Dom Kultury w Starym Bielsku

FESTIWAL KABARETOWY FERMENTY 2019

Ogólnopolskie święto Kabaretu w Bielsku-Białej. Już za kilkanaście dni wystartuje  największe i najśmieszniejsze wydarzenie kabaretowe w tej części świata – Festiwal Kabaretowy FERMENTY 2019. Jak co roku gościć będziemy najlepsze kabaretowe formacje i zespoły, a bielską Pubiczność zachwycą znani i lubiani stand up'erzy. Jak co roku w ramach Festiwalu przygotowaliśmy kilka fermentowych niespodzianek...

Festiwal Kabaretowy Fermenty'19

Już niedługo wystartuje  największe i najśmieszniejsze wydarzenie kabaretowe w tej części świata – Festiwal Kabaretowy FERMENTY 2019.

Rozpoczynamy Wielką Galą Otwarcia 27 września o godzinnie 19:00 w Bielskim Centrum Kultury. W czasie uroczystości decyzją Fermentowej Kapituły  wręczymy  honorową statuetkę Złotego Fermentu pani Monice Jaskólskiej za akcję charytatywną na rzecz Szpitala Pediatrycznego "Nie wypada nie pomagać" oraz związaną z nią promocję naszego miasta "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa".  Tego wieczoru na festiwalowej scenie pojawią się: Formacja Taneczna Alter Ego z DK Stare Bielsko, Zespół Włoczykije, Jerzy Handzlik z swoim nowym tomikiem fraszek „Fermenty”, Kabaret Kałasznikow  z Rybnika oraz Magda Kubicka (laureatka ubiegłorocznego Fermentowego Konkursu). Gwiazdą Fermentowej Gali będzie Kabaret Skeczów Męczących, zaś całość imprezy poprowadzi Kabaret Czesuaf.

28 września, godzina 16:08 -  Klub Klimat. Drugi dzień Festiwalu Fermenty rozpoczniemy od wręczenia nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "WRZUĆ NA LUZ". 22 minuty później startujemy z naszym Konkursem Kabaretowym – przed bielską Publicznością oraz  zacnym gronem Jurorów zaprezentuje się sześć kabaretów, wyłonionych w preselekcjach.
W Jury Fermentowego Konkursu w tym roku zasiądą: Beata Harasimowicz (producent telewizyjny), Anna Guzik (aktorka teatralno-telewizyjna), Tomek Nowaczyk (kabaret Czesuaf), Tomasz Jachimek (stand up’er) oraz Piotr Skucha (kabaret Długi, TON). Gwiazdy wieczoru: Magda Kubicka (w swoim nowym programie) oraz Tomasz Jachimek, o oprawę całości zadba Kabaret Czesuaf.

29 września Tor Kartingowy ZYG-ZAG -  odbędą się Mistrzostwa Polski Kabareciarzy w Kartingu - impreza zamknięta.

Jednocześnie w ramach imprez towarzyszący zapraszamy w dniach 26.09-07.10.2019  do Galerii Sfera  na wystawę  prac najlepszych polskich rysowników w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Satyrycznego "WRZUĆ NA LUZ” (Galeria I, parter, przy wejściu obrotowym od parkingu)

Wszelkie informację dotyczące Festiwalu Kabaretowego na:  stronie www.fermenty.pl, fermentowym profilu fb oraz w Domu Kultury w Starym Bielsku.

FERMENTOWO ZAPRASZAMY  : )

Informacje dodatkowe:

Sprzedaż biletów rusza od dnia 1 września 2019 roku.

Możliwość zakupu:

- bezpośrednio w Domu Kultury w Starym Bielsku w Bielsku-Białej, ul. Sobieskiego 307A – w godzinach 16:00 – 19:30; tel. 506038377

- poprzez rezerwację mailową na agata.rusniak@fermenty.pl (szczegóły dot. zakupu biletów zostaną przekazane w zwrotnym mailu). W tym przypadku istnieje możliwość dokonania przelewu na konto bankowe Miejskiego Domu Kultury

BANK PEKAO SA ODDZIAŁ W BIELSKU-BIAŁEJ

Nr k-ta: 42 1240 4142 1111 0000 4826 4349

WAŻNE!! w tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko osoby odbierającej bilety
w dniu imprezy przy wejściu do BCK lub Klubie Klimat oraz dopisać "bilety kabarety BCK lub KLIMAT Fermenty 2019"

wzór: "Jan Kowalski - bilety kabarety BCK lub KLIMAT Fermenty 2019"

Dom Kultury w Starym Bielsku
27.09. - 29.09.2019