Dom Kultury w Wapienicy

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI W WAPIENICY (I EDYCJA)

Zapraszamy na wspólne świętowanie Światowego Dnia Książki z naszym Domem Kultury!
Weekend 23-25 kwietnia 2021 r. spędzimy w towarzystwie książek i nie tylko...
W naszym programie znajdą Państwo m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci, wirtualne spotkanie z pisarką Ewą Zienkiewicz oraz prezentacje poezji dziecięcej w wykonaniu seniorów.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiony został oficjalnie przez UNESCO
w 1995 roku, w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej.
Data ta upamiętnia rocznice śmierci Cervantesa, Szekspira i de la Vegi. Pomysł zrodził się jednak dużo wcześniej bo w 1926 roku w hiszpańskiej Walencji, a od 1930 roku stał się
w Hiszpanii oficjalnym świętem.

W ramach Światowego Dnia Książki w Wapienicy zaplanowane są następujące atrakcje:

1. Seniorzy dzieciom - poezja dziecięca w wykonaniu aktorów teatru seniora z DK
    w Wapienicy "Oj tam, oj tam..." oraz z DK w Lipniku "Dlaczego nie?".

2. Warsztaty plastyczne dla dzieci - "Moja ulubiona bajka - wykonanie własnych ilustracji" oraz "Zakładki do książki".

3. Wirtualne spotkanie z pisarką Ewą Zienkiewicz (przy współpracy z Książnicą Beskidzką filia w Wapienicy).

4. Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Moja własna okładka" - projektujemy okładkę do ulubionej książki.

Zapraszamy na nasz kanał na youtube:

oraz na naszego facebooka:

Dom Kultury w Wapienicy
25.03. - 27.04.2021