Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Klub Nauczyciela
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
Stare Bielsko
Wapienica
Włókniarz
Galeria B&B

Dom Kultury w Wapienicy (+48) 33 818 41 48 , (+48) 571 229 430

O NAS


Dom Kultury w Wapienicy jest jednostką Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej, wpierającą amatorską twórczość i upowszechnianie kultury.

Placówka rozpoczęła swoją działalność w 1996 r. na życzenie lokalnego środowiska
i Radnych dzielnicy. Mieści się w zabytkowym budynku przy ul. Cieszyńskiej, pełni ważną funkcję ośrodka skupiającego działalność kulturalną i społeczną.

W Domu Kultury działają liczne zespoły i grupy dziecięce, młodzieżowe oraz osób dorosłych. Prowadzimy 9 grup tanecznych. Dzieci i młodzież uczą się rytmiki, baletu, tańca współczesnego, tańca nowoczesnego, musicalowego. Oprócz tego w swojej ofercie mamy zespoły teatralne, plastyczne, muzyczne, naukę gry na instrumentach: pianinie, skrzypcach, akordeonie, gitarze oraz saksofonie. Proponujemy szereg zajęć dla seniorów oraz z kartegorii fitness dla osób aktywnych.

W naszym Domu Kultury wspieramy się i inspirujemy, ćwiczymy, a przede wszystkim świetnie się bawimy. Pomagamy dzieciom i młodzieży w rozwoju ich twórczej ekspresji. Udział w zajęciach wspomaga rozwój fizyczny, intelektualny i społeczny.

Podsumowując, w  Domu Kultury w Wapienicy działa 36 form różnych zajęć, które prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów. W zajęciach uczestniczą osoby
w wieku od 4 do 90 lat.

O poziomie pracy z zespołami i podopiecznymi świadczą liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane przez nich w turniejach, przeglądach i konkursach.

Zapraszamy, przyjdź do nas. W naszym Domu Kultury każdy jest ważny, bo każdy jest wspaniały i niepowtarzalny!

 MDK W SIECI
ZOBACZ TAKŻE

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt