Dom Kultury im. Jacka Lecha

BESKID WYSPOWY JAKIEGO NIE ZNAMY

Prelekcja Dariusza Gacka

26 kwietnia 2023 r., godz. 17.00

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem medialnym Kuriera BB i Kuriera Małopolski Zachodniej.

Dariusz Gacek – historyk i przewodnik górski, członek Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich z Katowic.

Turystyka to zarówno jego hobby, jak i profesja. Jest szefem biura podróży i Centrum Informacji Turystycznej w rodzinnym mieście Piekary Śląskie. Jest członkiem Śląskiej Rady Turystyki przy Marszałku Województwa Śląskiego oraz egzaminatorem państwowym dla przewodników górskich. Każdy wolny weekend spędza wędrując albo biegając po ukochanych Beskidach.

Jest zdobywcą kilkunastu czterotysięczników alpejskich (m.in. Mont Blanc), organizatorem wielu imprez turystycznych,  założycielem i wieloletnim szefem studenckiej bazy namiotowej PTTK na Przełęczy Głuchaczki pod Babią Górą.

Po Beskidzie Wyspowym wędruje od najmłodszych lat, począwszy od dziecięcych wycieczek z rodzicami, poprzez młodzieńcze wyprawy na najwyższe szczyty, a skończywszy na wnikliwej eksploracji podczas pisania przewodników krajoznawczych po tej grupie górskiej.

Jest autorem kilkunastu opracowań turystycznych - map i przewodników krajoznawczych, poświęconych problematyce Górnego Śląska i Beskidów. Pisał dla Wydawnictwa PTTK „Kraj”, Oficyny  Rewasz i Wydawnictwa „Bezdroża”.

Dariusz Gacek to maratończyk i ultramaratończyk, dla którego las i Góry są drugim domem.

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia br., o godz. 17.00 w Domu Kultury im. Jacka Lecha.

Wstęp wolny!
Prosimy o zapisy pod nr tel. 33 816 34 57, 571 229 437