TALIZMAN SUKCESU 2007

DOM KULTURY W HAŁCNOWIE

Talizman Sukcesu 2007

DOM KULTURY w HAŁCNOWIE zaprasza na III Międzynarodwe Jesienne Spotkania Artystyczne TALIZMAN SUKCESU

od 4 do 6 listopada 2007 r.

na III Międzynarodowe Jesienne Spotkania Artystyczne

w Domu Kultury w Hałcnowie

Do pobrania:

karta zgłoszenia

regulamin

Festiwal "Talizman Sukcesu" jest imprezą międzynarodową organizowaną od dwóch lat. Impreza adresowana jest do utalentowanych młodych wykonawców z Polski i z zagranicy, którzy kochają taniec, śpiew i teatr.

Do udziału w Spotkaniach zapraszamy dziecięce i młodzieżowe zespoły różnych form artystycznych działające w domach kultury, szkołach lub innych placówkach w kraju i za granicą. Festiwal adresowany jest do zespołów tanecznych, folklorystycznych, wokalnych, chórów, teatrów, solistów-wokalistów.

Dwie edycje zgromadziły ponad 1000 młodych uczestników, którzy reprezentowali ośrodki kultury z takich miast jak: Moskwa, Kaliningrad, Niżnij Tagił, Dubna, Maczaczkała, Szczerbinka, Tibilisi, Bugulma, Małachowka, Podolsk, Dymitrow, Łabytangi, Oldrzychowice, Gliwice, Zabrze, Żory, Pawłowice, Żywiec, Skoczów i Bielsko-Biała.

Pierwszy dzień Spotkań to uroczysta inauguracja Festiwalu oraz krótkie prezentacje zespołów. Drugi i trzeci dzień ma charakter przesłuchań konkursowych w poszczególnych kategoriach w obecności profesjonalnego jury - m.in. w jury zasiadali: Olga Kotowska Pietrowna - Zasłużona Artystka Rosji, solistka akademickiego zespołu Igora Mojsiejewa; Jolanta Chavez-Gabor - tancerka, choreograf Teatru Rozrywki w Chorzowie; Dorota Czajkowska - złota medalistka w tańcach celtyckich; Igor Kryszyłowicz - tancerz, choreograf Teatru "Roma" w Warszawie; Aleksander Żukow - dyrektor Centrum Sztuki i Kultury w Doniecku na Ukrainie.

Po przesłuchaniach zapraszamy uczestników i instruktorów na zajęcia warsztatowe, które prowadzą polscy i rosyjscy specjaliści w dziedzinie tańca, choreografii, śpiewu i teatru. Spotkania kończy Koncert Galowy z udziałem laureatów.

Imprezami towarzyszącymi Festiwalowi są koncerty zespołów grup artystycznych w placówkach kultury zarówno w Bielsku-Białej jak i okolicznych miastach. Integralną częścią Festiwalu jest wspólna zabawa, spotkania, które służą pogłębieniu zainteresowań dzieci i młodzieży wartościami kultury, jak również inspiracja do czynnego uczestnictwa w ich rozwijaniu.

Festiwal spełnia nie tylko rolę artystyczno-integracyjną, ale jest również znakomitą promocją miasta; regionu Podbeskidzia i województwa śląskiego. Zajęcia warsztatowe prowadzone przez najlepszych nauczycieli tańca, śpiewu, teatru są dla instruktorów, dzieci i młodzieży doskonałą formą wymiany pomysłów i doświadczeń.

Impreza objęta patronatem
pani Małgorzaty Handzlik
Posła do Parlamentu Europejskiego

Współorganizatorzy:

Biuro Podróży "Polan Travel" - Bielsko-Biała
Biuro Podróży "Piramida" - Moskwa

Patronat medialny:

TVP Katowice
Radio Bielsko
Dziennik Zachodni

Tegoroczna trzecia edycja odbędzie się w dniach 4 - 6 listopada 2007 roku w Miejskim Domu Kultury w Hałcnowie.

Planujemy udział około 45 zespołów w ilości 600 uczestników z Czech, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji i Węgier.

II Międzynarodowe Jesienne Spotkania Artystyczne - 2006

I  Międzynarodowe Jesienne Spotkania Artystyczne - 2005

Dom Kultury w Hałcnowie
2007-11-04

KONKURS FOTOGRAFICZNY "WAKACYJNA FOTKA"

27.07-17.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Dom Kultury w Starym Bielsku
23.08-20.09.2021

ZAPISY NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA STAŁE W SEZONIE 2021/2022 W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE

23.08-23.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA NA NOWY ROK SZKOLNY :):)

15.07-30.09.2021

ZAPISY NA ZAJĘCIA 2021/2022

16.08-30.09.2021

RUSZYŁY ZAPISY DO GRUP TWÓRCZYCH W SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2021/2022

25.08-30.09.2021

PLENEROWE WIDOWISKO AUDIOWIZUALNE "SZTUKA WSPÓŁTWORZENIA" ODSŁONA 2.

02.10-02.10.2021

"MITY, BOHATERZY I WSPOMNIENIA, CZYLI JAK NASZA PAMIĘĆ MA SIĘ DO HISTORII?" - WYKŁAD W RAMACH PROJEKTU KULTURA DOSTĘPNA

02.10-02.10.2021

9. FESTIWAL POEZJI SŁOWIAŃSKIEJ - KONFRONTACJE POETYCKIE W KUBISZÓWCE