PROJEKT KULTURA W SIECI - SIECI KULTURY

Hura!!! Kubiszówka zdobyła kolejny grant! Tym razem nie tylko dla siebie, ale również dla Domu Kultury w Komorowicach, który zaopiekuje się mobilnym studiem streamingowym obsługującym wszystkie placówki MDK. W Kubiszówce zmodernizujemy pracownię komputerową. Stworzymy też nowoczesne laboratorium audiowizualne!

Dzięki tym inwestycjom będziemy mogli skuteczniej podnosić kompetencje kulturowe i cyfrowe mieszkańców naszego miasta, upowszechniać kulturę oraz realizować działania animacyjne on-line. Nowy sprzęt umożliwi nam kontynuowanie dotychczasowych zajęć, takich jak grafika komputerowa, fotografia czy programowanie oraz wprowadzanie nowych form aktywności twórczej m.in. z zakresu animacji poklatkowej i filmu. Inwestycje te pozwolą nam wspólnie odkrywać świat wirtualnych obrazów i tworzyć za ich pomocą własne twórcze wypowiedzi będące dialogiem z różnymi tekstami kultury!

Program KONWERSJA DOMÓW KULTURY, z którego pozyskaliśmy grant spotkał się z ogromnym zainteresowaniem instytucji kultury całego kraju. Na konkurs wpłynęło aż 1221 wniosków. Ostatecznie wyłoniono 200 grantobiorców, którzy otrzymają łączne dofinansowanie w kwocie 26 430 500 złotych. Naszej placówce przyznano środki w kwocie 130100 zł.

Rozpiera nas duma i wielka radość! Zapraszamy do wspólnego tworzenia kultury z wykorzystaniem nowych technologii! Dajmy się złapać w sieć kultury!

Z życia projektu:

Razem z przedstawicielami innych domów kultury 27 i 28 stycznia spotkaliśmy się w ramach programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury. Szkolenie  „Projektowanie oferty kulturalnej on-line" w Kubiszówce poprowadziła ekspertka NCK – Monika Schmeichel-Zarzeczna. Uczyliśmy się jak być na topie dzisiejszej technologii.  Było twórczo, pracowicie i bardzo intensywnie! Teraz przyjdzie czas na wdrażanie nowych pomysłów i rozwiązań. Cieszymy się, że możemy się rozwijać!

22 lutego w Kubiszówce odbyło się szkolenie w ramach programu grantowego KONWERSJA CYFROWA DOMÓW KULTURY, dzięki któremu będziemy potrafili jeszcze lepiej dostarczać Wam interesujące treści z życia naszego domu kultury. Wszystko po to, abyście byli na bieżąco, nawet wtedy, kiedy nie możemy się spotkać osobiście!Szykujcie się na nowości Lada moment w Wasze ręce oddamy zmodernizowaną salę komputerową , a wkrótce nowoczesne laboratorium audiowizualne.

21 marca odbył się odbiór sprzętu dla Kubiszówki oraz Domu Kultury w Komorowicach. Komisje z Miejskiego Domu Kultury, Domu Kultury w Komorwicach oraz Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz dokładnie sprawdziły czy sprzęt zgadza się ze specyfikacją oraz czy nie został uszkodzony podczas transportu.

W marcu rozpoczęliśmy prace nad laboratorium audiowizualnym. Będzie to miejsce tworzenia filmów, materiałów edukacyjnych, nagrywania podcastów, webinariów, tutoriali, nagrań muzycznych, działań edukacyjnych z zakresu technologii multimedialnych.
Przy pracach adaptacyjnych możecie podziwiać męską część kubiszówkowego teamu!
Jesteśmy podekscytowani i już nie możemy się doczekać finalnego efektu.
A wszystko to jest możliwe dzięki realizowanemu przez Kubiszówkę projektowi grantowemu „Konwersja cyfrowa domów kultury". Projekt, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury, został dofinansowywany z Funduszy Europejskich.

Początkiem kwietnia odbyły się trzydniowe warsztaty praktycznych umiejętnośći korzystania ze sprzętu. W trakcie ich trwania nauczyliśmy się jak poprawnie ustawić aparat do kręcenia materiałów wideo, obsługi gimbala, oświetlenia studyjnego, blend oraz sprżetu do nagrywania audio.

6-7 maja przeprowadziliśmy kolejne warszaty, tym razem skupiając się na edycji i montażu audio-video. Film z naszych ćwiczeń zamieściliśmy w serwisie YouTube, link do niego znajduje się poniżej.

Szkoleń ciąg dalszy! 9 maja nasz nadworny informatyk Sebastian przeprowadził szkolenie na temat programowania stron internetowych, a 22 maja kadra pracowników i instruktorów Kubiszówki szkoliła się na warsztatach poświęconych podstawowej wiedzy na temat nowozakupionego sprzetu. Szkolenie poprowadził nieoceniony Witek Gołyszny!

_________________________________

Jak skok na głęboką, technologiczną wodę to tylko z Kubiszówką!  Projekt „Kultura w sieci - sieci kultury", na który pozyskaliśmy środki z projektu systemowego „Konwersja cyfrowa domów kultury" umożliwił nam m.in. modernizację pracowni komputerowej. Dzięki tej inwestycji możemy mieć swój udział w zwiększaniu kompetencji cyfrowych mieszkańców Bielska-Białej. Poniżej zdjęcia z konsultacji dla seniorów, które w każdy poniedziałek prowadzi nasz ekspert od nowych technologii – Witek Gołyszny!

Na zakończenie projektu zorganizowaliśmy 2 szkolenia w zakresie promocji działań kulturalnych wsieci oraz projektowania działań animacyjnych i edukacyjnych w cyfrowym świecie. Poza pracownikami i instruktorami, w warsztatach wzięli też udział nasi partnerzy: Stowarzyszenie Akademia Seniora, Towarzystwo Psychoprofilaktyczne, Stowarzyszenie Twoje Zdrowie czy Polski Instytut Trenerów.

Piszą o projekcie:

Pieniądze na pracownię komputerową | Magazyn Samorządowy w Bielsku-Białej

Kultura w sieci – sieci kultury | Magazyn samorządowy w Bielsku-Białej (bielsko-biala.pl)

bielsko.info: Placówki MDK z nowym sprzętem do prowadzenia edukacji kulturalnej - Bielsko-Biała

01.08. - 30.06.2022

godz.