Dom Kultury w Wapienicy

DEKORACJA ŚCIENNA Z PATYCZKÓW I WŁÓCZKI INTERNETOWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

DEKORACJA ŚCIENNA Z PATYCZKÓW I WŁÓCZKI internetowe zajęcia plastyczne w DK w Wapienicy

Plastyczka Pani Aneta Kwaśna, która prowadzi w naszym Domu Kultury kółko plastyczne- Fabrykę wyobraźni, proponuje bardzo ciekawe zajęcia plastyczne. Zrobienie dekoracji ściennej z patyczków i włóczki. Oto sposób wykonania pięknej, naturalnej ozdoby do Waszego pokoju:

Na spacerze, w ogrodzie lub koło miejsca zamieszkania proszę znaleźć patyk w kształcie litery V - będzie to nasze krosno do tkania. Proszę przygotować także cienki sznurek jako osnowę oraz kolorowe włóczki do wyplatania wątku. Na pewno macie w domu jakieś niepotrzebny sznurek i kolorowe włóczki w sam raz żeby je teraz wykorzystać.
Zaczynamy tworzyć robótkę, która składa się z nici położonych pionowo i poziomo, wzajemnie ze sobą skrzyżowanych. Nici pionowe, na których będziesz tkać robótkę to osnowa. Nici poziome, którymi tkasz to wątek. Szybko nabierzesz praktyki i przekonasz się, że to doskonała zabawa.
1. Przywiąż sznurek do gałązki następnie owiń go kilka razy tak aby powstało coś w rodzaju strun w gitarze. Osnowę prowadzisz na takiej szerokości, jaką chcesz uzyskać dla robótki. Możesz ją prowadzić w jednym lub wielu kolorach. Na początek jednak spróbuj na jednym.
2. Zaczynamy tkanie. Wybierz swoje ulubione kolory włóczki. Do prowadzenia wątku możesz użyć grubej plastikowej igły. Wątek prowadzisz na przemian raz pod spodem raz na wierzchu danej nitki osnowy. Popatrz dokładnie na zdjęcie.
3. Czynność tą powtarzaj raz w prawą stronę raz w lewo. Możesz oczywiście przeplatać kolory lub robić robótkę w pasy.
4.- 5. Końcówki wątku przywiąż do osnowy lub owiń gałązkę dla wzmocnienia efektu kolorystycznego. Możesz zrobić również małe pomponiki, które jeszcze bardziej ozdobią Twoją dekorację.Instrukcja krok po kroku poniżej. Prosimy o przesłanie zdjęć Waszej ozdoby na naszego maila wapienica@mdk.bielsko. Bardzo chętnie pochwalimy się nimi na stronie !!!
Życzymy powodzenia i miłej zabawy !

Dom Kultury w Wapienicy
08.05. - 15.05.2020

DOM KULTURY W WAPIENICY

ul. Cieszyńska 398, 43-382 Bielsko-Biała

wapienica@mdk.bielsko.pl

WIOSENNY ZIELNIK - internetowe warsztaty rękodzieła w DK w Wapienicy
23.04.2020
Zapraszamy do wzięcia udziału w IX Konkursie fotograficznym "CZTERY PORY ROKU. WAPIENICA NA PRZEŁOMIE DEKAD"
02.06.2020
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nowym grafikiem zajęć internetowych on-line z MDK
25.06.2020
WAKACJE W MDK

WAKACYJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE W MDK

Miejski Dom Kultury
28.06-20.08.2021

"WSPÓŁISTNIENIE". POLSKO-CZESKIE SPOTKANIA FOTOGRAFICZNE.

04.06-29.06.2021

KONSTYTUCJA 3 MAJA - KAMIEŃ MILOWY WSPÓŁCZESNEJ EUROPY

03.05-30.06.2021

POCZTÓWKA Z BIELSKA-BIAŁEJ, TO CO ŁĄCZY - TA CO DZIELI KONKURS W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE