu brali, i nadal biorą udział artyści z różnych części śląskiej metropolii, z odległych krańców Polski, a nawet świata. Wystawiali tu profesjonaliści o sławie przekraczającej granice Europy, ci którzy dopiero wypływają na szerokie wody oraz (niejednokrotnie) genialni samoucy. Ta otwartość na wszystkich obywateli świata sztuki, niezależnie od wykształcenia, pochodzenia czy estetycznych preferencji, daje niespotykaną gdzie indziej możliwość konfrontowania ze sobą (czy tak bardzo różnej?) sztuki autorstwa profesorów, absolwentów i studentów akademii z twórczością osób bez artystycznego wykształcenia”.

W roku 2021 Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz był jednym z partnerów festiwalu. Owocem współpracy jest prezentowana w Kubiszówce wystawa festiwalowych prac.

Zgromadzone dzieła ukazują różnorodność sztuki współczesnej, jej nurty i style oraz różnorodne formy artystycznego wyrazu. Serdecznie zapraszamy do spotkania z pracami
XXII Festiwalu Sztuki Wysokiej, autorstwa twórców artystów, którzy nie boją się eksperymentów i nowatorskich rozwiązań. Na wystawie będzie można podziwiać m.in. dzieła: Tadeusza Koseli – zdobywcy wyróżnienia Bielskiej Jesieni, profesorów ASP w Katowicach: Piotra Bąka i Aleksandra Ostrowskiego, prof. Małgorzaty Łuszczak z Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie,  czy Julii Sznober  – zdobywczyni I nagrody festiwalowego konkursu. Młode pokolenie artystów będą reprezentować również związani z Kubiszówką instruktorzy: Agnieszka Lewandowska, Katarzyna Nachman, Jarosław Kuś.

 

Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr telefonu 33 812 58 86.


Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
Drukuj
03.02. - 28.02.2022

godz. 17.00

DOM KULTURY IM. WIKTORII KUBISZ

ul. Juliusza Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała

(+48) 33 812 58 86 , (+48) 571 229 436

kubiszowka@mdk.bielsko.pl

Polecamy także

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KUBISZÓWCE
21.01.2022
NIE OD ŚWIĘTA... - KONCERT NOWOROCZNY
22.01.2022
Koncert finałowy ŻYWIECKICH GODÓW
30.01.2022
MDK W SIECI
ZOBACZ TAKŻE

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt