OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI AKTORSKIEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY "ŚPIEWANKO"

DOM KULTURY W HAŁCNOWIE

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI AKTORSKIEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY "ŚPIEWANKO"

Celem Festiwalu jest:

• Promocja młodych piosenkarzy solistów i piosenek tzw. „środka”, wzbogaconych przez rekwizyt, kostium i elementy scenograficzne

• Rozwijanie wrażliwości i aktywności twórczej

• Wymiana doświadczeń i nawiązywanie kontaktów artystycznych

• Festiwal ma służyć rozwojowi kultury wokalno-muzycznej dzieci i młodzieży oraz kreować estetykę estradową polegająca na prawdzie artystycznej

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej dla Dzieci i Młodzieży „Śpiewanko” jest imprezą adresowaną do utalentowanych młodych wykonawców niemal ze wszystkich regionów Polski. Sześć edycji festiwalowych w trzech kategoriach wiekowych 7-11 lat, 12-15 lat, 16-19 lat zgromadziły ok. 350 osób, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz Ośrodki Kultury ze Szczecina, Łodzi, Solca Kujawskiego, Bydgoszczy, Torunia, Piekar Śląskich, Gliwic, Ustki, Rzeszowa, Latoszyna, Wrocławia, Katowic, Opola, Warszawy, Ciechanowa, Bytomia, Skoczowa, Wisły, Buczkowic, Pawłowic, Piekar Śląskich, Dąbrowy-Górniczej, Wilkowic, Pszczyny, Bestwiny, Ryczowa, Wadowic, Gdyni, Ińska, Legnicy, Skoczowa, Kęt, Wilamowic, Wadowic i Bielska-Białej. Organizatorzy zapewniają uczestnikom zakwaterowanie, wyżywienie, reklamę, przesłuchania konkursowe, które ocenia profesjonalne jury. Każdego roku prowadzone są warsztaty wokalne przez najlepszych nauczycieli śpiewu estradowego przy współpracy profesjonalnych pianistów i aranżerów, a wśród nich naszymi gośćmi byli: Grażyna Łobaszewska, Elżbieta Zapendowska, Iwona Konieczkowska, Artur Grudziński – współtwórca programu „Śpiewające Fortepiany”, asystent dyrektora muzycznego Teatru „ROMA” w Warszawie, Ludmiła Małecka - aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni, Henryk Talar, Maja Barełkowska, Jolanta Chavez-Gabor - tancerka Teatru Rozrywki w Chorzowie, Maciej Pawłowski - dyrektor muzyczny Teatru „Roma” w Warszawie, Czesław Majewski,.

Śpiewanko” kończy Koncert Galowy w wykonaniu laureatów z udziałem gwiazdy. Zaznaczamy, że tego rodzaju Festiwal jest jedyną propozycją w kraju. Patronat nad w/w imprezą objął Prezydent Miasta Bielska-Białej - Jacek Krywult. Organizatorzy wysyłają regulamin do 150 placówek z całej Polski.

Warunkiem udziału jest przygotowanie dwóch piosenek o zróżnicowanym charakterze. Uczestnicy przesyłają na adres organizatora kartę zgłoszenia oraz kasetę z dwoma nagranymi piosenkami. Organizatorzy zapraszają wytypowane przez komisję kwalifikacyjną osoby do udziału w Festiwalu. Pierwszy dzień Festiwalu ma charakter przesłuchań w obecności profesjonalnego jury – m.in. w jury zasiadali: Grażyna Łobaszewska, Artur Grudziński, Iwona Loranc, Piotr Cyrwus, Majka Jeżowska, Ludmiła Małecka, Maja Barełkowska, Piotr Drabek, Henryk Talar, Ewa Batkiewicz, Lucyna Kozień, Grzegorz Lewandowski, Czesław Majewski, Joachim Perlik, Aleksander Pałac.

Po przesłuchaniach zapraszamy wszystkich uczestników na ognisko natomiast instruktorów na zajęcia warsztatowe.

W drugim dniu festiwalu organizujemy dla instruktorów i wykonawców wycieczkę programową, której celem jest poznanie piękna podbeskidzkich krajobrazów oraz zapoznanie się z kulturą i zabytkami naszego miasta i regionu. W 2000 roku – wycieczka autokarowa Pętla Beskidzka – Koniaków, Wisła, Szczyrk, Bielsko-Biała, w 2001 roku – Góra Żar, Międzybrodzie, Żywiec, w 2002 roku – przejazd „Ciuchcią Beskidzką” - Starconka, Błonia i Bielsko-Biała, w 2003 roku wycieczka autokarowa na całoroczny tor saneczkowy Dębowiec w 2004 roku - wycieczka autokarowa do muzeum Zamkowego w Pszczynie, w 2005 i 2006 roku wycieczka autokarowa trasą - Pętla Beskidzka.

Śpiewanko kończy Koncert Galowy w wykonaniu laureatów z udziałem gwiazdy. Na naszej estradzie wraz z nagrodzonymi laureatami występowali: Majka Jeżowska, Grażyna Łobaszewska, Piotr Cyrwus, Alicja Janosz - Idol 2002, Iwona Loranc - zdobywczyni Grad Prix Wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej 2002 , Zespół „MUSLI” z programu TV „Songowanie na ekranie”, Robert Rozmus – ubiegłoroczna gwiazda festiwalu.

Nagrodzeni laureaci otrzymują nagrody w za I, II i III miejsce w trzech kategoriach wiekowych oraz „Okarynę” - symbol festiwalu. Jury w każdej kategorii wiekowej przyznaje również po jednym wyróżnieniu. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymują upominki. Festiwal spełnia nie tylko rolę artystyczno - integracyjną, ale jest również znakomitą promocją miasta i regionu. Zajęcia warsztatowe prowadzone przez najlepszych nauczycieli śpiewu są dla instruktorów doskonałą formą wymiany pomysłów, doświadczeń w zakresie doskonalenia śpiewu wśród dzieci i młodzieży.

Dom Kultury w Hałcnowie
2001-01-01

ZAPISY NA ZAJĘCIA NA NOWY ROK SZKOLNY :):)

15.07-30.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA 2021/2022

16.08-30.09.2021

MÓWIĘ ŁADNIE I POPRAWNIE - SPOTKANIE Z LOGOPEDĄ W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE

01.10-01.10.2021

WARSZTATY JĘZYK A NOWE MEDIA

09.10-09.10.2021

PREMIERA SPEKTAKLU: DO TRZECH RAZY CZECHOW

15.09-10.10.2021

XI MAŁY FESTIWAL SZTUKI WYSOKIEJ "WOLNO MI!"

16.09-12.10.2021

WOKÓŁ GITARY- WARSZTATY MUZYCZNE