Dom Kultury im. Jacka Lecha

"CZŁOWIEK W TEATRZE, TEATR W CZŁOWIEKU" W RAMACH PROJEKTU KULTURA DOSTĘPNA

02.07.2021 o godz. 18:00 zapraszamy na teatralny wieczór.
Wstęp wolny! Obowiązują zapisy!

W kolejnym wydarzeniu w ramach "Integracyjnych Spotkań z Kulturą" połączą się dwie muzy - Melpomene i Talia, czyli muzy tragedii i komedii.

W ramach spotkania odbędzie się monodram "Kolega Mela Gibsona" w wykonaniu Mirosława Neinerta z Teatru Korez w Katowicach. Spektakl zostanie poprzedzony wprowadzeniem nt. historii i znaczenia teatru w dziejach cywilizacji, nieustannego przenikania treści poważnych z komicznymi, związku sztuki teatru z psychologią człowieka.

Wykład poprowadzi Renata Morawska - magister teatrologii (absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego), nauczycielka kształcenia głosu i mowy z przygotowaniem do prowadzenia zajęć z emisji głosu (ukończyła studia podyplomowe w tym kierunku w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej), absolwentka Studium Terapii przez Sztukę (ukończyła roczny kurs przy Teatrze Ludowym w Krakowie).

Monodram "Kolega Mela Gibsona" w wykonaniu Mirosława Neinerta to bardzo autoironiczna komedia napisana specjalnie dla Teatru Korez w Katowicach przez Tomasza Jachimka. Monodram zdobył następujące nagrody: Złotą Maskę 2008 (nagroda artystyczna Marszałka Województwa Śląskiego) w kategorii "rola męska" za rolę Feliksa Rzepki dla Mirosława Neinerta, główną nagrodę na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie, nagrodę aktorską XII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2008 w Tarnowie.

WSTĘP WOLNY!

Obowiązują zapisy pod nr tel. 33 816 34 57, 571 229 437 lub mailowo: mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych".

Dom Kultury im. Jacka Lecha
02.07. - 02.07.2021

DOM KULTURY IM. JACKA LECHA

ul. Żywiecka 302, 43-310 Bielsko-Biała

(+48) 33 816 34 57, (+48) 571 229 437

mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl

Integracyjne spotkania z kulturą w MIKRZE.
"Fascynujący kosmos" w ramach projektu Kultura Dostępna
"Spacer po krainie łagodności" w ramach projektu Kultura Dostępna