WYSTAWA FOTOGRAFICZNA W GALERII B&B

DOM KULTURY WŁÓKNIARZY

Wystawa fotograficzna w Galerii B&B

Galeria Fotografii B&B zaprasza...

5.07. - 3.08.2019 - XI Ogólnopolskie Biennale Fotografii "Kochać człowieka"

To wystawa pokonkursowa ZPAF.

Zapraszamy na wernisaż 5. lipca o godz. 18.00.

Ja i inny w zmieniającym się świecie

Kochać człowieka to piękna idea, która powinna być podstawą funkcjonowania całej rodziny człowieczej. Bo jeśli my wszyscy pochodzimy od Adama i Ewy, to jesteśmy krewniakami i powinniśmy się wspierać, a nie sobie szkodzić. Wydawałoby się, że to takie oczywiste, jednak już na początku naszych dziejów miały miejsce zdarzenia zaprzeczające tej pięknej idei, o czym świadczy historia Kaina i Abla. Napięcia, zazdrość, antagonizmy, wrogość, agresja stale są obecne między nami, mimo wielu starań o jedność, wspólnotę, wzajemne wspieranie się.

W rodzinie człowieczej dla każdego jest miejsce, tylko trzeba wyjść poza swój zamknięty świat i dostrzec drugiego, który może być zupełnie inny niż my, może lubić co innego niż my, słuchać innej muzyki, być fanem innego klubu piłkarskiego, inaczej się ubierać i parę innych rzeczy może nas różnić. Odmienność wzbogaca, przynosi nowe poznanie, otwiera na nowe sprawy i relacje, nie mniej ciekawe niż te, które nas pochłaniają.

Kochać człowieka to zobaczyć drugiego i jego świat, takim jakim jest. Ten drugi to wszak członek naszej wielkiej i bardzo różnorodnej rodziny. Nie jest prawdą, że z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu. Mówi o tym wystawa pokonkursowa organizowana w cyklu dwuletnim przez Oświęcimskie Centrum Kultury. Tegoroczna odsłona to mieszanka obrazów ciepłych i radosnych oraz obrazów smutnych i bolesnych. Takich jak współczesne życie. Zebrane fotografie są szeroką panoramą relacji międzyludzkich, coraz bardziej sterowanych przez technologię, reklamę i media. Wielu z nas poddaje się bezwiednie presji dominujących wzorców kulturowych, tracąc swoją oryginalność, otwartość i rzeczywistą niezależność.

Na wystawie znajdziemy sporo kadrów opowiadających o problemach występujących między ludźmi i skutkach funkcjonowania obecnego modelu kulturowego, jakimi są samotność i izolacja. Na szczęście daje się również zauważyć, że hasło „Kochać człowieka” jest ciągle dla wielu ludzi aktualne. Na zdjęciach zobaczymy przyjaźń, serdeczne relacje rodzinne, wspólnotę, obdarzanie się uśmiechem i ciepłem, one ciągle mają się dobrze.

Wystawa pokonkursowa jest rodzajem przestrogi, analizując cały zebrany w wyniku konkursu materiał, widać wyraźnie przemiany kulturowe, które prowadzą do zamykania się przed innymi. Wrażliwość i dociekliwość fotografów pozwala poznać dzisiejsze relacje a tytuł wystawy ciągle przypomina, co w tych relacjach powinno być najważniejsze, a o czym zdarza nam się czasem zapomnieć w pośpiechu współczesnego życia.

Andrzej Zygmuntowicz

2019-07-05
WAKACJE W MDK

WAKACYJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE W MDK

Miejski Dom Kultury
28.06-20.08.2021

"KADRY UCZUĆ" - FOTORELACJA

16.07-08.08.2021

WAKACYJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE W ŚWIETLICY BIAŁA PÓŁNOC - ZAPISY

Świetlica w Bielsku-Białej - Północ
26.06-13.08.2021

WARSZTATY ARTYSTYCZNE W LIPNIKU, PLAN ZAJĘĆ W II TYGODNIU (9 - 13.08.2021)

09.08-13.08.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA NA NOWY ROK SZKOLNY :):)

15.07-14.08.2021

WARSZTATY ARTYSTYCZNE W LIPNIKU, PLAN ZAJĘĆ W III TYGODNIU ( 16 - 20 SIERPNIA 2021)

16.08-20.08.2021

RELACJA Z WAKACYJNYCH WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH TROPEM DETEKTYWA KROPELKI W MIKRZE

19.07-22.08.2021

DZIAŁALNOŚĆ ZAWIESZONA NA CZAS REMONTU

01.03-31.08.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA 2021/2022

01.08-31.08.2021

MIROSŁAW I MAGDALENA CZYŻYKIEWICZ W KUBISZÓWCE! SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA 69. ODSŁONĘ BIELSKIEJ SCENY PIOSENKI NIEBANALNEJ!

12.09-12.09.2021

ZAPISY NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA STAŁE W SEZONIE 2021/2022 W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE