"OTWÓRZ DOM!" - PROJEKT EDUKACYJNO-PLASTYCZNY REALIZOWANY PRZEZ GALERIĘ I OŚRODEK PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA W TORUNIU

Z radością informujemy, że podjęlismy współpracę z Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu i razem zachęcamy to wzięcia udziału w projekcie edukacyjno-plastycznym "oTWÓRZ DOM!".

Miejski Dom Kultury - Dom Kultury Włókniarzy zaprasza do przyłączenia się do edukacyjno-plastycznego projektu "oTWÓRZ DOM!" organizowanego przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

oTWÓRZ DOM!   to projekt edukacyjno-plastyczny w duchu modnego współcześnie hasła „zrób to sam”. Chcemy zachęcać do działania i dzielić się naszymi pomysłami na ciekawe aranżacje przestrzeni tworzonych w domu dla domu. Zajęcia będą propozycją jak stworzyć niebanalne dekoracje oraz zorganizować w racjonalny sposób przestrzeń. Pokażemy między innymi jak skonstruować przyciągające uwagę mobile, zaprojektować łapacz złych emocji, wykonać leśne domki dla skorki oraz zbudować lampę generującą pomysły. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży, dorosłych i seniorów z całej Polski. Chcemy zaangażować całe rodziny do wspólnych działań plastycznych. Ideą projektu jest otwarcie naszych przestrzeni na innych. Otwórz się na świat dziecka! Otwórz dom! Otwórz swoje wnętrze!

Dla kogo?

Dla wszystkich! Dla małych i dużych. Dla całych rodzin. Zachęcamy Was do dzielenia się swoją twórczością. Możecie wykonać zdjęcie, planszę bądź filmik.

Czas trwania projektu:

Instruktażowe filmiki i plansze ukazywać się będą od maja do listopada 2021. Nadsyłanie realizacji przez uczestników do końca listopada 2021. Ogłoszenie wyników do końca grudnia 2021.

Wyróżnienia:

Wszystkie nadesłane do nas realizacje udostępnione będą na Facebooku organizatora.

50 najciekawszych prac zostanie wyróżniona upominkami rzeczowymi. Wasze realizacje wykonane mogą być na podstawie instruktażowych video i plansz lub według własnych pomysłów. Pracujcie i twórzcie razem!

Autorzy warsztatów:

Instruktażowe filmiki i plansze stworzone będą przez artystów plastyków toruńskiej Galerii oraz przez osoby zaproszone do współpracy.

Autorzy projektu:

Katarzyna Kokot

Sylwia Rajkowska

Anna Rozłucka

Aneta Urbańska

Organizator projektu:

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Projekt dofinansowany ze środków:

- Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zapraszamy na strony www gdzie publikowane będą filmy, transmisje i instruktaże:

07.05. - 30.11.2021

DOM KULTURY WŁÓKNIARZY

ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała

(+48) 33 812 56 93

wlokniarz@mdk.bielsko.pl

23 Ogólnopolskie Konfrontacje Plastyczne Młodych Twórców
12.04.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA NA NOWY ROK SZKOLNY :):)

15.07-30.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA 2021/2022

16.08-30.09.2021

MÓWIĘ ŁADNIE I POPRAWNIE - SPOTKANIE Z LOGOPEDĄ W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE

01.10-01.10.2021

WARSZTATY JĘZYK A NOWE MEDIA

09.10-09.10.2021

PREMIERA SPEKTAKLU: DO TRZECH RAZY CZECHOW

15.09-10.10.2021

XI MAŁY FESTIWAL SZTUKI WYSOKIEJ "WOLNO MI!"

16.09-12.10.2021

WOKÓŁ GITARY- WARSZTATY MUZYCZNE