Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Klub Nauczyciela
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
Stare Bielsko
Wapienica
Włókniarz
Galeria B&B

XIX PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

DOM KULTURY W HAŁCNOWIE

XIX PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

PROTOKÓŁ XIX PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK

PROTOKÓŁ XIX PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK

15.01.2019

W Hałcnowskim Domu Kultury zorganizowano XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym zaprezentowało się 520 uczestników z placówek oświatowych i kulturalnych w: Jaworzu, Cieszynie, Dębowcu, Studzienicach, Pszczynie, Chorzowie, Krakowie, Wilamowicach, Katowicach, Porębie Wielkiej, Przybędzy, Siemianowicach, Tychach, Pyskowicach, Pawłowicach, Wilkowicach, Skoczowie, Dąbrowie Górniczej, Chybiu, Bielsku-Białej.

Jury w składzie:

Joanna Wiktorko - muzyk

Krystyna Filipiak - muzyk

Karol Markowski – muzyk

Krystyna Małecka – kierownik Domu Kultury w Hałcnowie

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA: DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM – SOLIŚCI

III MIEJSCE - ZOFIA KRASZEWSKA – Katolickie Przedszkole w Cieszynie – za wykonanie kolędy pt. „Do szopy hej pasterze”

II MIEJSCE - EWELINA STRZĄDAŁA za wykonanie pastorałki pt. „Zostań Jezu mym braciszkiem”

KATEGORIA: DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM – ZESPOŁY

WYRÓŻNIENIE - ZESPÓŁ „WŁÓCZYKIJE” - gr. najmłodsza – Fundacja Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Włóczykije” - za wykonanie pastorałki pt. „Gwiazdeczka”

III MIEJSCE - GRUPA „SPRYTNE LISKI”- Niepubliczne Przedszkole TIK-TAK - za wykonanie „Pastorałki od serca do ucha”

II MIEJSCE - GRUPA VIII - Przedszkole Nr 43 w Bielsku-Białej za wykonanie pastorałki pt. „W lichej stajni”

I MIEJSCE - ZESPÓŁ „WESOŁE SKRZATY”- Publiczne Przedszkole Samorządowe nr 1 w Jaworzu za wykonanie pastorałki pt. „Kolędnicy wędrownicy”

KATEGORIA: UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLAS I - III – SOLIŚCI

III MIEJSCE - MILENA SZOŁTYSEK – Chorzowskie Centrum Kultury – za wykonanie pastorałki pt. „Kolędnicy, wędrownicy”

II MIEJSCE - ANTONINA KRASZEWSKA – Katolicka Szkoła Podstawowa w Cieszynie - za wykonanie pastorałki pt. „Tobie mały Panie”

II MIEJSCE - KORNELIA CHROBOK – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach – za wykonanie kolędy pt. „ Oj maluśki, maluśki”

II MIEJSCE - LILIANA LIPOWSKA – Ognisko Muzyczne w Pszczynie – za wykonanie pastorałki pt. „Choinka”

I MIEJSCE - BARBARA STRZĄDAŁA - Szkoła Podstawowa nr 29 w Bielsku-Białej – za wykonanie „Pastorałki od serca do ucha”

KATEGORIA: UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLAS I - III – ZESPOŁY

WYRÓŻNIENIE - ZESPÓŁ KLASY I C – Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Gwiazdeczka”

WYRÓŻNIENIE - ZESPÓŁ KLASY II C –Szkoła Podstawowa nr28 w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Nie miały aniołki”

III MIEJSCE - ZESPÓŁ „DOMINANTA” - Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Jadą kolędnicy”

II MIEJSCE - ZESPÓŁ KLASY III A – Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Gwiazdy tańczyły”

II MIEJSCE - ZESPÓŁ WOKALNY „TĘCZOWY CHÓREK”- Zespół Szkół w Wilamowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Taniec na cześć Pana”

I MIEJSCE - ZESPÓŁ WOKALNY „STOKROTKI” - Dom Kultury „Włókniarzy” - za wykonanie kolędy pt. „Wśród nocnej ciszy”

KATEGORIA: UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLAS IV - VI – SOLIŚCI

WYRÓŻNIENIE - BARTOSZ JASIONEK – Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Złota Jerozolima”

WYRÓŻNIENIE - LENA LEŚNIEWSKA – Szkoła Podstawowa nr 37 w Bielsku-Białej – za wykonanie kolędy pt. „Cicha noc”

WYRÓŻNIENIE - JULIA FICOŃ – Dom Kultury w Komorowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Pokój i nadzieja”

III MIEJSCE - ROKSANA WIERA - Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie – za wykonanie pastorałki pt. „Z Laponii aż”

III MIEJSCE - WERONIKA GAWĘDA – Dom Kultury w Komorowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Jadą kolędnicy”

II MIEJSCE - SANDRA PYTLARZ – Szkoła Podstawowa w Przybędzy – za wykonanie kolędy pt. „W żłobie leży”

II MIEJSCE - EMILIA PILCZEK – Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie – za wykonanie „Pastorałki od serce do ucha”

II MIEJSCE - HANNA SAŁAMUN – Dom Kultury w Komorowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Na Pasterkę chodźmy wszyscy”

I MIEJSCE - HANNA SOLARCZYK – Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie – za wykonanie pastorałki pt. „Lulaj synku, lulaj”

I MIEJSCE - KORNELIA PODSTAWNA - Dom Kultury w Komorowicach – za wykonanie kolędy pt. „Cicha noc”

KATEGORIA: UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ KLAS IV - VI – ZESPOŁY

III MIEJSCE - KOŁO ARTYSTYCZNO-MUZYCZNE „NA LUZIE” - Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej – za wykonanie „Pastorałki od serca do ucha”

II MIEJSCE - ZESPÓŁ WOKALNO-INSTRUMENTALNY „PĘTELKA” z ZESPOŁEM FLETOWYM – Szkoła Podstawowa nr 37 w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Jezu, śpij”

II MIEJSCE - ZESPÓŁ WOKALNY „LA LA LA” - Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Niech każdy o świętach pamięta”

I MIEJSCE - ZESPÓŁ WOKALNY „PRYMKA” - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Przybyli z nieba”

KATEGORIA: MŁODZIEŻ KLAS VII – VIII i III GIMNAZJUM – SOLIŚCI

WYRÓŻNIENIE - JAKUB MATEJCZUK – Szkoła Podstawowa w Dębowcu – za wykonanie pastorałki pt. „Ta święta noc”

WYRÓŻNIENIE - ANNA GARBIEŃ – Dwujęzyczna Szkoła im. Władysława Kopalińskiego w Bielsku-Białej – za wykonanie „Pastorałki od serca do ucha”

WYRÓŻNIENIE - NATALIA DZIUROSZ - Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie – za wykonanie pastorałki pt. „Święta w nas”

WYRÓŻNIENIE - KAMILA KURZOK – Szkoła Podstawowa nr 3 w Skoczowie – za wykonanie pastorałki pt. „Cicho tak”

III MIEJSCE - KARINA SKWARCZYŃSKA – za wykonanie kolędy pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

II MIEJSCE - ZUZANNA LEMANTOWICZ – Szkoła Podstawowa nr 39 w Chorzowie – za wykonanie kolędy pt. „Mizerna cicha”

II MIEJSCE - HONORATA MAŁYS – Ognisko Muzyczne w Pszczynie – za wykonanie pastorałki pt. „Mario, czy już wiesz”

II MIEJSCE - JULIA BUDA, KAMILA KURZOK, MAKSYMILIAN ZONTEK – Szkoła Podstawowa nr 3 w Skoczowie – za wykonanie pastorałki pt. „Tutaj narodził się Bóg”

II MIEJSCE - ANNA MUŚ – Dom Kultury w Hałcnowie – za wykonanie „Kolędy dla tęczowego Boga”

I MIEJSCE - ALEKSANDRA BIELEWICZ – Szkoła Podstawowa nr 28 w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Z wysokiego nieba”

KATEGORIA: MŁODZIEŻ KLAS VII – VIII i III GIMNAZJUM – ZESPOŁY

WYRÓŻNIENIE - ZESPÓŁ WOKALNY – Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej – za wykonanie „Pastorałki od serca do ucha”

I MIEJSCE - STUDIO WOKALNE „RAZ, DWA, TRZY” - gr. 3 - Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Dzieciątko św. Panienki”

I MIEJSCE - KÓŁKO MUZYCZNE „SINGING CLUB” - Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa OXFORD Primary School w Bielsku-Białej – za wykonanie kolędy pt. „Cicha noc”

KATEGORIA: MŁODZIEŻ SZKÓŁ ŚREDNICH

WYRÓŻNIENIE - MAGDALENA KALABIŃSKA – Fundacja Wspierania Talentów Dzieci,Młodzieży i Dorosłych „Włóczykije” - za wykonanie kolędy pt. „Nie było miejsca dla Ciebie”

WYRÓŻNIENIE - ALEKSANDRA LOSKA – Frelichów – Chybie – za wykonanie pastorałki pt. „ Pierwsza gwiazda”

II MIEJSCE - PAULINA HEROK – Ognisko Muzyczne w Pszczynie – za wykonanie pastorałki pt. „Gore gwiazda Jezusowi”

II MIEJSCE - WIKTORIA STYPA – Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Cudowna noc”

II MIEJSCE - MICHAŁ POSŁUSZNY, JULIA SZOTEK – Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej - za wykonanie pastorałki pt. „Bambino Jazzu”

II MIEJSCE - MATEUSZ WOREK – Młodzieżowy Dom Kultury w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach – za wykonanie pastorałki pt. „NOEL”

I MIEJSCE - NINA KUMOREK – III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej – za wykonanie pastorałki pt. „Lulajka”

I MIEJSCE - JULIA SZOTEK – Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej – za wykonanie pastorałki pt. „Szara kolęda”

I MIEJSCE - AGATA FOLTYN – Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie – za wykonanie pastorałki pt. „Szara kolęda”

KATEGORIA: DOROŚLI

I MIEJSCE - DOMINIKA HAMERA – Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej – za wykonanie pastorałki pt. „Dzieciątko w żłóbku”

I MIEJSCE - GRUPA WOKALNA SENIORÓW – Dom Kultury w Hałcnowie – za wykonanie pastorałki pt. „Kiedyś to były święta”

KATEGORIA: OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE

III MIEJSCE - SANDRA ŚLIWA – Chorzowskie Centrum Kultury – za wykonanie pastorałki pt. „Cicho, cicho pastuszkowie”

II MIEJSCE - MARIA KUNC-JASIŃSKA – Chorzowskie Centrum Kultury – za wykonanie „Kolędy dla nieobecnych”

I MIEJSCE - NATALIA SIEKIERKA – Młodzieżowy Dom Kultury w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach – za wykonanie pastorałki pt. „Oto dziś narodziła się miłość”

KATEGORIA: RODZINY

III MIEJSCE - ROCH BRANNY, BARBARA BRANNY, MARIA BRANNY – Szkoła Podstawowa w Dębowcu – za wykonanie pastorałki pt. „Mario, czy Ty wiesz”


Dom Kultury w Hałcnowie
2019-01-21
MDK W SIECI
KALENDARZ WYDARZEŃ MDK
O TYM SIĘ MÓWI

KONKURS FOTOGRAFICZNY "WAKACYJNA FOTKA"

Dom Kultury w Komorowicach
27.07-17.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Dom Kultury w Starym Bielsku
23.08-20.09.2021

ZAPISY NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA STAŁE W SEZONIE 2021/2022 W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE

Dom Kultury w Olszówce
23.08-23.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA NA NOWY ROK SZKOLNY :):)

Dom Kultury w Komorowicach
15.07-30.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA 2021/2022

Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
16.08-30.09.2021

RUSZYŁY ZAPISY DO GRUP TWÓRCZYCH W SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2021/2022

Dom Kultury w Lipniku
25.08-30.09.2021

PLENEROWE WIDOWISKO AUDIOWIZUALNE "SZTUKA WSPÓŁTWORZENIA" ODSŁONA 2.

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
02.10-02.10.2021

"MITY, BOHATERZY I WSPOMNIENIA, CZYLI JAK NASZA PAMIĘĆ MA SIĘ DO HISTORII?" - WYKŁAD W RAMACH PROJEKTU KULTURA DOSTĘPNA

Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
02.10-02.10.2021

9. FESTIWAL POEZJI SŁOWIAŃSKIEJ - KONFRONTACJE POETYCKIE W KUBISZÓWCE

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
04.10-04.10.2021

PREMIERA SPEKTAKLU: DO TRZECH RAZY CZECHOW

Dom Kultury w Lipniku
15.09-09.10.2021

WYDARZENIA GALERII FOTOGRAFII B&B
Galeria Fotografii "B&B"
PLIKI DO POBRANIA
AFISZ MDK
ZOBACZ TAKŻE
PARTNERZY MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt