ŻYWIOŁY ŚWIATA W KUBISZÓWCE. ŚWIĘTUJEMY  JUBILEUSZ ZESPOŁU ART DANCE!

24 czerwca o godz. 17.00 i 18.30 w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz  będziemy świętować jubileusz 30-lecia istnienia zespołu tanecznego ART DANCE, którego część artystyczną wypełni widowisko ŻYWIOŁY ŚWIATA „SUNT ELEMENTA MUNDI” przygotowane przez instruktorki Kubiszówki – Agnieszkę Marynowską i Magdalenę Jakubiec oraz prowadzone przez nie zespoły: Art Dance, Ecarte i Marbella.

Ilość miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr telefonu 33 812 58 86.

Autorki widowiska to wychowanki grupy Art Dance – założonej przed trzydziestu laty przez Elżbietę Barwicką-Pichetę – znaną bielską edukatorkę tańca. Zespół Art Dance w przeciągu trzydziestolecia swojej działalności osiągnął wiele spektakularnych sukcesów, a choreografie przygotowane przez jego instruktorkę Elżbietę Barwicką-Pichetę nagradzano na największych przeglądach tanecznych kraju. Agnieszka Marynowska i Magdalena Jakubiec prowadzące obecnie zespoły tańca współczesnego Kubiszówki to tancerki zespołu ART DANCE.

Wraz z nim zdobyły m. in.: I miejsce w III Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych „Pląsy Dramy" w Pyskowicach (2015), I miejsce na  Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego „Power Dance" w Katowicach (2015), I miejsce na X Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Grodzisku Mazowieckim (2015), I miejsce na  Festiwalu Kontrakcje w Krakowie (2015), I miejsce na  Ogólnopolskich SpotkaniachTanecznych (Re)akcje w Bełchatowie (2016), I miejsce na Przeglądzie Teatrów Tańca „PrzeNikanie" w Pyskowicach (2017), I miejsce na Ogólnopolskich Prezentacjach Tańca Labirynt 2019 w Złocieńcu.

Agnieszka Marynowska i Magdalena Jakubiec przejęły pałeczkę od swojej Mistrzyni. Kontynuują przygodę z zespołem ART DANCE jako instruktorki i przekazują miłość do tańca kolejnemu pokoleniu.

Widowisko „Żywioły świata” powstało w wyjątkowym czasie pandemii, przy ograniczonej możliwości realizacji prób. Jednak nic nie jest w stanie powstrzymać żywiołu tańca. Młode tancerki chcą świętować ten doniosły jubileusz, a jednocześnie zapoczątkować kolejny etap w rozwoju zespołów. Przyświeca im motto: „Taniec jest żywiołem. Niesie nas w przestworzach. IGNIS, TERRA, AER, AQUA, ETER – to żywioły świata. Żywioły, które pozwalają mi na wolność. Taniec jest wolnością”.

24.06. - 24.06.2021

"Nie ma jak u Mieszka!"