"1001 ZŁYCH UCZYNKÓW". WYSTAWA W GALERII B&B

DOM KULTURY WŁÓKNIARZY

"1001 złych uczynków". Wystawa w Galerii B&B

Galeria Fotografii B&B zaprasza...

Konstancja Nowina Konopka | Krakus z urodzenia i przekonania. Fotograf.

Ukończyła studia magisterskie na Akademii Ekonomicznej w Krakowie i przez prawie dziesięć lat pracowała w administracji samorządowej, działała też społecznie jako radna dzielnicy, w której mieszka. Swoją karierę fotograficzną zaczęła dość nietypowo, bo od stawiania fotoradarów w dzielnicy Zwierzyniec.

W pewnym momencie życia - pasja do fotografii skłoniła ją do porzucenia wszystkich dotychczasowych zajęć.

Studentka Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie. Absolwentka Akademii Fotografii w Krakowie oraz uczestniczka pierwszego Programu Mentorskiego Sputnik w Warszawie.

Laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych m.in. „21 New and Emerging Talents” – Lens Culture Student Photography Awards 2013, Leica Street Photo 2013, Slovak Press Photo 2016 i 2017, Grand Press Photo 2018. Była również finalistką Vienna International Photo Awards 2013, The Miami Street Photography Festival 2013, Kolga Tbilisi Photo 2014, Przetwórnia 2015, Eastreet 2014 i 2017, etc.

Jej zdjęcia były publikowane w wielu ogólnopolskich i zagranicznych gazetach i magazynach, m.in. Polityka, Gazeta Wyborcza, K MAG, 6Mois etc.

Fotografka realizowała wystawy indywidualne m.in. w Galerii na Rynku (2016) w Olsztynie, Galerii Pauza (2016) w Krakowie, Galerii Národní Divadlo (2017) w Ostravie, Muzeum Współczesnym (2017) w Wrocławiu, w Galerii KuPe (2018) w Opavie. Jej prace można było oglądać również w ramach wystawy zbiorowej Sztuka Teraz w Muzeum Narodowym (2017) w Krakowie, Programu głównego - 4 Edycji W Ramach Sopotu w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (2018) oraz na Programu głównego 8 Festiwalu Fotografii Muzeum Sląska Opolskiego w Opolu (2018).

Autorka książki fotograficznej „1001 złych uczynków”

Czas ekspozycji do 30.03.2019 r.

2019-03-01