MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY SZTUKI PIĘKNEJ BOHÚNOVA PALETA 200 - WYSTAWA POKONKURSOWA

DOM KULTURY WŁÓKNIARZY

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Sztuki Pięknej BOHÚNOVA PALETA 200 - wystawa pokonkursowa

Dom Kultury Włókniarzy zaprasza na wystawę pokonkursową
Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Sztuki Pięknej
 Wernisaż odbędzie się 8 listopada 2001 (czwartek) o godz. 13.00
Wystawa potrwa do 7 grudnia
Szkoła Podstawowa Sztuki Pięknej P.M.Bohúna w Dolnym Kubinie (Słowacja) i Miejski Dom Kultury - Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej (Polska) pod patronatem Ministerstwa Szkolnictwa Republiki Słowackiej organizują co roku Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Sztuki Pięknej BOHÚNOVA PALETA.
Celem i zadaniem konkursu jest przybliżenie i zachowanie w świadomości młodzieży twórczości i osobowości Petra Michala Bohúna - wybitnego słowackiego malarza XIX-to wiecznego pochowanego w 1879r. w Bielsku-Białej.
P. M. Bohún uwiecznił w swoich dziełach ważne momenty historii narodowej swej epoki, ukazał rodzącą się świadomość narodu słowackiego. Sportretował wielu słowackich przywódców, przedstawicieli słowackiej oraz polskiej inteligencji i mieszczan. Swymi obrazami o tematyce historycznej stworzył podstawy nowoczesnych metod słowackiego malarstwa historycznego.

W konkursie udział biorą autorzy w wieku od 4 do 20 lat w kilku kategoriach wiekowych.

Tematy konkursu :
  • portret, autoportret, portret grupowy, postać, kompozycja figuralna - jako wypowiedź subiektywna stworzona na podstawie obserwacji wydarzeń rodzinnych i towarzyskich, działalności i przeżyć autora
  • swobodna i twórcza interpretacja dzieła artystycznego lub jego części (temat j.w.)

2001-11-08