V MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ GIMNAZJAŁKI

DOM KULTURY W HAŁCNOWIE

V Międzyszkolny Turniej GIMNAZJAŁKI

Dom Kultury w Hałcnowie serdecznie zaprasza na V edycję Turnieju Międzyszkolnego "GIMNAZJAŁKI"

Turniej jest imprezą inspirującą młodzież do swobodnej twórczości w dziedzinie teatru, tańca, piosenki i plastyki. Promujemy twórczość artystyczną wśród młodzieży jako środka wypowiedzi oraz pobudzamy aktywność artystyczną uczniów, wyłaniamy talenty, konfrontujemy osiągnięcia i umiejętności, dajemy możliwość podjęcia próby zdrowej rywalizacji. Turniej daje również możliwość poszukiwania nowych form pracy artystycznej i wychowawczej w klasie. Gimnazja rywalizują w ośmiu konkurencjach artystycznych. Imprezie towarzyszy wystawa prac plastycznych uczniów na temat zaproponowany przez organizatora w regulaminie. W poprzednich edycjach proponowaliśmy następujące tematy: "Moja Mała Ojczyzna", "Ilustracje dowolnie wybranych lektur szkolnych", "Cztery pory roku na Podbeskidziu", "Ilustracje dowolnie wybranych bajek H.CH Andersena". W tegorocznej edycji proponujemy interpretację plastyczną wiersza Jana Pawła II pt. "Źródło"

Młodzież gimnazjalna prezentowała się również w polskich tańcach narodowych i tańcach różnych narodów świata oraz prezentowała zdolności wokalne w piosence kabaretowej i aktorskiej. W ubiegłorocznej edycji gimnazjaliści śpiewali piosenki z repertuaru Czesława Niemena.

Impreza ta jest również sprawdzianem umiejętności ortograficznych oraz wiedzy o Bielsku-Białej i regionie.

Popisy artystyczne ocenia jury powołane przez organizatorów z zakresu tańca, piosenki, teatru, plastyki. W jury zasiadali: Henryk Talar - aktor teatralny i filmowy, Artur Grudziński - kompozytor, aranżer, Ludmiła Małecka - aktorka, Aleksander Pietrzak - przedstawiciel Wydziału Edukacji, Agata Wolna - redaktor Naczelna "Pełnej Kultury", Michał Pinis - przewodniczący Komisji Kultury, Krystyna Małecka - kierownik Domu Kultury, reżyser spektakli i widowisk teatralnych.

Celem Turnieju jest także wytypowanie przez jury uzdolnionych uczniów do udziału w innych Festiwalach na terenie województwa i kraju z zakresu teatru, tańca i piosenki.

W turnieju biorą udział gimnazja z Bielska-Białej oraz najbliższych okolic. IV edycje zgromadziły 1200 gimnazjalistów z 23 Gimnazjów z Bielska-Białej, Pisarzowic, Czechowic-Dziedzic, Jaworza, Porąbki, Wilamowic, którzy prezentowali swoje zdolności artystyczne na hałcnowskiej scenie.

Dom Kultury w Hałcnowie
2006-03-24

KONKURS FOTOGRAFICZNY "WAKACYJNA FOTKA"

27.07-17.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Dom Kultury w Starym Bielsku
23.08-20.09.2021

ZAPISY NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA STAŁE W SEZONIE 2021/2022 W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE

23.08-23.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA NA NOWY ROK SZKOLNY :):)

15.07-30.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA 2021/2022

16.08-30.09.2021

RUSZYŁY ZAPISY DO GRUP TWÓRCZYCH W SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2021/2022

25.08-30.09.2021

PLENEROWE WIDOWISKO AUDIOWIZUALNE "SZTUKA WSPÓŁTWORZENIA" ODSŁONA 2.

02.10-02.10.2021

"MITY, BOHATERZY I WSPOMNIENIA, CZYLI JAK NASZA PAMIĘĆ MA SIĘ DO HISTORII?" - WYKŁAD W RAMACH PROJEKTU KULTURA DOSTĘPNA

02.10-02.10.2021

9. FESTIWAL POEZJI SŁOWIAŃSKIEJ - KONFRONTACJE POETYCKIE W KUBISZÓWCE