Wybierz poniżej swój dom kultury
XIX PRZEGLĄDU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ IM. MAŁGORZATY PAPIUREK
XIX PRZEGLĄDU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ im. Małgorzaty Papiurek
XIX PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ - PROTOKÓŁ
PROTOKÓŁ
XIX PRZEGLĄDU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
z dnia 30.10.2018
Jury w składzie:
Karol Markowski - muzyk
Jerzy Handzlik – Prezes Radia Bielsko, pedagog, poeta, satyryk
Łukasz Adamczyk - muzyk
po wysłuchaniu wszystkich uczestników osób przyznało następujące wyróżnienia:
KATEGORIA: DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM
(soliści, duety,zespoły wokalne do 6 osób)
II MIEJSCE - ZESPÓŁ „BESKIDZKIE NUTKI” - Przedszkole nr 31 – za wykonanie utworów pt. „Przybyli ułani pod okienko” oraz „W moim ogródeczku”
KATEGORIA: DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM
(zespoły wokalne powyżej 6 osób)
I MIEJSCE - GRUPA 5-cio i 6-cio latków – Publiczne Przedszkole Samorządowe nr 2
w Jaworzu - za wykonanie utworów pt. „Jestem Polką i Polakiem” oraz „Polska różna”
KATEGORIA: UCZNIOWIE KLAS I-III
(soliści, duety, zespoły do 6 osób)
WYRÓŻNIENIE - JULIA ROGOWSKA - Szkoła Podstawowa Nr 28 - za wykonanie utworów pt. „ Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz „Rozkwitały pąki białych róż”
KATEGORIA: UCZNIOWIE KLAS I-III
(zespoły wokalne powyżej 6 osób)
I MIEJSCE - „TĘCZOWY CHÓREK” - Zespół Szkół w Wilamowicach – za wykonanie utworów pt. „ Głodni niepodległości” oraz „ Jestem Polką i Polakiem”
II MIEJSCE - ZESPÓŁ KLASY I D – Szkołą Podstawowa nr 28 – za wykonanie utworów
pt. „ Co to jest niepodległość” oraz „ Jesteśmy Polką i Polakiem”
KATEGORIA: UCZNIOWIE KLAS IV -VI
(soliści, duety, zespoły do 6 osób)
I MIEJSCE - NADIA STEFAŃSKA – Szkoła Podstawowa nr 11 w Tychach – za wykonanie utworów pt. „Tango na orkiestrę i jeszcze jeden głos” oraz „ Nie żałujcie serca dziewczyny”
KATEGORIA: UCZNIOWIE KLAS IV -VI
(zespoły wokalne powyżej 6 osób)
I MIEJSCE - ZESPÓŁ WOKALNY „ ALLEGRO” - Szkoła Podstawowa Nr 28 – za wykonanie utworów pt. „ Marsz Sybiraków” oraz „ Nie masz nad leguna”
I MIEJSCE - ZESPOŁ „ASY Z PIĄTEJ KLASY” - Zespół Szkół w Wilamowicach – za wykonanie utworów pt. „ Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” oraz „ Niepodległa, niepokorna”
II MIEJSCE - ZESPÓŁ KLASY V – Szkoła Podstawowa Nr 28 – za wykonanie utworów
pt. „ Flaga” oraz „Piechota”
KATEGORIA: UCZNIOWIE KLAS VII – VIII i III GIMNAZJIUM
(soliści, duety, zespoły do 6 osób)
I MIEJSCE - KLAUDIA KOLASA - Zespół Szkół w Wilamowicach – za wykonanie utworów pt. „ Taki kraj” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”
I MIEJSCE - ZESPÓŁ WOKALNY – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasienicy – za wykonanie utworów pt. „ Ojczyzna” oraz „ Dziewczyna z granatem”
II MIEJSCE - JULIA SEMINOWICZ – Szkoła Podstawowa nr 28 – za wykonanie utworów pt. „ Niepodległość” oraz „Niepodległa, niepokorna”
KATEGORIA: MŁODZIEŻ SZKÓŁ ŚREDNICH
(soliści, duety, zespoły do 6 osób)
I MIEJSCE - MATEUSZ POLLAK – Zespół Szkół Technicznych - za wykonanie utworów pt. „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” oraz „ Miejcie nadzieję”
II MIEJSCE - WIKTORIA POLAK – Zespół Szkół Plastycznych – za wykonanie utworów
pt. „ Powrócisz tu” oraz „ Rozkwitały pąki białych róż”
KATEGORIA: MŁODZIEŻ SZKÓŁ ŚREDNICH
(soliści, duety, zespoły powyżej 6 osób)
I MIEJSCE - CHÓR ŻEROMSKIEGO – Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Stefana Żeromskiego – za wykonanie utworów pt. „Pieśń do Bogarodzicy” oraz
„ Marsz Polonia”
KATEGORIA: DZIECI I MŁODZIEŻ INNYCH PLACÓWEK
(soliści, duety, zespoły do 6 osób)
WYRÓŻNIENIE - KORNELIA CHROBOK – Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie – za wykonanie utworów pt. „ Rozkwitały pąki białych róż” oraz „ Hej, hej ułani”
I MIEJSCE - ZESPÓŁ WOKALNY „WŁÓCZYKIJE” - grupa średnia – Osiedlowe Centrum Kultury „PEGAZ” - za wykonanie utworów pt. „ Żeby Polska” oraz „Róbmy swoje”
KATEGORIA: DZIECI I MŁODZIEŻ INNYCH PLACÓWEK
(zespoły powyżej 6 osób)
I MIEJSCE - KAPELA MAŁY BESKIDEK – Dom Kultury „WŁÓKNIARZY” - za wykonanie utworów pt. „ Przybyli ułani” oraz „ Jak długo w sercach naszych”