Dom Kultury w Wapienicy

UWAGA WAŻNA INFORMACJA ! -ZMIANA LOKALIZACJI SPOTKANIA - ZAPLANUJMY WSPÓLNIE #BIELSKO-BIAŁA2030

ZMIANA LOKALIZACJI SPOTKANIA - ZAPLANUJMY WSPÓLNIE #BIELSKO-BIAŁA2030 - spotkanie odbędzie się zamiast w DK w Wapienicy w Szkole Podstawowej nr 32 w Wapienicy, w budynku B/ dawne gimnazjum/ w auli o godz. 18.30

ZAPLANUJMY WSPÓLNIE #BIELSKO-BIAŁA2030

W celu zaangażowania mieszkańców w proces decydowania o przyszłości Bielska-Białej zaplanowano organizację otwartych spotkań w różnych terminach i częściach miasta. Spotkania poprowadzą zewnętrzni eksperci z Instytutu Ekonomiki Przestrzeni z Krakowa, pełniący funkcję moderatorów dyskusji, którzy zbierać będą opinie uczestników.

Spotkanie odbędzie się zamiast w DK w Wapienicy w Szkole Podstawowej nr 32 w Wapienicy, w budynku B/ dawne gimnazjum/ w auli o godz.18.30

Serdecznie zapraszamy!

Aktualnie trwają prace nad opracowaniem „Zintegrowanej diagnozy dla Miasta Bielska-Białej”. Dokument ten będzie obejmował analizę różnorodnych sfer działalności miasta m.in. społecznej, gospodarczej, środowiskowej czy też przestrzenno-technicznej. Opracowany materiał stanowić będzie podstawę do przygotowywania nowej strategii rozwoju miasta oraz innych dokumentów strategicznych.

Zintegrowana diagnoza pozwoli zdefiniować obecne problemy, ale również tkwiące w mieście potencjały, wskaże potencjalne kierunki działań niezbędnych do podjęcia w kontekście najbliższej dekady. Na podstawie zgromadzonych danych statystycznych powstanie ilościowy obraz sytuacji w mieście. Celem pogłębienia obrazu diagnozy zdecydowano, by ten proces został przeprowadzony w sposób uspołeczniony, tzn. przy udziale mieszkańców miasta.

W celu zaangażowania mieszkańców w proces decydowania o przyszłości Bielska-Białej zaplanowano organizację otwartych spotkań w różnych terminach i częściach miasta. Spotkania poprowadzą zewnętrzni eksperci z Instytutu Ekonomiki Przestrzeni z Krakowa, pełniący funkcję moderatorów dyskusji, którzy zbierać będą opinie uczestników. Spotkania konsultacyjne mają na celu stworzenie platformy dyskusji z mieszkańcami o mieście, jego problemach i potencjałach, pojawiających się szansach, ale i dostrzeganych zagrożeniach. Informacje i opinie uzyskane od mieszkańców podczas spotkań zostaną poddane analizie oraz skonfrontowane z wiedzą ekspertów zewnętrznych i zebranymi danymi.

Dom Kultury w Wapienicy
20.02. - 20.02.2020

18.00 do 20.00

DOM KULTURY W WAPIENICY