MIECZYSŁAW PETEREK - WYSTAWA FOTOGRAFII - ZAMKI DWORY PAŁACE

DOM KULTURY WŁÓKNIARZY

Mieczysław Peterek - wystawa fotografii - ZAMKI DWORY PAŁACE

Dom Kultury Włókniarzy zaprasza na wystawę fotografii Mieczysława Peterka. Wernisaż odbędzie się 17 września 2001 (poniedziałek) o godz. 16.00. Wystawa potrwa do 5 października.
Dom Kultury Włókniarzy zaprasza na wystawę fotografii Mieczysława Peterka.
Wernisaż odbędzie się 17 września 2001 (poniedziałek) o godz. 16.00.
Wystawa potrwa do 5 października.

Mieczysław Peterek - urodzony w Bielsku w 1925 roku. Długoletni pracownik służb ekonomiczno-finansowych Bielskiej Energetyki. Fotografią zajmuje się od przeszło 50 lat. Zasadniczy kierunek to fotografia dokumentacyjna głównie obiektów zabytkowych i tematyki etnograficznej. Brał udział w konkursach regionu i ogólnopolskich uzyskując nagrody i wyróżnienia. Wystawiał swe fotogramy na 34 wystawach indywidualnych w kraju - w tym 12 w Bielsku-Białej - na 20 wystawach zespołowych w kraju i za granicą - w tym w Austrii, Angli, Szwecji, Niemczech. Opracował fotogramy do albumów "Architektura Bielska-Białej" (II edycja), "Ratusz Bielski", "Kościół Św. Józefa w Zabrzu", wielu katalogów wystaw bielskich artystów malarzy, folderów i "Pocztowych Kart Korespondencyjnych". Na przestrzeni tych lat publikuje w wielu periodykach regionalnych Śląska Cieszyńskiego. Wykonał wiele pełnych foto-dokumentacji obiektów architektury naszego regionu i dawnego województwa bielskiego.

2001-09-17