Wybierz poniżej swój dom kultury
IV FESTIWAL SŁOWA RAZEM W CHMURACH POEZJI.LAUREACI
IV festiwal Słowa Razem w chmurach poezji.LAUREACI
6 -8 III 2017 r.
IV Festiwalu Słowa
6-8.03.2017 r.
Razem w Chmurach Poezji
zakończony!
Trzy dni w Lipniku :) - Maksimum wyrazu minimum środków.
Tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego przyniosła nieoczekiwanie wiele nowych pomysłów jak w sposób nietuzinkowy zaprezentować stare sprawdzone teksty, zarówno prozę jak i wiersze, w nowatorskich odsłonach. Recytatorzy przedstawili szerokie spectrum nowości z kręgu literatury klasycznej, popularnej czy fantasy. Młodzi ludzie spisali się wspaniale, realizując swoje założenia interpretacyjne w wybranych przez siebie utworach. Uczestnicy wręcz prześcigali się w pomysłach jak w oryginalny sposób podejść do
tekstu .Niektórzy skromnie, ascetycznie stawali oko w oko z widownią, kładąc nacisk tylko na część warsztatową, techniczną, a inni z kolei, pełni wyrazu i formy zadawali sobie trud ubrania swojego krótkiego wystąpienia w szaty przedstawienia teatralnego, używając śmiało gestu ,rekwizytów, świateł, dźwięku. Ta trzydniowa uczta obfitowała we wszystko, czego tylko można sobie zamarzyć na konkursie recytatorskim oraz piosence artystycznej. Przyczyniła się do tego niewątpliwie wspaniała i bardzo sprawna organizacja imprezy, która pozwalała uczestnikom na nieskrępowane, radosne wyrażenie siebie na scenie i korzystanie z wszystkich jej splendorów.
Małgorzata Bulska - Juror IV Festiwalu Słowa
Razem w chmura poezji.
W ciągu trzech festiwalowych dni, na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lipniku,
w trzech kategoriach: MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
KONKURS RECYTATORSKI I WYWIEDZIONE ZE SŁOWA
oraz PIOSENKA ARTYSTYCZNA wystąpiło 112 uczestników.
Komisja w składzie Małgorzata Bulska, Romana Bulanda - Frączkiewicz
Jan Wierzbica i Jerzy Hodurek jednogłośnie stwierdziła wysoki poziom artystyczny
i różnorodność doboru repertuarowego,
przyznając następujące nagrody i wyróżnienie:
Laureaci Międzyszkolnego Konkursu
„Mistrz Pięknego Czytania”
Szkoły podstawowe :
I miejsce : Michał Englert SP 13
Opiekun : Katarzyna Moczydłowska
I miejsce: Natalia Mysza SP 24
Opiekun: Aneta Rymarczyk
I miejsce: Justyna Pisarek DK Hałcnów
Opiekun: Krystyna Małecka
II miejsce: Maja Sostaric SP 22
Opiekun: Barbara Wesołowska
II miejsce: Aleksandra Kozieł ZS nr 3 Rybarzowice
Opiekun: Marcelina Cygoń
II miejsce: Anna Kasztura SP 13
Opiekun: Aleksandra Marcelińska
III miejsce: Maja Grzegorz SP 29
Opiekun : Ilona Sosna
III miejsce: Martyna Kędzierska SP 36
Opiekun: Aurelia Wątroba, Danuta Pobudkiewicz
III miejsce Wiktoria Sojka SP 6
Opiekun: Małgorzata Dońcow-Pacyńska
Wyróżnienia:
Jagoda Witas SP 3
Opiekun: Marta Stachura
Norbert Kolud SP 13
Opiekun : Wioletta Oleksy-Nocoń
Gimnazja :
I miejsce : Angelika Laszczak Gim. nr 8
Opiekun: Janina Biernat, Julita Poszwa
I miejsce : Aleksandra Biela Gim. nr 2
Opiekun: Agnieszka Mucha
II miejsce: Maja Marek Gim. nr 16
Opiekun: Dorota Cieśla
II miejsce: Izabela Matlak Gim. Dankowice
Opiekun: Iwona Handzlik
III miejsce: Julia Wróbel Gim. nr 9
Opiekun: Aurelia Wątroba, Danuta Pobudkiewicz
III miejsce: Marcela Kanik Gim. Rybarzowice
Opiekun: Marcelina Cygoń
III miejsce: Julia Dwornik Bielska Piwnica Artyst.
Opiekun: Olga Łasak
Wyróżnienia:
Miriam Piszczek Gim. nr 16
Opiekun: Dorota Cieśla
Mateusz Merta Gim. nr 4
Opiekun: Renata Słonowska
Paulina Suchy Gim. nr 8
Opiekun: Janina Biernat, Julita Poszwa
LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO
Szkoła Podstawowa
I miejsce Krzysztof Gumola
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
II miejsce Anna Iskierka
Szkoła Podstawowa nr 24
II miejsce Anna Kasztura
Szkoła Podstawowa nr 13
III miejsce Oliwia Wawrzyniuk
Szkoła Podstawowa nr 29
III miejsce Kamila Tomaszczyk
Szkoła Podstawowa nr 25
LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO
Grupa młodzieżowa (do 21 lat)
I miejsce Michał Kostszyna
Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie
PORT
II miejsce Arkadiusz Duzniak
Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie
PORT
II miejsce Zuzanna Szturc
Bielska Szkoła Aktorska
III miejsce Mateusz Wardyński
Bielska Piwnica Artystyczna
III miejsce Martyna Suchanek
Gimnazjum Dwujęzyczne nr 2
wyróżnienie
Maja Staszewska
Gimnazjum nr 4
Jakub Szary
Bielska Piwnica Artystyczna
LAUREACI KONKURSU WYWIEDZIONE ZE SŁOWA
I miejsce Kinga Olearczyk
Zespół Szkół im. Tuwima
II miejsce Karolina Szturc
Bielska Szkoła Aktorska
III miejsce Milena Studencka
Zespół Szkół w Żywcu
III Igor Bardyński
Szkoła Podstawowa nr 3
Żywiec
LAUREACI PIOSENKI ARTYSTYCZNEJ
GRAND PRIX
IV FESTIWALU SŁOWA PIOSENKA ARTYSTYCZNA
ZDOBYŁA
KARINA SKWARCZYŃSKA
I miejsce Anna Garbień
Bielskie Studio Piosenki
II miejsce Zespół Grajduszki
Szkoła Podstawowa nr 22
i Gimnazjum Dwujęzyczne nr 2
III miejsce Krzysztof Żmij
Bielska Piwnica Artystyczna
III miejsce Natalia Luzak
Szkoła Podstawowa nr 22
III miejsce Karolina Osztap
Bielska Piwnica Artystyczna
Wyróżnienie
Zespół Fabryka Marzeń
Świetlica Terapeutyczna
Plac Fabryczny
LUAREACI KONKURSU PIOSENKA ARTYSTYCZNA
Grupa Młodzieżowa (do 21 lat)
I miejsce Katarzyna Gąsior
Bielska Szkoła Aktorska
II miejsce Weronika Konieczna
Zespół Szkół im. Tuwima
II miejsce Katarzyna Żbel
Bielska Piwnica Artystyczna
II miejsce Marcela Kanik
Zespół Szkół Podstawowych
i Gimnazjalnychw Rybarzowicach
III miejsce Marta Moś
Studio Aktorów Paris – Paris
III Miejsce Maja Zamłyńska
Fundacja Wspierania Talentów Dzieci
Młodzieży i Dorosłych Włóczykije
III miejsce Aleksandra Drwal
Studio Aktorów Paris – Paris
Wyróżnienie
Magdalena Jędrzejek
Gimnazjum nr 14
wyróżnienie
Małgorzata Langanc
Zgromadzenie Córek Bożego Miłosierdzia
Wszystkim którzy wzięli udział w IV Festiwalu Słowa Razem
w chmurach poezji
serdecznie dziękujemy, gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok!