Wybierz poniżej swój dom kultury
XIX PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
XIX PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
PROTOKÓŁ XIX PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK
PROTOKÓŁ XIX PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK
15.01.2019
W Hałcnowskim Domu Kultury zorganizowano XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym zaprezentowało się 520 uczestników z placówek oświatowych i kulturalnych w: Jaworzu, Cieszynie, Dębowcu, Studzienicach, Pszczynie, Chorzowie, Krakowie, Wilamowicach, Katowicach, Porębie Wielkiej, Przybędzy, Siemianowicach, Tychach, Pyskowicach, Pawłowicach, Wilkowicach, Skoczowie, Dąbrowie Górniczej, Chybiu, Bielsku-Białej.
Jury w składzie:
Joanna Wiktorko - muzyk
Krystyna Filipiak - muzyk
Karol Markowski – muzyk
Krystyna Małecka – kierownik Domu Kultury w Hałcnowie
przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
KATEGORIA: DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM – SOLIŚCI
III MIEJSCE - ZOFIA KRASZEWSKA – Katolickie Przedszkole w Cieszynie – za wykonanie kolędy pt. „Do szopy hej pasterze”
II MIEJSCE - EWELINA STRZĄDAŁA za wykonanie pastorałki pt. „Zostań Jezu mym braciszkiem”
KATEGORIA: DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM – ZESPOŁY
WYRÓŻNIENIE - ZESPÓŁ „WŁÓCZYKIJE” - gr. najmłodsza – Fundacja Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Włóczykije” - za wykonanie pastorałki pt. „Gwiazdeczka”
III MIEJSCE - GRUPA „SPRYTNE LISKI”- Niepubliczne Przedszkole TIK-TAK - za wykonanie „Pastorałki od serca do ucha”
II MIEJSCE - GRUPA VIII - Przedszkole Nr 43 w Bielsku-Białej za wykonanie pastorałki pt. „W lichej stajni”
I MIEJSCE - ZESPÓŁ „WESOŁE SKRZATY”- Publiczne Przedszkole Samorządowe nr 1 w Jaworzu za wykonanie pastorałki pt. „Kolędnicy wędrownicy”
KATEGORIA: UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLAS I - III – SOLIŚCI
III MIEJSCE - MILENA SZOŁTYSEK – Chorzowskie Centrum Kultury – za wykonanie pastorałki pt. „Kolędnicy, wędrownicy”
II MIEJSCE - ANTONINA KRASZEWSKA – Katolicka Szkoła Podstawowa w Cieszynie - za wykonanie pastorałki pt. „Tobie mały Panie”
II MIEJSCE - KORNELIA CHROBOK – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach – za wykonanie kolędy pt. „ Oj maluśki, maluśki”
II MIEJSCE - LILIANA LIPOWSKA – Ognisko Muzyczne w Pszczynie – za wykonanie pastorałki pt. „Choinka”
I MIEJSCE - BARBARA STRZĄDAŁA - Szkoła Podstawowa nr 29 w Bielsku-Białej – za wykonanie „Pastorałki od serca do ucha”
KATEGORIA: UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLAS I - III – ZESPOŁY
WYRÓŻNIENIE - ZESPÓŁ KLASY I C – Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Gwiazdeczka”
WYRÓŻNIENIE - ZESPÓŁ KLASY II C –Szkoła Podstawowa nr28 w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Nie miały aniołki”
III MIEJSCE - ZESPÓŁ „DOMINANTA” - Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Jadą kolędnicy”
II MIEJSCE - ZESPÓŁ KLASY III A – Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Gwiazdy tańczyły”
II MIEJSCE - ZESPÓŁ WOKALNY „TĘCZOWY CHÓREK”- Zespół Szkół w Wilamowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Taniec na cześć Pana”
I MIEJSCE - ZESPÓŁ WOKALNY „STOKROTKI” - Dom Kultury „Włókniarzy” - za wykonanie kolędy pt. „Wśród nocnej ciszy”
KATEGORIA: UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLAS IV - VI – SOLIŚCI
WYRÓŻNIENIE - BARTOSZ JASIONEK – Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Złota Jerozolima”
WYRÓŻNIENIE - LENA LEŚNIEWSKA – Szkoła Podstawowa nr 37 w Bielsku-Białej – za wykonanie kolędy pt. „Cicha noc”
WYRÓŻNIENIE - JULIA FICOŃ – Dom Kultury w Komorowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Pokój i nadzieja”
III MIEJSCE - ROKSANA WIERA - Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie – za wykonanie pastorałki pt. „Z Laponii aż”
III MIEJSCE - WERONIKA GAWĘDA – Dom Kultury w Komorowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Jadą kolędnicy”
II MIEJSCE - SANDRA PYTLARZ – Szkoła Podstawowa w Przybędzy – za wykonanie kolędy pt. „W żłobie leży”
II MIEJSCE - EMILIA PILCZEK – Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie – za wykonanie „Pastorałki od serce do ucha”
II MIEJSCE - HANNA SAŁAMUN – Dom Kultury w Komorowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Na Pasterkę chodźmy wszyscy”
I MIEJSCE - HANNA SOLARCZYK – Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie – za wykonanie pastorałki pt. „Lulaj synku, lulaj”
I MIEJSCE - KORNELIA PODSTAWNA - Dom Kultury w Komorowicach – za wykonanie kolędy pt. „Cicha noc”
KATEGORIA: UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLAS IV - VI – ZESPOŁY
III MIEJSCE - KOŁO ARTYSTYCZNO-MUZYCZNE „NA LUZIE” - Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej – za wykonanie „Pastorałki od serca do ucha”
II MIEJSCE - ZESPÓŁ WOKALNO-INSTRUMENTALNY „PĘTELKA” z ZESPOŁEM FLETOWYM – Szkoła Podstawowa nr 37 w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Jezu, śpij”
II MIEJSCE - ZESPÓŁ WOKALNY „LA LA LA” - Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Niech każdy o świętach pamięta”
I MIEJSCE - ZESPÓŁ WOKALNY „PRYMKA” - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Przybyli z nieba”
KATEGORIA: MŁODZIEŻ KLAS VII – VIII i III GIMNAZJUM – SOLIŚCI
WYRÓŻNIENIE - JAKUB MATEJCZUK – Szkoła Podstawowa w Dębowcu – za wykonanie pastorałki pt. „Ta święta noc”
WYRÓŻNIENIE - ANNA GARBIEŃ – Dwujęzyczna Szkoła im. Władysława Kopalińskiego w Bielsku-Białej – za wykonanie „Pastorałki od serca do ucha”
WYRÓŻNIENIE - NATALIA DZIUROSZ - Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie – za wykonanie pastorałki pt. „Święta w nas”
WYRÓŻNIENIE - KAMILA KURZOK – Szkoła Podstawowa nr 3 w Skoczowie – za wykonanie pastorałki pt. „Cicho tak”
III MIEJSCE - KARINA SKWARCZYŃSKA – za wykonanie kolędy pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”
II MIEJSCE - ZUZANNA LEMANTOWICZ – Szkoła Podstawowa nr 39 w Chorzowie – za wykonanie kolędy pt. „Mizerna cicha”
II MIEJSCE - HONORATA MAŁYS – Ognisko Muzyczne w Pszczynie – za wykonanie pastorałki pt. „Mario, czy już wiesz”
II MIEJSCE - JULIA BUDA, KAMILA KURZOK, MAKSYMILIAN ZONTEK – Szkoła Podstawowa nr 3 w Skoczowie – za wykonanie pastorałki pt. „Tutaj narodził się Bóg”
II MIEJSCE - ANNA MUŚ – Dom Kultury w Hałcnowie – za wykonanie „Kolędy dla tęczowego Boga”
I MIEJSCE - ALEKSANDRA BIELEWICZ – Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Z wysokiego nieba”
KATEGORIA: MŁODZIEŻ KLAS VII – VIII i III GIMNAZJUM – ZESPOŁY
WYRÓŻNIENIE - ZESPÓŁ WOKALNY – Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej – za wykonanie „Pastorałki od serca do ucha”
I MIEJSCE - STUDIO WOKALNE „RAZ, DWA, TRZY” - gr. 3 - Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Dzieciątko św. Panienki”
I MIEJSCE - KÓŁKO MUZYCZNE „SINGING CLUB” - Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa OXFORD Primary School w Bielsku-Białej – za wykonanie kolędy pt. „Cicha noc”
KATEGORIA: MŁODZIEŻ SZKÓŁ ŚREDNICH
WYRÓŻNIENIE - MAGDALENA KALABIŃSKA – Fundacja Wspierania Talentów Dzieci,Młodzieży i Dorosłych „Włóczykije” - za wykonanie kolędy pt. „Nie było miejsca dla Ciebie”
WYRÓŻNIENIE - ALEKSANDRA LOSKA – Frelichów – Chybie – za wykonanie pastorałki pt. „ Pierwsza gwiazda”
II MIEJSCE - PAULINA HEROK – Ognisko Muzyczne w Pszczynie – za wykonanie pastorałki pt. „Gore gwiazda Jezusowi”
II MIEJSCE - WIKTORIA STYPA – Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Cudowna noc”
II MIEJSCE - MICHAŁ POSŁUSZNY, JULIA SZOTEK – Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej - za wykonanie pastorałki pt. „Bambino Jazzu”
II MIEJSCE - MATEUSZ WOREK – Młodzieżowy Dom Kultury w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach – za wykonanie pastorałki pt. „NOEL”
I MIEJSCE - NINA KUMOREK – III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Lulajka”
I MIEJSCE - JULIA SZOTEK – Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej – za wykonanie pastorałki pt. „Szara kolęda”
I MIEJSCE - AGATA FOLTYN – Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie – za wykonanie pastorałki pt. „Szara kolęda”
KATEGORIA: DOROŚLI
I MIEJSCE - DOMINIKA HAMERA – Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej – za wykonanie pastorałki pt. „Dzieciątko w żłóbku”
I MIEJSCE - GRUPA WOKALNA SENIORÓW – Dom Kultury w Hałcnowie – za wykonanie pastorałki pt. „Kiedyś to były święta”
KATEGORIA: OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE
III MIEJSCE - SANDRA ŚLIWA – Chorzowskie Centrum Kultury – za wykonanie pastorałki pt. „Cicho, cicho pastuszkowie”
II MIEJSCE - MARIA KUNC-JASIŃSKA – Chorzowskie Centrum Kultury – za wykonanie „Kolędy dla nieobecnych”
I MIEJSCE - NATALIA SIEKIERKA – Młodzieżowy Dom Kultury w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Oto dziś narodziła się miłość”
KATEGORIA: RODZINY
III MIEJSCE - ROCH BRANNY, BARBARA BRANNY, MARIA BRANNY – Szkoła Podstawowa w Dębowcu – za wykonanie pastorałki pt. „Mario, czy Ty wiesz”