Dom Kultury w Wapienicy

ABORYGRŃSKIE KAMIENIE- INTERNETOWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

ABORYGRŃSKIE KAMIENIE- internetowe zajęcia plastyczne w DK w Wapienicy

Serdecznie zapraszamy wszystkich do malowania kamieni!
Plastyczka z Domu Kultury w Wapienicy Pani Alina Chałupniak-Bednarska proponuje bardzo ciekawe zajęcia plastyczne - ABORYGEŃSKIE KAMIENIE - malowanie kamieni techniką zdobienia kropeczkowego. Jest bardzo stary sposób tworzenia dzieł sztuki, wykorzystywany w sztuce aborygeńskiej. Podczas spaceru znajdźcie płaskie kamienie, umyjcie je w domu, przygotujcie farby plakatowe lub akrylowe i ...uruchomcie wyobraźnię! Możecie namalować na nich co tylko chcecie ! Taki pomalowany kamyk może być ciekawym prezentem albo ozdobą dla Was ! Co to jest sztuka aborygeńska ? Odpowiadamy na to pytanie:
Aborygeni to rdzenni mieszkańcy Australii, przybyli tam kilkadziesiąt tysięcy lat wcześniej wędrując przez Azję, byli ludem koczowniczym, mocno związanym z naturą.
Sztuka aborygeńska należy do jednej z najstarszych praktykowanych form sztuki. Jest ona ściśle związana z religijnymi obrzędami i ceremoniami tego ludu. Kolory w sztuce aborygeńskiej to kolory natury: czerwień, brąz, kolor żółty i biały. Aborygeni wykorzystywali naturalne, dostępne w ich otoczeniu materiały: korę drzew, liście, kamienie, skalne ściany, malowali również na piasku oraz swoim ciele. Sztuka Aborygenów opiera się na symbolach, odnosi się do mitycznych opowieści (tzw. Dreamtime), natury, otaczającego świata roślin i zwierząt. Tło aborygeńskich dzieł nigdy nie jest puste, składa się z kropek, linii i kresek tworząc abstrakcję.
Zapraszamy do tworzenia swoich pięknych prac ! Wasze pomalowane kamienie prosimy sfotografować i przesłać na nasz adres mailowy wapienica@mdk.bielsko.pl
Chętnie się nimi pochwalimy na Facebooku.
Serdecznie zapraszamy !

Dom Kultury w Wapienicy
12.05. - 19.05.2020

DOM KULTURY W WAPIENICY