Wybierz poniżej swój dom kultury
WYNIKI III ZIMOWYCH IMPRESJI TANECZNYCH
Wyniki III Zimowych Impresji Tanecznych
PROTOKÓŁ III Zimowych Impresji Tanecznych
10.02.2007r.
pod patronatem Naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Bielska-Białej
Przesłuchanie festiwalowe odbyło się 10 lutego 2007 roku w Miejskim Domu Kultury w Hałcnowie. Na Hałcnowskiej scenie zaprezentowało się 39 zespołów tanecznych w liczbie 650 dzieci i młodzieży reprezentujących Ośrodki Kultury z Gliwic, Rybnika, Czerwionki- Leszczyny, Marklowic, Pyskowic, Żor, Rybnika, Bielska-Białej, Skoczowa, Gilowic, Jastrzębia Zdrój, Zabrza, Tworków, Rudzicy oraz z Miejskiego Domu Kultury w Lipniku, Kamienicy, Hałcnowie, Komorowicach, Wapienicy, „Włókniarzy”.
Obejrzeliśmy 58 kompozycji tanecznych w następujących kategoriach:
-
Miniatura taneczna 17 prezentacji
-
Inscenizacja taneczna 21 prezentacji
-
Disco dance 20 prezentacji
Po obejrzeniu prezentacji wszystkich zespołów tanecznych Jury w składzie:
-
IGOR KRYSZYŁOWICZ- tancerz, choreograf Teatru "Roma" w Warszawie
-
JOLANTA CHAVEZ- GABOR- tancerka, choreograf Teatru Rozrywki w Chorzowie
-
LUDMIŁA MAŁECKA- aktorka, wokalistka
postanowiło przyznać następujące Nagrody i Wyróżnienia:
KATEGORIA MINIATURA TANECZNA
I MIEJSCE dla zespołu „Salake” - Szkoła Podstawowa Nr 21 w Gliwicach za taniec pt.: „Afrostep”
II MIEJSCE dla zespołu „Nemezis” - Miejski Dom Kultury w Hałcnowie za taniec pt.: „Myśl”
III MIEJSCE dla zespołu tańca współczesnego „Alacarte” - Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach za taniec pt.: „Po burzy”
WYRÓŻNIENIE dla zespołu „Szał” - Rybnickie Centrum Kultury za taniec pt.: „Niebezpiecznie”
KATEGRORIA DISCO DANCE
I MIEJSCE dla zespołu „Impuls” - Warsztat Sztuk Oddział Miejskiego Domu Kultury w Skoczowie za taniec pt.: „Shibuya”
II MIEJSCE dla zespołu tańca nowoczesnego „Paradox I” - Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach za taniec pt.: „Techno”
III MIEJSCE dla zespołu „Uśmiech B” - Gminny Zespół Oświaty, Kultury i Turystyki w Tworkowie za taniec pt.: „Black and white”
KATEGORIA INSCENIZACJA TANECZNA
I MIEJSCE dla zespołu „Fenomen” - Miejski Dom Kultury w Kamienicy za taniec pt.: „Do ... M”
II MIEJSCE dla Młodzieżowego Teatru Tańca „Amest” - Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach za taniec pt.: „Dialogi”
III MIEJSCE dla zespołu „Tęczowe Nutki” - Miejski Dom Kultury w Kamienicy za taniec pt.: „W Jaśkowej izbie”
WYRÓŻNIENIE dla zespołu „Mały Teatr Tańca” - Rybnickie Centrum Kultury za taniec pt.: „Ogień"”
GRAND PRIX
dla zespołu „DANGEROUS STREET”
Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach otrzymał Puchar Naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta, dyplom, baletki - symbol festiwali, odtwarzacz DVD
Nagrody ufundowali:
-
URZĄD MIEJSKI WYDZIAŁ KULTURY I SZTUKI W BIELSKU-BIAŁEJ
-
MIEJSKI DOM KULTURY W BIELSKU-BIAŁEJ
Patronat medialny:
-
KRONIKA BESKIDZKA
-
RADIO BIELSKO
Komisja oceniająca dziękuje i gratuluje wszystkim wykonawcom tak wspaniałych występów a organizatorom tak wspaniałego festiwalu.