KONCERT JESIENNY W WYKONANIU PIANISTY JACKA OBSTARCZYKA W DK W WAPIENICY-FOTORELACJA

DOM KULTURY W WAPIENICY

KONCERT JESIENNY w wykonaniu pianisty Jacka Obstarczyka w DK w Wapienicy-fotorelacja

KONCERT JESIENNY w wykonaniu pianisty Jacka Obstarczyka w DK w Wapienicy- fotorelacja

W Domu Kultury w Wapienicy

w dniu 16.11.2018 r.

odbył się

KONCERT JESIENNY

w wykonaniu pianisty

JACKA OBSTARCZYKA

w repertuarze znalazły się utwory

F.Chopina L.Możdżera,

melodie polskich  utworów ludowych

w autorskich aranżacjach

Artykuł w  Magazynie Samorządowym z dnia 07.12.2018

autorstwa redaktora - Jacka Kachela

JACEK OBSTARCZYK-  pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat pod okiem swojego ojca. Po ukończeniu Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku - Białej, kontynuował swoją edukację na Akademii Muzycznej w Katowicach, a następnie w prestiżowym Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu.

Jako pianista oraz kompozytor, jest laureatem wielu nagród ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. W roku 2012, zdobył trzecie miejsce na konkursie Transatlantyk Instant Composition Contest, a dwa lata później, wraz ze swoim zespołem The ThreeX, otrzymał Grand Prix oraz złoty medal na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Osace (Japonia).

Oprócz muzyki klasycznej, zajmuje się również wieloma innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak jazz, gospel, soul, pop. Jest członkiem i współtwórcą zespołu The ThreeX. Występował w większości krajów Europy, jak również w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Chile, Japonii, Chinach, Indiach oraz Australii.

W swoim dorobku posiada cztery albumy studyjne: Das Kleine Wien Trio - 1, The ThreeX - Unchained, Rebelión, Zoltán Kiss/Jacek Obstarczyk - Non Stop oraz album DVD The ThreeX - Mindbowing.

Jest współtwórcą Festiwalu Muzyki Crossover w Bielsku Białej. W 2017 roku, wraz z zespołem The ThreeX, otrzymał nagrodę prezydenta miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki IKAR 2017.

O koncercie napisała redakcja supernowej :

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ

Z KONCERTU: