Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Klub Nauczyciela
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
Stare Bielsko
Wapienica
Włókniarz
Galeria B&B

Dom Kultury w Olszówce

ZESPOŁY / ZAJĘCIA

BIELSKI CHÓR GOSPEL

MDK


Bielski Chór Gospel

jest chórem otwartym -czekamy na nowych kandydatów!


BIELSKI CHÓR GOSPEL

Chór powstał końcem 2017r. Jest chórem otwartym, składa się z 50 wokalistów- amatorów i ciągle powiększa się o nowe osoby. Na repertuar Chóru składają się utwory muzyki Gospel, zarówno standardy jak i współczesne utwory uwielbieniowe. Wokaliści czynnie biorą udział w warsztatach muzyki gospel organizowanych na terenie Bielska-Białej. Dyrygentem Chóru jest Michał Czulak - aktor scen muzycznych, wokalista, nauczyciel śpiewu. Zaangażowanie chórzystów z Chóru Gospel świadczy o wielkim zapotrzebowaniu społeczeństwa na tego rodzaju muzykę.

GOSPEL - to radość, to dobra energia, to wyrażenie siebie przez śpiew i taniec. Gospel to muzyka, która łączy w sobie miłość do Boga i do śpiewu. Spotkania chóru Gospel to nie tylko praca nad własnym głosem, to wydarzenie jednoczące ludzi i dające wiele radości i zadowolenia.

Skład zespołu muzycznego towarzyszącego podczas występów:

Jacek Obstarczyk – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat pod okiem swojego ojca. Po ukończeniu Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku - Białej, kontynuował swoją edukację na Akademii Muzycznej w Katowicach, a następnie w Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Jako pianista oraz kompozytor, jest laureatem wielu nagród ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Oprócz muzyki klasycznej, zajmuje się również wieloma innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak jazz, gospel, soul, pop. Jest członkiem i współtwórcą zespołu The ThreeX. Występował w większości krajów Europy, jak również w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Chile, Japonii, Chinach, Indiach oraz Australii. Jest współtwórcą Festiwalu Muzyki Crossover w Bielsku Białej. W 2017 roku, wraz z zespołem The ThreeX, otrzymał nagrodę prezydenta miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki IKAR 2017.

Jakub Bejda – bas

Seweryn Piętka - perkusja, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Żywcu, Samorządowej Szkoły Muzycznej II st. w Żywcu. Ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach na Wydziale Artystycznym. Perkusista współpracował bądź współpracuje m. in. z Maciejem Lipiną, z zespołem Ścigani, Toten Blues, Patryk Kumór, Krzysztof Bobecki, Rico Sanchez, DePress, An-Kara, Tulia, Agnieszka Adamczewska, Dariusz Fijak Trio, Godstep's, Winyl Band.

Adrian Staszuk – gitara

Mateusz Skrzyp – instrumentalista, akompaniator i wokalista. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Żywcu w klasie fortepianu mgr Barbary Kubisy, choć to bardziej muzyk z zamiłowania niż wykształcenia :) Przez dłuższy okres czasu pobierał nauki śpiewu. Gospel stał się dla niego inspiracją, zakochał się w tej muzyce od pierwszego "wejrzenia"! Stale się rozwija! Pobierał lekcje w klasie fortepianu Pani mgr Doroty Zaziąbło. Udziela się w kilku różnego rodzaju projektach muzycznych m.in. GODSTEPS. Akompaniator Chóru Gospel God’sWay Łękawica oraz trener w Szkole Hollywoodzkiej!

 

 


PONIEDZIAŁEK

19:00-21:00

DOM KULTURY W OLSZÓWCE

ul. Olszówka 20D, 43-309 Bielsko-Biała

(+48) 33 829 25 84, (+48) 571 229 431

olszowka@mdk.bielsko.pl

Zapisy w sekretariacie

od poniedziałku do piątku

w godz. 8:30-18:00

Michał Czulak -aktor scen muzycznych, wokalista, instruktor Gospel, animator, menedżer artystyczny. Dyrygent Chóru Gospel God’sway Łękawica oraz Bielskiego Chóru Gospel. Obecnie pracuje nad solową płytą z zespołem GODSTEP’s. Pasja, którą od dziecka starał się pielęgnować, muzyka i śpiew- pozwoliły stać się pomysłem na jego życie. Od lat związany jest z edukacją artystyczną dzieci, młodzieży i dorosłych. Twórca Żywieckiej Fabryki Wokalu, Musicalu „Paweł z Tarsu - dźwięki historii”, oraz filmu dokumentalnego „Niezwyczajni.pl”.

Polecamy także

BEMOLKI zespół wokalny
MDK
ZUMBA FITNESS
MDK
RĘKODZIEŁO dla dorosłych
MDK
MDK W SIECI
ZOBACZ TAKŻE

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt