Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Klub Nauczyciela
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
Stare Bielsko
Wapienica
Włókniarz
Galeria B&B

IV FESTIWAL SŁOWA RAZEM W CHMURACH POEZJI.LAUREACI

DOM KULTURY W LIPNIKU

IV festiwal Słowa Razem w chmurach poezji.LAUREACI

6 -8 III 2017 r.

 

 

 

 

 

IV Festiwalu Słowa

6-8.03.2017 r.

Razem w Chmurach Poezji

zakończony!

Trzy dni w Lipniku :) - Maksimum wyrazu minimum środków.
Tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego przyniosła nieoczekiwanie wiele nowych pomysłów jak w sposób nietuzinkowy zaprezentować stare sprawdzone teksty, zarówno prozę jak i wiersze, w nowatorskich odsłonach. Recytatorzy przedstawili szerokie spectrum nowości z kręgu literatury klasycznej, popularnej czy fantasy. Młodzi ludzie spisali się wspaniale, realizując swoje założenia interpretacyjne  w wybranych przez siebie utworach. Uczestnicy wręcz prześcigali się w pomysłach jak w oryginalny sposób podejść do
tekstu .Niektórzy skromnie, ascetycznie stawali oko w oko z widownią, kładąc nacisk tylko na część warsztatową, techniczną, a inni z kolei, pełni wyrazu i formy zadawali sobie trud ubrania swojego krótkiego wystąpienia w szaty przedstawienia teatralnego, używając śmiało gestu ,rekwizytów, świateł, dźwięku. Ta trzydniowa uczta obfitowała we wszystko, czego tylko można sobie zamarzyć na konkursie recytatorskim oraz piosence artystycznej. Przyczyniła się do tego niewątpliwie wspaniała i bardzo sprawna organizacja imprezy, która pozwalała uczestnikom na nieskrępowane, radosne wyrażenie siebie na scenie i korzystanie z wszystkich jej splendorów.

                                                                  Małgorzata Bulska - Juror IV Festiwalu Słowa

                                                                                Razem w chmura poezji.
 

 

W ciągu trzech festiwalowych dni, na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lipniku,

w trzech kategoriach: MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

KONKURS RECYTATORSKI I WYWIEDZIONE ZE SŁOWA

oraz PIOSENKA ARTYSTYCZNA wystąpiło 112 uczestników.

Komisja w składzie Małgorzata Bulska, Romana Bulanda - Frączkiewicz

Jan Wierzbica i Jerzy Hodurek jednogłośnie stwierdziła wysoki poziom artystyczny

i różnorodność doboru repertuarowego,

przyznając następujące nagrody i wyróżnienie:

 

Laureaci Międzyszkolnego Konkursu

Mistrz Pięknego Czytania”

 

Szkoły podstawowe :

I miejsce : Michał Englert SP 13

Opiekun : Katarzyna Moczydłowska

 

I miejsce: Natalia Mysza SP 24

Opiekun: Aneta Rymarczyk

 

I miejsce: Justyna Pisarek DK Hałcnów

Opiekun: Krystyna Małecka

 

II miejsce: Maja Sostaric SP 22

Opiekun: Barbara Wesołowska

 

II miejsce: Aleksandra Kozieł ZS nr 3 Rybarzowice

Opiekun: Marcelina Cygoń

 

II miejsce: Anna Kasztura SP 13

Opiekun: Aleksandra Marcelińska

 

III miejsce: Maja Grzegorz SP 29

Opiekun : Ilona Sosna

 

III miejsce: Martyna Kędzierska SP 36

Opiekun: Aurelia Wątroba, Danuta Pobudkiewicz

 

III miejsce Wiktoria Sojka SP 6

Opiekun: Małgorzata Dońcow-Pacyńska

 

 

Wyróżnienia:

 

Jagoda Witas SP 3

Opiekun: Marta Stachura

 

Norbert Kolud SP 13

Opiekun : Wioletta Oleksy-Nocoń

 

 

 

Gimnazja :

I miejsce : Angelika Laszczak Gim. nr 8

Opiekun: Janina Biernat, Julita Poszwa

 

I miejsce : Aleksandra Biela Gim. nr 2

Opiekun: Agnieszka Mucha

 

II miejsce: Maja Marek Gim. nr 16

Opiekun: Dorota Cieśla

 

II miejsce: Izabela Matlak Gim. Dankowice

Opiekun: Iwona Handzlik

 

III miejsce: Julia Wróbel Gim. nr 9

Opiekun: Aurelia Wątroba, Danuta Pobudkiewicz

 

III miejsce: Marcela Kanik Gim. Rybarzowice

Opiekun: Marcelina Cygoń

 

III miejsce: Julia Dwornik Bielska Piwnica Artyst.

Opiekun: Olga Łasak

 

Wyróżnienia:

Miriam Piszczek Gim. nr 16

Opiekun: Dorota Cieśla

 

Mateusz Merta Gim. nr 4

Opiekun: Renata Słonowska

 

Paulina Suchy Gim. nr 8

Opiekun: Janina Biernat, Julita Poszwa

 

 

LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Szkoła Podstawowa

 

I miejsce Krzysztof Gumola

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych

 

II miejsce Anna Iskierka

Szkoła Podstawowa nr 24

 

II miejsce Anna Kasztura

Szkoła Podstawowa nr 13

 

III miejsce Oliwia Wawrzyniuk

Szkoła Podstawowa nr 29

 

III miejsce Kamila Tomaszczyk

Szkoła Podstawowa nr 25

 

 

 

LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Grupa młodzieżowa (do 21 lat)

 

I miejsce Michał Kostszyna

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie

PORT

 

II miejsce Arkadiusz Duzniak

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie

PORT

 

II miejsce Zuzanna Szturc

Bielska Szkoła Aktorska

 

III miejsce Mateusz Wardyński

Bielska Piwnica Artystyczna

 

III miejsce Martyna Suchanek

Gimnazjum Dwujęzyczne nr 2

 

wyróżnienie

Maja Staszewska

Gimnazjum nr 4

 

Jakub Szary

Bielska Piwnica Artystyczna

 

 

LAUREACI KONKURSU WYWIEDZIONE ZE SŁOWA

 

I miejsce Kinga Olearczyk

Zespół Szkół im. Tuwima

 

II miejsce Karolina Szturc

Bielska Szkoła Aktorska

 

III miejsce Milena Studencka

Zespół Szkół w Żywcu

 

III Igor Bardyński

Szkoła Podstawowa nr 3

Żywiec

 

LAUREACI PIOSENKI ARTYSTYCZNEJ

GRAND PRIX

IV FESTIWALU SŁOWA PIOSENKA ARTYSTYCZNA

ZDOBYŁA

KARINA SKWARCZYŃSKA

 

I miejsce Anna Garbień

Bielskie Studio Piosenki

 

II miejsce Zespół Grajduszki

Szkoła Podstawowa nr 22

i Gimnazjum Dwujęzyczne nr 2

 

III miejsce Krzysztof Żmij

Bielska Piwnica Artystyczna

 

 

III miejsce Natalia Luzak

Szkoła Podstawowa nr 22

 

III miejsce Karolina Osztap

Bielska Piwnica Artystyczna

 

Wyróżnienie

Zespół Fabryka Marzeń

Świetlica Terapeutyczna

Plac Fabryczny

 

 

LUAREACI KONKURSU PIOSENKA ARTYSTYCZNA

Grupa Młodzieżowa (do 21 lat)

 

I miejsce Katarzyna Gąsior

Bielska Szkoła Aktorska

 

II miejsce Weronika Konieczna

Zespół Szkół im. Tuwima

 

II miejsce Katarzyna Żbel

Bielska Piwnica Artystyczna

 

II miejsce Marcela Kanik

Zespół Szkół Podstawowych

i Gimnazjalnychw Rybarzowicach

 

III miejsce Marta Moś

Studio Aktorów Paris – Paris

 

III Miejsce Maja Zamłyńska

Fundacja Wspierania Talentów Dzieci

Młodzieży i Dorosłych Włóczykije

 

III miejsce Aleksandra Drwal

Studio Aktorów Paris – Paris

 

Wyróżnienie

Magdalena Jędrzejek

Gimnazjum nr 14

 

wyróżnienie

Małgorzata Langanc

Zgromadzenie Córek Bożego Miłosierdzia

 

Wszystkim którzy wzięli udział w IV Festiwalu Słowa Razem

w chmurach poezji

serdecznie dziękujemy,  gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok!

 


Dom Kultury w Lipniku
2017-03-10
MDK W SIECI
KALENDARZ WYDARZEŃ MDK
O TYM SIĘ MÓWI

KONKURS FOTOGRAFICZNY "WAKACYJNA FOTKA"

Dom Kultury w Komorowicach
27.07-17.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Dom Kultury w Starym Bielsku
23.08-20.09.2021

ZAPISY NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA STAŁE W SEZONIE 2021/2022 W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE

Dom Kultury w Olszówce
23.08-23.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA NA NOWY ROK SZKOLNY :):)

Dom Kultury w Komorowicach
15.07-30.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA 2021/2022

Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
16.08-30.09.2021

RUSZYŁY ZAPISY DO GRUP TWÓRCZYCH W SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2021/2022

Dom Kultury w Lipniku
25.08-30.09.2021

PLENEROWE WIDOWISKO AUDIOWIZUALNE "SZTUKA WSPÓŁTWORZENIA" ODSŁONA 2.

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
02.10-02.10.2021

"MITY, BOHATERZY I WSPOMNIENIA, CZYLI JAK NASZA PAMIĘĆ MA SIĘ DO HISTORII?" - WYKŁAD W RAMACH PROJEKTU KULTURA DOSTĘPNA

Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
02.10-02.10.2021

9. FESTIWAL POEZJI SŁOWIAŃSKIEJ - KONFRONTACJE POETYCKIE W KUBISZÓWCE

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
04.10-04.10.2021

PREMIERA SPEKTAKLU: DO TRZECH RAZY CZECHOW

Dom Kultury w Lipniku
15.09-09.10.2021

WYDARZENIA GALERII FOTOGRAFII B&B
Galeria Fotografii "B&B"
PLIKI DO POBRANIA
AFISZ MDK
ZOBACZ TAKŻE
PARTNERZY MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt