Wybierz poniżej swój dom kultury

Hałcnów
Kamienica
Komorowice
Kubiszówka
Lipnik
Mikra
Olszówka
BB.Północ
S.Bielsko
Wapienica
Włókniarz
B&B

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz (+48) 33 812 58 86 , (+48) 791 103 572

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kulturalną

Szczegółowe informacje na temat organizowanych zajęć oraz o wolnych miejscach w poszczególnych grupach można uzyskać w sekretariacie naszego Domu Kultury. Zapraszamy również na naszą stronę na

Dokumenty wymagane do zapisania sie na zajecia: karta zgloszenia, klauzula informacyjna.

CAPOEIRA
MDK

Brazylijska sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Ruchy capoeira są bardzo płynne i rytmiczne. Z Brazylii, a więc z języka portugalskiego, pochodzi słownictwo i teksty piosenek.

 

GAŁGANKI MOTANKI
MDK

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia, podczas których będziemy szyć: przytulanki, gałganki, motanki i inne cuda! Nasza magiczna pracownia zaprasza! 

 

OD NITECZKI DO BLUZECZKI - KREATYWNE ZABAWY Z MODĄ
MDK

Zajęcia szycia i projektowania dla młodych entuzjastów mody. 

COŚ Z NICOŚ - ZAJĘCIA TEATRALNE
MDK

Zajęcia teatralne opierają się na autorskiej metodzie czerpiącej z metod dramy, Teatru Forum oraz improwzacji K. Johnston'a. 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z LEGO I ROBOTYKA
MDK

Edukido wspiera rozwój dzieci i pomaga im zdobywać kompetencje, które z łatwością wykorzystają podczas szkolnych lekcji oraz w życiu codziennym. W Edukido ważna jest wiedza. Ważne są ciekawe treści, zdobywanie nowych umiejętności i stymulowanie do samodzielnego myślenia. Ale najważniejsza jest dobra zabawa i radość, która z niej płynie.

GRUPA LINORYTU
MDK

Linoryt to tradycyjna technika graficzna należąca do wypukłodruku. 

Te zajęcia to wspaniała okazja do eksperymentu twórczego pod okiem doświadczonego grafika.

 

ROBÓTKOWNIA - PRZESTRZEŃ KREATYWNA
MDK

Założeniem Przestrzeni Kreatywnej jest rozwijanie kreatywnego myślenia, umiejętności wykorzystywania prostych rzeczy by stworzyć z nich coś niezwykłego, analiza formy i przestrzeni.

PROGRAMOWANIE
MDK

Jeżeli interesujesz się matematyką i komputerami, znasz podstawy języka angielskiego oraz masz co najmniej 12 lat zapraszamy na naukę programowania od podstaw.

JOGA DLA NIEROZCIĄGNIĘTYCH
MDK

Zajęcia rekreacji ruchowej w oparciu o system Hatha Joga.

ZRÓB TO SAM
MDK

Zapraszamy na ZRÓB TO SAM, czyli kreatywne majsterkowanie!!

PILATES
MDK

Marzy Ci się zgrabna sylwetka hollywoodzkiej gwiazdy i gibkość gimnastyczki? Oto trening dla Ciebie! Pilates już od lat pomaga realizować marzenia kobiet o płaskim brzuchu, smukłych nogach i jędrnej skórze.

HISTORIA SZTUKI
MDK

Jeśli chcesz przygotować się do matury z tego przedmiotu, przed Tobą studia, do których niezbędna jest wiedza z jego zakresu, jesteś pasjonatem z potrzebą poszerzenia wiedzy, albo po prostu chcesz rozpocząć swoją przygodę w tej fascynującej dziedzinie – nasze warsztaty są dla Ciebie!

TERAPIA PRZEZ SZTUKĘ
MDK

Zapraszamy dzieci i dorosłych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

NAUKA GRY NA SKRZYPCACH
MDK

Zapraszamy na indywidualne lekcje skrzypiec z doświadczoną i utalentowaną instruktorką. 

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE
MDK

Zajęcia grupowe dla wszystkich chętnych uczniów uczęszczających na lekcje gry na instrumenach.

NAUKA GRY NA GITARZE
MDK

Nauka gry na gitarze – ćwiczenia, etiudy, utwory klasyczne, akordy, piosenki (różne style), podstawy teorii muzyki, zapis nutowy oraz tabulaturowy, gra zespołowa (od duetów do kwintetów).

ZUMBA
MDK

Zumba to połączenie tańca i fitnessu, polecane absolutnie każdemu. Porywająca muzyka, taniec, luz, a przy okazji spalanie zbędnych kalorii, to wszystko sprawia, że Zumba pozytywnie wpływa na umysł i ciało. 

KUBISHOOVKA EXPRESS JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI
MDK

W przyjaznej i wesołej atmosferze uczymy się podstaw języka angielskiego i doskonalimy nasze umiejętnośći w zakresie komunikacji w języku angielskim.

SZYCIE JEST PIĘKNE
MDK

Szycie jest wspaniałą metodą na spędzanie wolnego czasu i kreowanie własnego stylu.
Na zajęciach uczestniczki zaprzyjaźniają się z maszyną do szycia, a następnie, wykorzystując różnorodne materiały, szyją niepowtarzalne kreacje.

ENDORFINA
MDK

Gimnastyka dostosowana do potrzeb seniorów. Osoby starsze będą pracowały nad sprawnością i gibkością, wzmocnią mięśnie i kondycję fizyczną.

GRUPA TANECZNA S+
MDK

Zajęcia taneczne dla seniorów. Starsze osoby poprzez taniec i ruch wzmacniają swoją kondycję fizyczną i oczywiście – świetnie się bawią!

FLAMENCO DLA DZIECI
MDK

Nauka podstaw flamenco dla dzieci. W programie między innymi nauka podstawowych kroków tanecznych flamenco i muzyczne zabawy dźwiękiem, ruchem i rytmem.

RYSUNEK (NIE TYLKO) ARCHITEKTONICZNY
MDK

Zajęcia mają charakter konsultacyjny i są nastawione na praktykę rysunku. Uczestnicy poznają proces patrzenia, postrzegania i analizowania widzianego obrazu. Po zakończeniu etapu podstawowego uczestnicy rozwijają swoje umiejętności w trybie indywidualnym. Prowadzący dba o wszechstronny rozwój uczestników szczególnie dbając o zachowanie indywidualności młodych twórców.


 

ART DANCE JUNIOR
MDK

Zespół tańca współczesnego z elementami baletu. Głównym zadaniem realizowanym w zespole jest rozwijanie umiejętności tancerza i kształtowanie jego osobowości.

ART DANCE
MDK

Zespół tańca współczesnego. Głównym zadaniem realizowanym w zespole jest rozwijanie umiejętności tancerza i kształtowanie jego osobowości.

MŁODZIEŻOWA GRUPA TEATRALNA RABAN
MDK

Zajęcia obejmują warsztaty teatralne oraz zdobywanie wiedzy o teatrze. Młodzież poznaje różne konwencje teatralne, pracuje nad ekspresją słowa i gestu, uczy się zasad ruchu scenicznego, ćwiczy dykcję i emisję głosu oraz interpretuje teksty literackie.

WALOR 1
MDK

Dzieci poznają różne techniki plastyczne, takie jak: malowanie akwarelą, temperą, rysunek pastelami suchymi i olejnymi itd.

 

WALOR 4
MDK

Grupy Walor mają w Kubiszówce wieloletnią tradycję. Od piętnastu lat zajęcia prowadzi Katarzyna Żaczek, również wychowanka Kubiszówki.

STUDIO OPEROWE
MDK

Zajęcia obejmują naukę klasycznego śpiewu solowego, dykcji i recytacji, podstaw gry aktorskiej oraz inscenizacje małych form wokalnych.

MAŁA ENIGMA ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
MDK

Celem zajęć jest poznawanie wiedzy technicznej dotyczącej tańca, nabywanie umiejętności rozumienia ruchu, świadomości ciała i dostosowanie technik tanecznych do możliwości i predyspozycji fizycznych uczestników.

GITARA
MDK

Nauka gry na gitarze – ćwiczenia, etiudy, utwory klasyczne, akordy, piosenki (różne style), podstawy teorii muzyki, zapis nutowy oraz tabulaturowy, gra zespołowa (od duetów do kwintetów).

GRUPA WOKALNA FEELING
MDK

Grupa wokalna prezentująca różnorodne style muzyczne. Nauka śpiewu zespołowego i solowego oraz pracy z mikrofonem, praktyka zdobywana podczas koncertów i innych występów scenicznych.

PIANINO / KEYBOARD
MDK

Zajęcia rozwijają zdolności muzyczne uczestników, umożliwiają zapoznanie z podstawowymi wiadomościami o muzyce, rozwijają techniczną biegłość gry na instrumencie.

AKORDEON
MDK

Nauka gry na akordeonie obejmuje ćwiczenia, etiudy, utwory klasyczne, akordy, piosenki (różne style), podstawy teorii muzyki, zapis nutowy oraz tabulaturowy, gra zespołowa (od duetów do kwintetów).

ENIGMA ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
MDK

Celem zajęć jest poznawanie wiedzy technicznej dotyczącej tańca, nabywanie umiejętności rozumienia ruchu, świadomości ciała i dostosowanie technik tanecznych do możliwości i predyspozycji fizycznych uczestników.

ZESPÓŁ TAŃCÓW BAŁKAŃSKICH KOLO
MDK

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych, podczas których uczestnicy zajęć poznają bogaty folklor narodów Półwyspu Bałkańskiego: Serbii, Chorwacji, Kosowa, Albanii, Macedonii i Bułgarii. 

MINI ENIGMA ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
MDK

Za pomocą zabawy i nauki podstawowych elementów zajęcia przygotowują dzieci do wkroczenia w świat tańca współczesnego. Podczas zajęć wykorzystywane są również: technika modern, jazz i taniec nowoczesny.

 

CERAMIKA MALUCHA
MDK

Warsztaty ceramiczne rozwijające wyobraźnię, koordynację wzrokowo-ruchową i tzw. małą motorykę niezbędną między inymi do rozwoju umiejętności rysowania i pisania.

DZIECIĘCA GRUPA TWÓRCZA KRAINA BAŚNI
MDK

Maluszki uczestniczą w różnorodnych zajęciach ogólnorozwojowych, a także w zajęciach plastyczno-technicznych, teatralnych i ruchowych.

WALOR 2
MDK

Dzieci poznają różne techniki plastyczne, takie jak: malowanie akwarelą, temperą, rysunek pastelami suchymi i olejnymi itd.

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO
MDK

W programie: decoupage, biżuteria, kartki scrapbookingowe, lampiony, maski, wianki, ozdabianie tkanin, zawieszki itp.  

KOŁO SZACHOWE
MDK

Nauka gry w szachy, poznanie historii szachów, poznanie sylwetek współczesnych szachistów i wybitnych szachistów z przeszłości, turnieje wewnętrzne, turnieje klasyfikacyjne.

WALOR 3
MDK

Uczestnicy poznają różne techniki plastyczne, takie jak: malowanie akwarelą, temperą, rysunek pastelami suchymi i olejnymi, techniki mieszane, malowanie nietypowymi narzędziami, wyklejanka, wydzieranka, kolaż, frotaż, monotypia.

GRUPA TEATRALNA IMPRO
MDK

Grupa teatralna dla dorosłych wykorzystująca różne techniki teatralne, ze szczególnym uwzględnieniem improwizacji.

TRALALUSZKI
MDK

Blok zajęć umuzykalniająco – tanecznych z elementami rytmiki oraz zajęcia plastyczne.

TEATR TAŃCA ECARTE
MDK

Zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, ćwiczące plastykę ruchu, rozwijające świadomość ciała, wrażliwość i wyobraźnię. Wspólna praca nad układami tanecznymi uczy młodych tancerzy odpowiedzialności i współdziałania z rówieśnikami.

KOŁO FOTOGRAFICZNE
MDK

Celem spotkań jest jak najlepsze poznanie działania aparatu fotograficznego, oraz zapoznanie się z zasadami oświetlenia planu zdjęciowego.

GRAFIKA KOMPUTEROWA
MDK

Uczestnicy zdobywają podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu grafiki komputerowej. Zapoznają się z programami i pojęciami graficznymi.

ATELIER
MDK

Adresat: dorośli zainteresowani rozwojem w dziedzinie rysunku i malarstwa. W programie między innymi rozwijanie umiejętności warsztatowych poprzez: rysowanie martwej natury, portretu i postaci ludzkiej na podstawie obserwacji, czy tworzenie prac plenerowych.

TEATR Z POTENCJAŁEM
MDK

Zajęcia realizowane z wykorzystaniem dramy, działań inscenizacyjnych, rozwijające wyobraźnię, kreatywność i zwiększające pewność siebie i umiejętność współpracy w grupie.

LATINO SOLO
MDK

Podczas zajęć uczestniczki poznają takie tańce, jak samba, cha-cha, rumba, jive, salsa czy bachata.

MARBELLA
MDK

Zajęcia z zakresu tańca współczesnego prowadzone w dwóch grupach wiekowych. Kształtują poczucie rytmu, pomagają uczestnikom poznać możliwości swojego ciała, poprawiają koordynację ruchową i kształtują prawidłową postawę. Rozwijają kreatywność i wyobraźnię taneczną. Uczestnicy zajęć doskonalą techniki tańca współczesnego, zwiększają zakres ruchu, wzmacniają i uelastyczniają ciało, kształcą wyobraźnię przestrzenno-ruchową oraz umiejętność improwizacji. 

FLAMENCO
MDK

Nauka pełnego ekspresji i improwizacji tańca flamenco uczącego pewności siebie i świadomości własnego ciała.

PERKUSJA
MDK

Adresat zajęć: dzieci, młodzież, dorośli zainteresowani nauką gry na zestawie perkusyjnym.

KROPECZKI
MDK

Dwugodzinny blok zajęć plastycznych i rytmicznych z elementami tańca. Podczas pierwszej godziny dzieci mają warsztaty plastyczne, podczas drugiej – rytmikę z elementami tańca. 

TRELE MORELE
MDK

Zabawa z piosenką połączona z pracą nad emisją głosu, dykcją, interpretacją piosenki oraz ruchem scenicznym.

ARTYSTYCZNE SOBOTY
MDK

Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone w dwóch grupach wiekowych. Proponowane aktywności rozwijają inteligencję wizualno-przestrzenną młodszych dzieci, pozwalają im odkryć świat kształtów i form, tworzyć rzeźby, płaskorzeźby i inne formy przestrzenne. Młodzież poznaje podczas zajęć różne środki i techniki plastyczne, doskonali umiejętności z zakresu rysunku i malarstwa.

 

CERAMIKA
MDK

Pasjonująca przygoda z ceramiką, podczas której uczestnicy poznają różne techniki lepienia z gliny i zdobienia prac. Tworzą przedmioty o charakterze użytkowym i ozdobnym, płaskorzeźby oraz rzeźby ceramiczne. Program zajęć zakłada pełną indywidualizację pracy poprzez dostosowanie tematyki i stopnia trudności zadań do możliwości poszczególnych uczestników.

KLUB GIER PLANSZOWYCH
MDK

Zróźnicowana natura gier planszowych gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie!

KOMPUTEROWE ABC DLA SENIORÓW
MDK

Uczestnicy podczas zajęć uczą się jak założyć skrzynkę mailową, wydrukować informacje z internetu, kopiować pliki i zapoznają się z pakietem MS Office i mediami społecznościowymi. 

MUSICALOWA SCENA KUBISZÓWKI
MDK

Skorelowane zajęcia wokalne, teatralne i taneczne umożliwiające wszechstronny rozwój artystyczny. Efektem wspólnej zabawy będzie spektakl musicalowy.

ENIGMA JUNIOR ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
MDK

Celem zajęć jest poznawanie wiedzy technicznej dotyczącej tańca, nabywanie umiejętności rozumienia ruchu, świadomości ciała i dostosowanie technik tanecznych do możliwości i predyspozycji fizycznych uczestników.

SŁODZIAKI
MDK

Zajęcia umuzykalniająco-taneczne z elementami rytmiki. Zajęcia dla najmłodszych rozwijające poczucie rytmu i słuch muzyczny, a także doskonalące zdolności ruchowe.

JĘZYK ANGIELSKI MALUCHA
MDK

Nauka języka angielskiego dla najmłodszych. Zajęcia doskonalące umiejętność w zakresie komunikacji bezpośredniej, prowadzone w przyjaznej i wesołej atmosferze, z wykorzystaniem gier i zabaw ćwiczących pamięć oraz rozwijających wyobraźnię.

Zapraszamy dzieci na kreatywne i energetyczne, pełne konwersacji, gier, piosenek lekcje języka angielskiego!

FLOJAMO - WARSZTATY KREATYWNEGO INŻYNIERA
MDK

Zajęcia rozwijające kreatywność przyszłych konstruktorów, inżynierów, wynalazców.

BALET DLA NAJMŁODSZYCH
MDK

Zajęcia taneczne z elementami baletu dla 5-6 latków.


KALENDARZ WYDARZEŃ MDK
ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ

NOWA OFERTA MIEJSKIEGO DOMU KULTURY - 2020/2021

Miejski Dom Kultury
01.10-30.10.2020

BB DLA DZIECI W SIECI!

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
15.05-31.10.2020

MOZAIKA BB - NASZ ŚWIAT WARTOŚCI

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
01.07-31.10.2020

ZBIERAMY NAKRĘTKI - POMAGAMY!

Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
01.10-31.10.2020

"ŚLĄSKA FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA"

Galeria Fotografii "B&B"
02.10-03.11.2020

KONCERT LAUREATÓW - I KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ, ŻOŁNIERSKIEJ I HARCERSKIEJ ONLINE "ZOŚKA"

Dom Kultury w Hałcnowie
08.11-08.11.2020

KONCERT Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Dom Kultury w Komorowicach
10.11-10.11.2020

XVI OGÓLNOPOLSKIE JESIENNE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE "TALIZMAN SUKCESU"

Dom Kultury w Hałcnowie
14.11-14.11.2020

WARSZTATY TANECZNE Z KIELECKIM TEATREM TAŃCA

Dom Kultury w Kamienicy
14.11-14.11.2020

25-LECIE DZIECIĘCEGO CHÓRKU "PINOKIO"

Dom Kultury w Komorowicach
16.11-16.11.2020

PEJZAŻ WODĄ MALOWANY...- ZMIANA TERMINU!

Dom Kultury w Kamienicy
19.11-19.11.2020

Z A P I S Y NA RODZINNE WARSZTATY " ZAPAŚNIKI "

Dom Kultury w Komorowicach
21.11-21.11.2020

MIESZKAM W GÓRACH

Dom Kultury w Hałcnowie
02.11-26.11.2020

"ANDRZEJKOWY KOKTAJL PIOSENEK XX WIEKU"

Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
27.11-27.11.2020

"CZECHOW FOREVER" PREMIERA SPEKTAKLU W WYKONANIU TEATRU SENIORA DLACZEGO NIE RAZEM?

Dom Kultury w Lipniku
27.11-27.11.2020

AFISZ MDK
ZOBACZ TAKŻE
WYDARZENIA GALERII FOTOGRAFII B&B
Galeria Fotografii "B&B"
Koło Ratownika - bezpłatne zajęcia w Mikrze!
Dom Kultury w Mikuszowicach Kr.
PARTNERZY MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK
MDK

KONKURSY I FESTIWALE

MDK
MDK
MDK
MDK
MDK

Zmień wielkość czcionki

A+
A-

Zmień kontrast


Wyczyść czcionkę

Wyczyść ustawienia

Deklaracja dostępności
Kontakt