DOROCZNA WYSTAWA OKRĘGU GÓRSKIEGO ZWIĄZKU POLSKICH ARTYSTÓW FOTOGRAFIKÓW

5 marca 2021, piątek, godz. 18.00 Galeria Fotografii B&B zaprasza
na spotkanie online z członkami OG ZPAF.
Link do spotkania na Facebook

Wystawa dostępna dla odwiedzających w dniach od 6 do 30 marca 2021

W roku 1978 Andrzej Baturo przeprowadził się z Warszawy do Bielska-Białej, gdzie otworzył Delegaturę Związku Polskich Artystów Fotografików. W roku 1987, a więc 9 lat później, Delegatura została przekształcona w pełnoprawny Okręg Górki ZPAF, który prężnie działa do dnia dzisiejszego.

Doroczna wystaw Okręgu Górskiego Związku Polskich Artystów Fotografików to ważne wydarzenie fotograficzne nie tylko w regionie, ale również dla fotografii polskiej.

Wystawa nie ma wspólnego tematu ani ograniczeń formalnych. Pokazujemy prace, które zostały stworzone przez artystów w roku 2020, niezależnie od tematyki czy stylu, dzięki czemu otrzymujemy wiarygodny przegląd dróg, jakimi podążają poszczególni autorzy, a tym samym - współczesna fotografia w ogóle.

Okręg skupia obecnie 20 członków. Są to: Inez Baturo, Anna Bodnar, Joanna Chudy, Bogdan Frymorgen, Kazimierz Gajewski, Leszek Górski, Maja Herzog, Wiesława Hołyńska, Roman Hryciów, Witold Jacyków, Mariusz Kubielas, Diana Łupin, Henryk Malesa, Stanisław Momot, Marek Emczek Olszewski, Zbigniew Podsiadło (prezes), Tomasz Rak, Agata Smalcerz (członek honorowy), Piotr Targosz, Ewa Zofia Wojtasik. Większość z nich wzięła udział w wystawie.

Cieszy nas możliwość osobistego kontaktu z ludźmi i sztuką w tym trudnym dla wszystkich, pandemicznym czasie.

Autorzy wystawy: Inez Baturo, Anna Bodnar, Kazimierz Gajewski, Leszek Górski, Maja Herzog, Wiesia Hołyńska, Roman Hryciów, Witold Jacyków, Mariusz Kubielas, Henryk Malesa, Marek Olszewski, Zbigniew Podsiadło, Piotr Targosz, Tomasz Rak, Ewa Wojtasik

Inez Baturo (kurator wystawy)

Niestety, w styczniu roku 2020 odszedł od nas na wieczny plener nasz znakomity kolega - Piotr Borowicz, a grudzień zeszłego roku zabrał nam Krzysia Henclewskiego.

Członkowie Okręgu, których nie ma już z nami, a o których pamiętamy:

Małgorzata Apathy, Andrzej Baturo, Piotr Borowicz, Kazimierz Gargul, Krzysztof Henclewski, Ryszard Kozłowski, Rozalia (Róża) Jura, Ludwig Jura, Karol Lah, Janusz Michalik, Jerzy Sierosławski, Mieczysław Wielomski, Ryszard Ziemak.

05.03. - 30.03.2021

Galeria czynna: