IV FESTIWAL KULTURY PRZEDSZKOLNEJ

DOM KULTURY W HAŁCNOWIE

IV Festiwal Kultury Przedszkolnej

Dom Kultury w Hałcnowie zaprasza na kolejną edycję Festiwalu Kultury Przedszkolnej. Impreza adresowana jest do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz placówkach kulturalnych.

Termin Festiwalu:18-20.05.2005

Festiwal Kultury Przedszkolnej
jest adresowany do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i placówkach kulturalnych. Obejmuje działania artystyczne z dziećmi oraz próby łączenia różnych rodzajów ekspresji słownej, ruchowej, muzycznej i plastycznej.

Podczas Festiwalu, każde z biorących w nim udział przedszkoli prezentuje program złożony z jednej piosenki, jednego tańca i wiersza, a przed rozpoczęciem Festiwalu dostarcza organizatorom cztery plastyczne prace w dowolnej technice, które zostaną zaprezentowane na wystawie - już w trakcie trwania Festiwalu.

Przedszkolaki rywalizują o tytuł Najlepszego Przedszkola oraz o Wielką Księgę Bajek.

Chcieliśmy zaznaczyć, że na terenie naszego powiatu nie ma takiej imprezy dla najmłodszej grupy wiekowej, która dałaby najmłodszym możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i talentów w dziedzinie tańca, muzyki i plastyki.

Festiwal cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wychowawców i z roku na rok przybywa nam uczestników. W III edycji Festiwalu zaprezentowało swoje talenty artystyczne 1600 dzieci z 47 przedszkoli, przygotowywanych przez 150 nauczycieli.

Fotografie z poprzednich edycji Festiwalu

Dom Kultury w Hałcnowie